Srovnání pozemku s MS19 - jak na to?



host - 40.38 (?) 
17.4.2011 8:10, zobrazeno: 15702x

Dobrý den,

zakoupil jsem starší MS19 s veškerým příslušenstvím a chtěl bych srovnat cca 300m přikoupené zahrady. Pozemek je značně hrbolatý, velké drny apod.,léta byl nevyužíván.

Otázka zní, jak na to? Mám to zkusit rovnou kultivátorem, nebo nejdříve využít radlici z příslušenství a zkusit to zorat? Jsem úplný laik a vše se teprve budu učit.

Děkuji všem za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 17.4.2011 8:27

Já jsem rovnal pozemek orbou i rotavátorem. V obou případech platí, že máte hodně nakypřené hlíny, kterou můžete snadno srovnávat a potom uválet, v obou případech také platí, zda to stroj zvládne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.38 (?), 18.4.2011 19:20

Tak jsem dnes zkoušel obojí a dopadl jsem jak sedláci u Chlumce.Rotavátor mi skákal po drnech a měl tendenci neustále ujíždět, takže jsem po pár minutách měl ruce jak orangutan.

Nazul jsem ocelová kola, nasadil závaží a pluh a : díky nerovnostem jsem někde byl 20cm pod zemí a jinde jsem se země ani nedotkl. Navíc tu brázdu to dělá značně nepravidelnou, spíš bych řekl, že jsem odkrajoval pásy trávy cca 20-30cm široké.

Jeden problém vidím v nemožnosti nastavit záběr nože, je to svařený celek a mohu nastavit pouze úhel k zemi. Hlavní problém samozřejme ale vidím v sobě, protože jsem to nikdy nedělal a nic o tom nevím.

Ještě jeden poznatek: jak jde mašina do tahu tak má tendenci zatáčet, MS19 má řešeny převody řetězama, nemůže být problém i tam?

Hold to vidím tak, že si objednám radlici s bagrem, přiznám si že jsem lempl a stroj zase prodám. Za každou radu nebo tip jak na to budu rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.143 (?), 18.4.2011 19:40
Jediné, v čem Vás potěším je to, že lempl určitě nejste, ani ti další, kteří to stejným strojkem zkoušeli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.38 (?), 18.4.2011 19:46

Hmm, super. Takže co by jste mi poradil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.143 (?), 18.4.2011 20:03
Pokud jste MS kupoval pouze z tohoto důvodu, tak to byla chyba. Je vhodný na pravidelně obdělávané menší pozemky a to s patřičnou zručností majitele při úpravách a vylepšeních. Nemusíte MS hned prodávat. Nechte pozemek poorat, nebo zrotavátorovat větším strojem a zbytek dokončete MS, význam to má, pokud pro MS budete mít další využití.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.38 (?), 18.4.2011 20:07

Ano, bohužel to byl hlavní důvod koupi :-(No nic, budu to muset vyřešit větším strojem. Díky za radu, snad se to pak časem naučím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 23.4.2011 15:25

Ani časem se to nemusíte naučit.Vždy to je premiera.Jednou je sucho jednou mokro, jinak se orá po bramborách a jinak po jahodách.Dobré by bylo, aby vám dal někdo rozumy.Přicházet na některé věci sám, může trvat hodně let.V každém případě to je fyzicky náročné a hlavně když nemám zpátečku.Ukrajovat pásy široké 30cm není možné strojek to neutáhne.Tak přes 10-12cm široký a 15cm do země mi stačí.Mám obracák.Jinak orá tam a jinak, když obrátím a jedu zpět.Dávám o zoubek míň.Prvně by to chtělo zorat větším na podzim, aby to zmrzlo a pak už sám rotavátorem a vlastním pluhem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika