Seřízení karburátoru terra/vari



host - 69.242 (?) 
27.9.2012 19:13, zobrazeno: 18247x

Dobrý den! Někde jsem zde četl, že šroub bohatosti směsi má být povolený asi o tři čtvrtiny až jedna a čtvrt. Platí toto pro všechny karburátory u terry/vari? Dále mi není jasné, jestli se při dotahování/povolování směs obohacuje/ochuzuje. Četl jsem, že při chudé směsi se zničí motor. Hrozí toto i u Vari? V jaké poloze šroubku by k tomu mohlo dojít? Dá se proti tomuto poškození vyhnout vyšším množstvím oleje v benzínu? Co jsem se dozvěděl, že se motor může poškodit chudou směsí, bojím se s tím jezdit.

Děkuji za odpovědi. Na shledanou

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 27.9.2012 19:23

Jde o bohatost směsi při volnoběhu a v přechodovém režimu. Tam zadření nehrozí. Postupuje se tak - už tu bylo popsáno, že se nejprve trochu zvýší otáčky běhu naprázdno dorazovým šroubem škrtící klapky. Pak se otáčením šroubu bohatosti na obě strany najdou nejvyšší otáčky. Ty se dorazem klapky sníží a postup se opakuje až do žádaného volnoběhu. Nakonec se bohatost poněkud zvýší, tak o 1/8 až 1/4 otáčky šroubu bohatosti kvůli přechodu. Zašroubováním šroubu bohatost snižujete - uzavírá se kanálek a naopak. Seřizovat při zahřátém motoru. Otáčet po malých úhlech, vždy chvilku počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika