Sněžná fréza



Stránky: 1,  2   
host - 252.87 (?) 
30.10.2012 17:05, zobrazeno: 13932x

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jakou koupit sněžnou frézu na cca 100 metrů plochy, kde nasněží někdy přes noc bezproblémů 30 cm i více mokrého sněhu? Prioritně se odhazuje plocha s cca 50 metry. Nevím vůbec jaký by měl být výkon a vybíral jsem podle heureky :-) Zaujal mne např Cub Cadet - http://snehove-frezy.heureka.cz/cub-cadet-524-swe/#section, případně některou z jeho silnější variant a nebo Stiga - http://snehove-frezy.heureka.cz/stiga-snow-blizzard/specifikace/ a poslední WOLF http://snehove-frezy.heureka.cz/wolf-garten-ambition-sf-76-e/specifikace/. Stačí stroje výkonově a záběrově? Mám se některé z těch značek vyhnout? Máte zkušenosti s jiným výrobkem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 252.87 (?), 30.10.2012 18:33

Tak plocha bude nakonec mnojem větší, tak cca 400 metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.220 (?), 1.11.2012 12:26

Dobrý den,

já mám frézu partner sb 270, starší typ s motorem tecumseh, čtvrtou sezonu bez závad.

Když se mi chce tak než přijede obecní traktor odklidím i 400m cesty široké 3m. S motorem kolem 6 kw to háže dostatečně daleko.

Kdybych kupoval novou chtěl bych na ní ovládání komínu z panelu, hodně taky pomůže možnost odpojit jedno kolo od pojezdu, fréza se pak dá otočit na místě, a asi bych bral i vyhřívané rukojeti.

Řekl bych, že s vaším rozpočtem určitě něco vyberete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.73 (?), 4.11.2012 14:55

Po zkušenostech s jedním malotraktorem preferuji nákup za dobrou cenu, co nejbližší servis, možnost např. odvozu či opravy na místě.Pak se zajímám o značku. Mnoho dílů v rúzných značkách je unifikováno a pochází od jednoho dodavatele. Výrobci to dnes flákají jak to jde a zajímají je pouze nízké náklady na výrobu a maximální zisk - dividenda pro akcionáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.162 (?), 5.11.2012 12:10

navštivte prodejce se servisem ve vašem okolí a ptejte se co vám o stroji poví. Když je stroj osazen motorem se 6ti hp neznamená to že stroj bude dobře odhazovat sníh! To je dáno konstrukcí. Hodně dobře odhazují sníh dvoustupňové sněhové frézy Husqvarna, Jonsered či Partner. Partner je stejné konstrukce, ale má například namísto kuličkových ložisek na hřídelích podavacího šneku ložiska kluzná a kdo ví na čem ještě kde ušetřili aby dostali cenu níž...

Ideální je moct si stroj vyzkoušet. Někomu Hecht super odhazuje sníh, jinde na něj nadávají že odhoz a přicpávání je katasrtofa. Husqvarnu 5524/Jonsereda 2106 sem viděl v akci a bez přehánení sem čuměl. Sam používám nejmenší frézu od MTD a záležet to na mě tak ji hodím ze skály a koupím tu Husku. To je čistě má zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.166 (?), 8.11.2012 18:04

Jde o to kolik chcete investovat do toho stroje.Já jsem si v roce 2004pořídil Pover Max 1028 LXE téměř za 56000 kč.Jsem z Jablonce a tak už to s tím sněhem bylo na mě moc.Fréza má záběr 71cm amá řídící spojky.Je to určitá výhoda když s tím pracuje žena. Nenadře se při otáčení stroje.Fréza má i el.starter.V podstatě jede bez problémů.Jenom určitá nevýhoda je že všude jsou závity Vittvorth.Holt američani.Motor je TEKUMSEH mám za to že ty se už nevyrábějí.Údajně firma zkrachovala.Jinak pokud máte plochu velkou chce to volit záběr cca těch 70 cm.Řekl bych že kvalita těchto strojů je srovnatelná v dané kategorii.Joska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.189 (?), 9.11.2012 3:58
Určitě základem je motor, takže tekumseh nebrat, potom bytelný šnek a nejspíše dvoustupňovou, ale podmínka to není, mám jednostupňovou a hází produktivněji než dvojka, ale v tom případě musí být silný motor(nemám na mysli s gumovou lištou).Běžnější jsou dvojky-šnek krájí a podává turbíně, ta to odhazuje.Vcelku bytelný nad 20tis. se jeví yardmany, stigy,hq, ale základní modely by jsem vypustil, pak jen záleží na požadovaným záběru a jaké doplňky preferuji-každopádně ovládání výhozu z místa obsluhy a světlo, ostatní jako elektrostart, vyhřívané rukojeti už nejsou tak nezbytné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.80 (?), 12.11.2012 11:01

Zdravím Vás, předem uvádím že 20 let prodáváme a servisujeme sněhové frézy v Krkonoších. Z vašeho výběru můžu doporučit CubCcadet, klidně i tu 524 možná lépe 526. Super výbava a dobré funkce. Uvedený Wolf je pouze předražená varianta MTD ME 76 určená pro "hausový" prodej. MTD a CubCadet i Wolf je jeden koncern a dovozce Garland. Na který tady někdo nadává, ale naše zkušenost taková není. Díly jsou dostupné a servis taky.  Stigu neznám, tady v horách to nikdo neprodává, ani s tím lidi nechodí k nám do servisu.  Základ výběru je podle mě prodejce nebo aspoń servis v místě použití. Zkuste posílat nebo vozit frézu o váze cca 100kg do servisu někam daleko, to se pak levnější cena pěkně prodraží. U nás když nasněží, tak i 50 cm za noc a pak tady "otravujou" lidi s frézama z internetu nebo mauntfildu, že chtějí opravu teď hned laugh a nechápou že nemají žádnou přednost.

S přáním dobrého výběru Petr Růžička FOXtechnika.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.223 (?), 2.12.2012 14:16

Dobrý den, na podobné rozměry se mi osvědčila Husqvarna 1130 STE, mám ji čtvrtým rokem a spokojenost veliká. Žádný drobek tfréza není (115 kilo), ale zvládá ji i moje celkem miniaturní manželka. Provozováno v Krkonoších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 2.12.2012 21:00

Stigy bych se nebál. Mám podobnou již 7 let a nebýt čínské svíčky, tak neměla poruchu. Dělám s ní asi 130 m2 a když napadne více sněhu, tak dalších asi 200 m2 sousedům. Bere i led a jede i do schodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika