Štěpkovač



solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?) 
10.11.2013 11:40, zobrazeno: 14854x

Chtěl bych si koupit štěpkovač, drtič větví. Mám asi 40 ovocných stromů a 4 hektary lesa a chtěl bych štěpkovač používat převážně na mulčování. Přečetl jsem všechny vlákna o štěpkovačích, ale moc moudrý z toho nejsem. Nevím také jestli koupit válcový drtič a nebo nožový. Zatím mám tyto 3 favority: Dolmar FH-2500, HECHT 6280 XL a nožový Vares Shark 2.6. Který  mě doporučujete?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 21.230 (?), 10.11.2013 13:05

žádný z Vámi jmenovaných. To jsou hobby ořezávátka tak pro těch 10-12 ovocných stromků. Pokud máte 4 ha lesa, tak koukejte na něco poloprofi až profi, jinak štěpkováním strávíte půlku zimy a nikoliv tři odpoledne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 10.11.2013 15:48

Lesy už mám vyčištěné, takže štěpkovač potřebuji jen na zahradu, dělat si mulčovací štěpku. Nechci do toho dávat moc peněz. Na topení to nepotřebuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 10.11.2013 18:14

Zdravím, mám podobný nebo identický jako je Hecht, ale pod jinou značkou (bergland) z aukra za podobné peníze, jsem spokojen, každým rokem udělám tak cca 10-20 beden od banánů štěpky.Tenounké čerstvé větvičky to moc nechce rozseknout, tak do 3-4 mm, tokový proutek z vrby načne a jen nacvakne, pokud je to suché, není problém.Maximum jsem tam dával dle otvoru, tuším 5 cm a taky není problém.Je tam i pojistka proti přehřátí a zpětný chod na skřípnuté větve nebo namotané proutky.Typ jako je Shark neznám z praxe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 10.11.2013 19:13

Díky, také uvažuji o tom Hechtu, ale ten Dolmar je zase lepší značka, ale nikdo s tím zatím nemá žádné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 10.11.2013 19:19

Tak nožový (český) bych vám asi nedoporučoval.Na tu vaší práci by to byl válcový, který si tam natáhne větev. 5cm tam nedáváme, to řežeme na pile. Mountfield nabízí štěpkovač Powersilent 2600. Neměl by být drahý, aby jste si k němu ještě mohl koupit pákové nůžky.Za 5 let ho hodíte do sběru a koupíte si nový.Na nějakou záruku nehleďte, nebudete tak ukázněný zákazník.Toto je nejdražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.11.2013 19:47

Kdybych měl větší zahradu, a čtyřicet ha lesa, jak pán uvádí, pořídil bych si něco dražšího, a výkonnějšího.Firmu nebudu uvádět, ale mají různé druhy s různým pohonem. Štěpkovač Chipper 110 MTS je poháněn diselovým dvouválcovým motorem, a stojí okolo čtrnáct tisíc. Jsou i poháněny traktorovým vývodem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.91 (?), 10.11.2013 20:21

To jo, ale pán má zatím 4ha lesa a nechce s tím topit.Chce jen mulčovat odpad z ovocných stromů (20ks).Byl by blázen, kdyby šel do lesa a dělal štěpky jen tak aby se mu tam neválely větve? To lidi odnesou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 11.11.2013 11:38

Asi nedopatřením jsem panu Petrovi zvětšil jeho rozlohu lesa ze 4 ha na rozlohu 40 ha, nebylo mým úmyslem někomu přidělávat práci.Protože jsem celý sobotní den pracoval v lese, jsem nedělní den prohledal na netu nějaký výkonný prostředek k zpracování dřevěného odpadu-větví.Abych nemusel vozit větve ke zpracování domů, kde by byla sice lacinnější elektřina.Proto mě upoutal mobilní komplet Štěpkovač Chipper 110 MTS, od výrobce Gandini.Hned po pokácení stromů lze u lesa udělat s větvemi pořádek, a vyrobenou štěpku odvést ve větším množství naskládanou ve voze k bydlišti.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 19.11.2013 16:22

Dobrý den   Vy jste tam zapoměl napsat "sto", protože jen ten motor stojí dvacku.  Nemaťte lidi.      Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika