Stiga Estate Master



host - 204.49 (?) 
17.4.2013 14:32, zobrazeno: 8387x

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal, jestli někdo nemáte zkušenosti se zahradním traktorem Stiga Estate Master. Rád bych výhledově nějaký traktor pořídil, ale na drahé stroje nejsou finance. Sekal by pozemek 7000m2, svažitý, pravidelně udržovaný, ale hrbolatý. Doposud seču s rotační sekačkou což je strašně časové náročné (taktéž Stiga).

Na tomto traktoru se mi líbí, že má sekací hlava kopírovací kolečka, to je podmínka, kterou musí traktor pro naše účely splňovat. Nabízí variantu i mechanickou převodovkou.

Takže bych se Vás rád zeptal na výhody/ nevýhody mechanické oproti HST převodovce, pak jestli traktor výkonostně dostačuje na svažitý pozemek (žádné prudké kopce) a popř. na nějaký konkurenční model v podobné cenové variantě. 

Dále také nevím jestli je to dvouválec? v nadpisu uvádějí výkon 13,5 koní a v popisu 6,8/ jeden válec, což se mi zdá málo, takže předpokládám, že má dva?

Děkuji Vám za Vaše názory či zkušenosti. Zdraví Mirek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.96 (?), 20.6.2013 21:46

tento typ mě také zajímá, vlastní ho už někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.22 (?), 20.6.2013 22:22

Dobrý den, tento typ traktoru je určitě jednoválec. Na tu plochu bych volil spíš silnější se širším záběrem sečení. Tento má jen 84cm. Připlatil bych a vybral STIGA Estate Royal 19, také jednoválec se zaběrem 102cm. Mám úplně ten samý jen od Mountfieldu XT 190 HD. Vyrábí se ve stejné fabrice pro CG a Stigu. Po roce mám jen ty nejlepší zkušenosti. Servis Mountf.neřeším, vše si dělám sám (tedy zatím jen olej, promazání atd...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.59 (?), 26.1.2014 20:21

tento typ nemá antiskalpovací kolečka, ani model 2014...dle sdělení ze Stigy...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika