Sháním levnější "aerifikační" válec s hroty na trávník



Stránky: 1,  2   
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?) 
12.5.2011 15:54, zobrazeno: 36875x

Prohledal jsem internet a nemůžu nic za rozumnou cenu najít. Představuju si válec s hroty cca 8cm délky minimálně 70-100cm ručně tažený. Budu pravidelně aerifikovat asi 1500-2000 m2 každoročně pro zlepšení půdy. Firmu na to brát nebudu, protože při pravidelné údržbě bych zbankrotoval a v půjčovně poblíž nic pořádného nemají. Válec šířky 40cm mi nevyhovuje.
Víte o něčem ucházejícím do 5 tisíc.

Díky. Z.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.34 (?), 12.5.2011 16:37

Větší válce mívají správci fotbalových hřišť - možná by šlo domluvit zapůjčení. Válec totiž musí být zatraceně těžký. Já jsem při jeho shánení neuspěla, takže to řešíme rycími vidlemi na vlastní a dětský pohon. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 12.5.2011 21:03

Už jsem to sháněl, ale všichni to mají za traktor. Moc těžká věc. Potřebuju aby to vážilo tak 100-150 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.93 (?), 12.5.2011 23:48

Ja jsem si takovy valec pred lety vyrobil z plechoveho soudku, hrebiku 200 mm, topenarske trubky, betonu, kousku kulatiny a jeklu. Plast soudku jsem provrtal spoustou der na prostrceni hrebiku. Do osy jsem dal trubku (ca 1') tak aby prochazela i dnem soukdu. Potom jsem zacal plnit soudek betonem a postupne jsem do otvorů v plasti zastrkaval hrebiky tak aby cca 100 mm couhaly ven. Po naplneni vzniknul "jezek" s trubkou v ose kterou jsem protahl kulatinu se zavity na koncich. Na zavity prisla z jeklu svarena "oj"... to uz podle vlastni fantazie a schopnosti. Tezke to je jako cert, taham to rucne. mam asi 800 m2 travniku, telocvik je to opravdu dukladny. Ale jde to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 13.5.2011 9:22

Pane Z.B. dovolte abych vás upozornil, že scháníte něco, co neexistuje s parametry, které vylučují správnou funkci. Provzdušňovací válec o záběru metr nemůže být lehký. Nefugovalo by to. A tahat funkční po dvou tisících metrech čtverečních ručně? Tak u toho bych chtěl být. Pokud chcete ještě kvalitnější provzdušnění a zlepšení půdy je dobré použít místo hrotů vysekánače ala trubka, která vykrojí část drnu a zeminy, které se dopískují. Travní drn stejně časem mezeru zaplní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 13.5.2011 11:17

Když jeden nemůže tak si přizve pomocníka a potom to už jde samo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 13.5.2011 10:48

Netušíte, kolik to dohromady celé váží? A nebyla by fotka?

Díky. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 13.5.2011 11:40

Máte na mysli to, co popisuju?  Hmotnost válce je proměnná, plní se vodou pro různě tvrdé povrchy. Díky průměru válce může pojmout až čtyři sta litků vody. Ono jde o to, že vám popisuji ony drahé tovární výrobky, určené k tahání "něčím". I ten průměr válce hraje svoji roli. Na malém průměru se ty hroty v travníru už moc "vyvrací" a ničí ho. Je to jako když kolmo zapíchnete tyč a teď sní zakývete 45 stupňů na jednu i druhou stranu. Možnost vložení forek nemám a válce, které popisuji si snadno najdete na netu sám. Domádo stejně žádné ani na fotce nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 13.5.2011 14:38

Fotku jsem chtěl po kolegovi se sudovobetonovým válcem :-).

Ještě jsem objevil tyto stránky. Nemá to moc malý průměr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.109 (?), 14.5.2011 14:22

Dobry den. Fotku "sudovobetonoveho" (krasny nazev) valce pripojit muzu, ale bohuzel jsem na dlouhodobejsi sluzebni ceste v Asii. Proto taky pisu bez hacku a carek protoze tady na klabosnici proste nejsou . Vracim se nekdy ve druhem tydny v cervnu, potom to vyfotim i s detaily. Soudek je padesatilitrovy, takze predpokladam ze to cele vazi urcite nejakych 100 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika