Sněhová fréza Husqvarna



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 144.138 (?) 
20.9.2009 10:25, zobrazeno: 83710x

Váženi blíži se zima prosím o radu.Ma někdo z Vás zkušenosti z frezami od Husqvarny uvažuji o koupi sněhové frézy Husqvarna 1130 STE o výkonu 11 Ks s motorem Brix nebo Tecumseh, akorát jí mají v akci za 40 000 Kč, který z uvedených motoru je lepší, za každou radu a informaci děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.83 (?), 20.9.2009 12:56

Mám zkušenost s Jonseredem (i když s menším záběrem a slabším motorem),což je v podstatě totéž. Jedná se o fakt bytelné poctivé stroje, trochu problém může být při častější nutnosti prudké změny směru jízdy s manévrovatelností. Chce to celýho chlapa.Ve Vašem případě to ale nehrozí, vybral jste si model s pákami usnadňujícími zatáčení na řidítkách.

Mimochodem podle těch řidítek poznáte loňský model s motory Briggs, pokud má fréza místo vodorovných řidítek ocelová ohnutá madla svisle, tak to bude s nějvětší pravděpodobností několik let starý model a ty měly motory Tecumseh. S těmi starými svislými madly není pohodlná práce a internetové obchody mají na svých stránkách většinou pouze ilustrační foto, podle kterého se v žádném případě neřiďte. Jinak si dobře prohlédněte rozměry, váhu a šíři záběru Vámi vybraného modelu, na takovéto "domácí žvýkání" je poněkud mohutná. Mrkněte jěště na ten Jonsered, na našem trhu se tyto dvě "značky" jaksi výkonově navzájem doplňují a jedná se skutečně o téměř totožné výrobky.

Motor Tecumseh bych na sekačce nepoužil ale tyhle silné speciály do mrazu a sněhu měli dobré a na sněhové fréze bych se toho nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.98 (?), 8.12.2009 18:26

No máme asi stejný model toho jonsereda, takže mohu potvrdit, já tam mám motor tecumseh a je naprosto bezproblémový.Co se týká toho celýho chlapa, tak z části sice máte pravdu, ale ruku na srdce, když s tím zajedete do závěje, nebo nahrnutého sněhu po vyhrnování traktorem, tak co tahle mašinka odhodí za 1 minutu (na vzdálenost dobrých 10 m), tak s tím by se mrskalo lopatou tak 5 chlapů a to celých dobrou hodinu! No prostě dříč k nezaplacení.V žádném případě se to nedá srovnávat s MTD, Vega apod. atrapy.

Jeden tip pro majitele fréz.Nejčastější závadou je ustřižený pojistný šroub na šneku (v obchodě to stojí cca 60 kč 1 ks) Přitom na trošku nerovnějším terénu vám to odletí ani nevíte proč.Již třetí sezonu jej nahrazuji klasickým mosazným šrobem z železářství v ceně asi 2 kč za 1 ks.matku múžete požít ocelovou, ta na střh nemá vliv.Jinak co se týká konstrukce, tak jonsered je vlastně trochu ošizená HQ, jinak jsou shodné.Já měl ale trošku štěstí, protože v době kdy jsem ji kupoval (čekal jsem na ni 3 měsíce) byl takový zájem o tyhle výrobky, že snad (potvrzeno od více distributorů) nějak nestíhali vyrábět, takže se i komponenty co byly původně na HQ montovaly na jonsered.Docela tomu věřím, protože například v návodu mám napsáno u šneku kluzná ložiska a ve skutečnosti mám na šneku kuličková... A jedna poznámka nakonec, můj bývalý spolupracovník je velký kamarád s distributorem HQ, Jonsered.

Jednou když jsme u něj byli kvůli nějaké opravě, jsme se zeptali jaký je mezi těma značka rozdíl. Odpověď zněla žádný vše se dělá v jedné fabrice, akorát někdy se dělá HQ, a někdy Jonsered, záleží jeká je poptávka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.146 (?), 10.1.2010 19:28

Právě jsem u HQ 1130 ustřihl oba šrouby a tak mne velmi potěšil Váš tip na mosazné -Díky

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.18 (?), 7.12.2009 14:39

sněhové frézy husqvarna jsou to ty nejlepší.Ve značce je kvalita a spokojenost!!!

Jan Staněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.230 (?), 16.12.2009 0:45

Koukám po sněhové fréze. Četl jsem recenze,  že sněhová fréza Yardman YM 6170 DEM není nic moc? Je lepší Vega 551? Frézu použiji tak 20 krát do roka (místo lopaty:-). Asi by mi vystačil přívodní kabel na cestu před domem, ale ne na celou zahradu.  Cenová představa je tak do 20tis. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 16.12.2009 15:07

Chce se mi napsat: " tak po ní koukejte dál  ".

Proč svůj dotaz nedáte pod samostatný název vlákna? Nebylo by lepší toto vlákno nechat pouze pro značku, kvůli které bylo založeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.147 (?), 16.12.2009 15:58

Mohu jen doporučit sněhovou frézu VEGA nebo HECHT.I když se jedná o čínský výrobek, jsem s ním velice spokojen a používám tuto frézu již pátým rokem, zcela bez problémů.Podotýkám, že bydlím na vysočině a frézu používám dosti často.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.51 (?), 6.7.2010 20:50

Hecht nerbat, hlavne s pásy!!! Bezela mi 3 hodiny a nazdar bazar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 150.197 (?), 1.2.2012 19:51

mám Hecht pásovou 9911 a běží parádně, je silná, zacpat ji je umění. Musí být jen správně seřízena - lanka - táhla atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika