Stiga Collector 46B vs. AL-KO Silver 42 B-A



Stránky: 1,  2   
host - 178.85 (?) 
2.4.2015 20:01, zobrazeno: 21194x

Chcel by som Vas poprosit o radu pri vybere kosacky. Budem kosit husty rovny travnik (koberec) s pomerne malou vymerou (do 250m^2), ale so zlozitejsim tvarom, takze som zvolil kosacku so spalovacim motorom, pri ktorej ma nebude otravovat kabel. Zaroven hladam kosacku lahku a obratnu, takze sa pozeram po najmensich modeloch.

Po dokladnom pred-vybere som sa dopracoval k Stiga Collector 46B (motor B&S) alebo Al-ko Silver 42 B-A (motor Al-ko t.j. cinsky Loncin). Pri dokupeni mulcovacieho krytu do Stiga (Al-ko ho ma v cene) stoja obidve 210,-EUR.

Cital som vela odporucani nekupovat cinske motory a teda asi by som si vybral Stiga so znackovym motorom B&S, ale predajca ma presviedca na Al-ko poskytnutim 5-rocnej zaruky, co je silny argument, kedze na Stiga su len zakonne 2 roky. Poradte prosim.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 232.250 (?), 3.4.2015 11:32

Zdravím, obě sekačky jsou velmi rovnocené. Používal jsem Stigu deset let a nemohl jsem si stěžovat. Vyměnil jsem ji síše kvůli dizajnu. Nyní mám druhým rokem Al-ko a seká rovněž velmi dobře. Volba je tedy spíše na vašem uvážení, ale osobně bych se klonil k sekačce Stiga, protože čínský motor je trochu riziko. Al-ko si ho tam může dovolit dávat, protože to už je obrovský technický korporát co v divizi zahradní techniky pohltil Brill a Solo a na své výrobky poskytuje 5 letou záruku za podmínky pravidelného servisu (servisní práce zároveň dotuje ca 150,- Kč).

Pokud tedy chcete jít najisto, volil bych motor BS (Stiga i BS jsou ale rovněž vyráběny v Číně). Na druhou stranu čistě prakticky - když budete sekat jednou týdně od dubna do října (čtvrtý až desátý měsíc) těch 250m2, tak to máte posekáno i v členitém terénu za 15-20 min, tj.  najedete ca 7 - 10 motohodin za rok což by čínan měl vydržet i kdyby jste ho neservisoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 3.4.2015 15:26

nevím, kde jste vzal, že uvedený model Stigy dělají číňani. Ono to totiž není pravda. GGP jde totiž kapánek jiným směrem než ostatní - výroba se jim zlevňuje hromadnou produkcí pro mnoho dalších výrobců zahradní techniky a také pro hobby markety. Motor BS 450E je vyráběn v USA a sekačka pak v závodě GGP v Popradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.85 (?), 3.4.2015 16:53

Dobry den,

velmi pekne Vam dakujem za reakcie a rady!

GGP skutocne vyraba svoje kosacky u nas - v Poprade - to som si zistoval. Motory B&S sa este pred nejakou dobou robili v Ostrave, teraz sa vyroba presunula spat do USA. Vraj setria :) Osobne viac doverujem vyrobe v Europe, pretoze tu su ludia zrucni a strojarstvo ma svoju tradiciu. Navyse mali by sme podporovat nasu ekonomiku, ked je to mozne.

Momentalne sa tiez viac priklanam k Stiga, kvoli osvedcenemu motoru a faktu, ze GGP profiluje znacku Stiga ako premiovu, tak tajne dufam aj vo vyssiu kvalitu a zivotnost. Al-ko ma tiez drahsiu radu premium, ale to nie je tento pripad. Tuto kosacku vyrabaju aj s motorom B&S (Al-ko Silver 42B), ktora je asi o 30,-EUR drahsia. Vyssia cena nie vzdy znamena vyssiu kvalitu, ale vacsinou ano.

Je pravda, ze motory Al-ko Quick Start System sa naozaj lahsie startuju, co moze byt vyhoda najma pre zeny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.81 (?), 3.4.2015 19:51

Zdravím pánové, přijměte mou omluvu s tou Čínou jsem trochu ujel. Co se mi podařilo zjistit, tak GGP má čtyři hlavní výrobní závody, z nichž jeden je v Číně, provincie Guangzhou kde se od roku 2007 zaměřují zejména na výrobu riderů.

BS má rovněž v Číně jeden výrobní závod v provincii Chongqing, kde se vyrábí motory s vodorovnou hřídelí používané v tlakových čističích a v elektrocentrálách.

Výše uvedené tedy znamená, že se se výroba v Číně netýká sekaček Stiga.

Jak je to se subdodavateli se zdroje nezmiňují:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 3.4.2015 22:00

Ridery ne, ty bouchají v Itálii (Campigo, je to nedaleko centrály Castelfranco veneto). Dělají tam především traktory - XDC 140 a STIGA Estate 3084 pocházejí skutečně z číny, ale člověk to nepozná. Měl jsem s těmito traktory čest a je to velice pěkný výrobek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 139.115 (?), 4.4.2015 10:32

Takže-

už vieme, kde je každá časť kosačky vyrobená a aj kde je skladaná.Akurát tu neodznelo to že oba tieto stroje sú na danú aplikáciu nevhodné.

    Majú jednu podstatnú závadu - na hustý trávnik a záber 46cm nestačí ani 140ccm číňan a ani 450 Briggs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 4.4.2015 11:57

S vaším tvrzením nesouhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 139.115 (?), 4.4.2015 15:20

Viete je mi vcelku fuk či súhlasíte alebo nie. Na hustý pestovaný trávnik pri zábere kosačky 46cm je potrebný minimálne 6xx rada briggsa poprípade 160 -ka honda alebo podobná čína. Samozrejme je možnosť použiť aj low-end stroje z 450-kou briggsom ale museli by mať záber maximálne 40 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.46 (?), 4.4.2015 20:52
Zdravím, já rovněž nesouhlasím s tím, že by ty dva motory neodváděly dobře svou práci. Je však velmi těžké specifikovat, co to ten hustý trávník vlastně, je. Nemůže být huštší než běžně tenkolisté výběžkaté trávy mohou růst na jednotku plochy. Samozřejmě je rozdíl sekat nově založený trávník nebo mechem a stařinou prořídlý travní porost na straně jedné a mokrý, přerostlý nebo po ránu navlhlý trávník na straně druhé. Ale výrobce běžně počítá s tím, že klient nekupuje sekačku kvůli tomu, aby sekal zahradu, kde z mechu vykukuje pár travních lístků. Podle mého soudu tedy ty motory při tomto záběru nože stačí. Schválně říkám podle mě, protože jsem vždy používal sekačky s motory od 160cc, ale na záběry větší než 50cm. Rovněž tím nechci říci, že to je ideální řešení ale rovněž je otázka co je ideální. Používám prémiové Al-Ko s BS 850/190cc/52cm záběr a když trávník přeroste, tak se motor taky dusí a musím výšku snížit postupně a sekat 2 x týdně. Ale aby se to nezvrhlo v nějaké abnormální teoretizování, navrhuji tazateli požádat prodejce o zkušební sekání. U nás (Středočeský kraj) to v květnu-červnu prodejci umožňují v tzv. sekacích dnech. A pokud to touto cestou nebude realizovatelné, tak máte možnost zboží do 14 dní vrátit bez udání důvodu. Ale k tomu podle mne, alespoň u té Stigy nedojde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika