Snese manuální převodovka větší zátěž než hydrostat?



host - 245.17 (?) 
15.1.2015 22:10, zobrazeno: 22378x

Uvažuji o koupi traktůrku a vadí mi, že pokud koupím traktůrek s hydrostatickou převodovkou budu mít sice pohodlné sekání, ale jinak zcela jednoúčelový stroj. Přinejmenším diskuse na tomto fóru se celkem shoduje v tom, že tahat za traktorem vozík nebo odhrnovat sníh je jistá cesta k rychlé likvidaci hydrostatu. Chtěl bych se proto zeptat, jaké jsou zkušenosti s manuální převodovkou popř. variátorem, zda jsou z tohoto hlediska lepší.  Lze očekávat, že třeba s traktorem s manuální převodovkou a výkonem 13 až 15 HP uvezu alespoň totéž jako s Terrou s motorem Jikov o výkonu cca 5 HP tj. hodně plný vozík mokrého tvrdého dřeva z lesa?
Lze říci, že obětováním pohodlí hydrostatu člověk získá na univerzálnosti využití stroje? Nebo lze spíše říci, že traktůrek o výkonu 13-15 HP bude rád, že uveze majitele a koš trávy a tím jeho možnosti končí, ať už má jakoukoli převodovku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 219.175 (?), 15.1.2015 23:59
Není hydro, jako hydro-vtip je v tom, že hydro použitelné na tahání nebude nikdy v kombinaci s 13hp, ale s min. 20hp(viz starjet o něco níže-rozdíly v hydrech).Do lesa by jsem volil vari-dostupna cena, bohužel ceněno i jako jeté, vyšší pojezdová rychlost x vyšší tah, šípaky,ocelová převodovka v litině,1/3 -nová spotřeba, minimální náklady na díly-žádné klíňáky apod.Vytáhlo mě to i se mnou přes tunu váhy na zahradě do kopce, takže doporučuji.Mám jinak kvalitní hydro K10 od kanzaki, ale tažný výkon 25hp těžko přenese, myslím tím tah okolo tuny, né vozík s 200kg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.9 (?), 16.1.2015 2:13
A pokud se nepletu-tak manualní převodovka u traktůrku funguje jako u vari, systémem řadi=zastavení, takže na sekání opravdu nekomfortní.Vidím to na to tahání na Vari, na sekání hydro.Ona nová hydro přenese sílu, ale klesá její výkonnost s mth, soused zkrátil její životnost na 1/5 při tahání vozíku (oprava po 800mth u k-46,cena opravy 20 000kč).A vezmeme-li váhu dřeva, tak pokácené má v sobě 60%vody, kde tím pádem není váha kubíku pod 600kg u smrku-je to zpaměti.A pro dvě větve tam nikdo nepojede, to se vždy nafutruje co se dá i s nástavbou, jak to měl nafocený pan J.S.,to je borec, ta jeho dvojmontáž je impozantní na Varině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.6 (?), 16.1.2015 11:29

v každém případě bude problém malá pojezová rychlost, jezdit po lese se sekacím ústrojím asi taky nebude dobré

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.69 (?), 17.1.2015 1:30
Ani jsem nepředpokládal, že do lesa vjede se sekacím ústrojím, to by měl světlou výšku asi 10-12cm a to pod polovinou traktoru, navíc se záběrem bez uzávěrky, by moc šancí neměl a ještě k tomu s travnima kolama, musel by to osadit šípáky, navíc pneu na traktůrku je sice bezdušák, ale dost měkký, nejde lepit vulkanizací, jen vlisem šnůry do díry nebo dát duši, propíchnutí o větev je dost reálné.Když bude mít sekací traktor s hydrem přes 200tis.,tak na to domácí použití to řešit nemusí, tam jsou zesílené -převodovky, osy,klíňáky, ale obávám se, že výběr je ve čtvrtinové ceně.Tak koupit za 110tis. a po cca třech -čtyřech letech počítat s opravama.Nedovedu si představit sekat s mechanickou převodovkou třeba zahradu, kde máme různě hustou trávu a občas nutně couvnout, buď jezdit na menší rychlost všude a neefektivně, nebo stále zastavovat ke změně rychlosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.124 (?), 24.1.2016 19:37

Zdravím. Já si v červnu kupoval nový model od Starjetu P4, ta má převodovku vyšší řady, K62. Poloosy má 25,4 mm oproti 19 mm. Tenhle model už má i uzávěrku. Když jsem se ptal výrobce, kolik utáhne nebo spíš je povolené zatížení, napsal že u profi převodovky je to 250 Kg a musí se oodečíst ještě hmotnost vozíku. Já mám ten největší od Varesu za traktůrky a ten váží 90 Kg, takže mohu vozit pouze 160 Kg, ten menší má 58 Kg. Jinak do lesa, jak psal pán předemnou, byste musel oddělat žací ústrojí. Celkem by mě zajímalo, kolik má povolené tahat Vari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.88 (?), 24.1.2016 20:09
Doporučená nosnost vozíku za vari je 400kg, protože je to jejich originální díl k sestavě, předpokládám,že doporučená tažná síla je okolo 600kg?Já měl vozík dělán na 1200kg a tunu to utáhlo taky.Za 25let nebyl s převodovkou problém, narozdíl od MF 70,která není na těžké tahání stavěná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.76 (?), 7.1.2018 19:30

Tak jsme mněly cca 5 let sekací trakturek dovezený z francie.Starý ale šlapal jak víno, vše mechanické.2x za sezonu sekací řemen a měnil jsem ložiska v kladkách.Potom ho táta prodal a přivezl starší hydrosráč.S bídou odsekal sezonu, ke konci už na dvakrát(zadrada 2000m2.Za mně hydro už nikdy.Raději nekomfortní sekání s plnou mechanikou než choulostivý šmejd.A do lesa vůbec.Zkoušel jsem po záhonech potahat bránu zubama nahoru a hned se hrabe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika