Sněhová fréza Husqvarna



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 144.138 (?) 
20.9.2009 10:25, zobrazeno: 83673x

Váženi blíži se zima prosím o radu.Ma někdo z Vás zkušenosti z frezami od Husqvarny uvažuji o koupi sněhové frézy Husqvarna 1130 STE o výkonu 11 Ks s motorem Brix nebo Tecumseh, akorát jí mají v akci za 40 000 Kč, který z uvedených motoru je lepší, za každou radu a informaci děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.83 (?), 20.9.2009 12:56

Mám zkušenost s Jonseredem (i když s menším záběrem a slabším motorem),což je v podstatě totéž. Jedná se o fakt bytelné poctivé stroje, trochu problém může být při častější nutnosti prudké změny směru jízdy s manévrovatelností. Chce to celýho chlapa.Ve Vašem případě to ale nehrozí, vybral jste si model s pákami usnadňujícími zatáčení na řidítkách.

Mimochodem podle těch řidítek poznáte loňský model s motory Briggs, pokud má fréza místo vodorovných řidítek ocelová ohnutá madla svisle, tak to bude s nějvětší pravděpodobností několik let starý model a ty měly motory Tecumseh. S těmi starými svislými madly není pohodlná práce a internetové obchody mají na svých stránkách většinou pouze ilustrační foto, podle kterého se v žádném případě neřiďte. Jinak si dobře prohlédněte rozměry, váhu a šíři záběru Vámi vybraného modelu, na takovéto "domácí žvýkání" je poněkud mohutná. Mrkněte jěště na ten Jonsered, na našem trhu se tyto dvě "značky" jaksi výkonově navzájem doplňují a jedná se skutečně o téměř totožné výrobky.

Motor Tecumseh bych na sekačce nepoužil ale tyhle silné speciály do mrazu a sněhu měli dobré a na sněhové fréze bych se toho nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.98 (?), 8.12.2009 18:26

No máme asi stejný model toho jonsereda, takže mohu potvrdit, já tam mám motor tecumseh a je naprosto bezproblémový.Co se týká toho celýho chlapa, tak z části sice máte pravdu, ale ruku na srdce, když s tím zajedete do závěje, nebo nahrnutého sněhu po vyhrnování traktorem, tak co tahle mašinka odhodí za 1 minutu (na vzdálenost dobrých 10 m), tak s tím by se mrskalo lopatou tak 5 chlapů a to celých dobrou hodinu! No prostě dříč k nezaplacení.V žádném případě se to nedá srovnávat s MTD, Vega apod. atrapy.

Jeden tip pro majitele fréz.Nejčastější závadou je ustřižený pojistný šroub na šneku (v obchodě to stojí cca 60 kč 1 ks) Přitom na trošku nerovnějším terénu vám to odletí ani nevíte proč.Již třetí sezonu jej nahrazuji klasickým mosazným šrobem z železářství v ceně asi 2 kč za 1 ks.matku múžete požít ocelovou, ta na střh nemá vliv.Jinak co se týká konstrukce, tak jonsered je vlastně trochu ošizená HQ, jinak jsou shodné.Já měl ale trošku štěstí, protože v době kdy jsem ji kupoval (čekal jsem na ni 3 měsíce) byl takový zájem o tyhle výrobky, že snad (potvrzeno od více distributorů) nějak nestíhali vyrábět, takže se i komponenty co byly původně na HQ montovaly na jonsered.Docela tomu věřím, protože například v návodu mám napsáno u šneku kluzná ložiska a ve skutečnosti mám na šneku kuličková... A jedna poznámka nakonec, můj bývalý spolupracovník je velký kamarád s distributorem HQ, Jonsered.

Jednou když jsme u něj byli kvůli nějaké opravě, jsme se zeptali jaký je mezi těma značka rozdíl. Odpověď zněla žádný vše se dělá v jedné fabrice, akorát někdy se dělá HQ, a někdy Jonsered, záleží jeká je poptávka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.146 (?), 10.1.2010 19:28

Právě jsem u HQ 1130 ustřihl oba šrouby a tak mne velmi potěšil Váš tip na mosazné -Díky

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.18 (?), 7.12.2009 14:39

sněhové frézy husqvarna jsou to ty nejlepší.Ve značce je kvalita a spokojenost!!!

Jan Staněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.230 (?), 16.12.2009 0:45

Koukám po sněhové fréze. Četl jsem recenze,  že sněhová fréza Yardman YM 6170 DEM není nic moc? Je lepší Vega 551? Frézu použiji tak 20 krát do roka (místo lopaty:-). Asi by mi vystačil přívodní kabel na cestu před domem, ale ne na celou zahradu.  Cenová představa je tak do 20tis. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 16.12.2009 15:07

Chce se mi napsat: " tak po ní koukejte dál  ".

Proč svůj dotaz nedáte pod samostatný název vlákna? Nebylo by lepší toto vlákno nechat pouze pro značku, kvůli které bylo založeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.147 (?), 16.12.2009 15:58

Mohu jen doporučit sněhovou frézu VEGA nebo HECHT.I když se jedná o čínský výrobek, jsem s ním velice spokojen a používám tuto frézu již pátým rokem, zcela bez problémů.Podotýkám, že bydlím na vysočině a frézu používám dosti často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.51 (?), 6.7.2010 20:50

Hecht nerbat, hlavne s pásy!!! Bezela mi 3 hodiny a nazdar bazar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.197 (?), 1.2.2012 19:51

mám Hecht pásovou 9911 a běží parádně, je silná, zacpat ji je umění. Musí být jen správně seřízena - lanka - táhla atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika