Seřízení karburátoru na Teru Vari



Ivan Děčín - (1) - 166.33 (?) 
7.5.2011 15:13, zobrazeno: 52807x

Dobrý den, mám problém s kaburátorem na teře. Ať udělám co udělám nejde mi seřídit. Když přidám plyn při nižších otáčkách tak se začne na chvíli dusit než se rozjede. Předem píši, že karburátor a vzduchový filtr je čistý.

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 134.196 (?), 22.6.2011 9:03

Dobrý den,

mám stejný problém.

Koupil jsem starší stroj a nemám ještě tolik zkušeností. Provedl jsem vyčištění a vyměnil gufera na klice. Motor startuje na potažení (bez plynu), volnoběh jde nastavit perfektně. Problém nastane při otevírání klapky karburátoru - motor chvilku přemýšlí a pak se zozběhne. V otáčkách je již reakce na plyn okamžitá. Myslím si, že při rozběhu je moc bohatá směs, ale jak na to? Chybí mi jeden seřizovací šroubek jako je u motorové pily.

Stejně jako kolega prosím o radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 70.100 (?), 23.6.2011 8:03

Dělalo se to takto. Zahřátý motor. Nastaví se správně doraz škrtící klapky, předpokládáme, že je. Pak opatrně otočíme šroubem bohatosti směsi na jednu a na druhou stranu. Tam, kde se otáčky zvyšují, budem pak otáčet dál. Uberem na doraze škrtící klapky na "normální" otáčky a zase zkusíme bohatost. Když už se otáčky nemění, přidáme asi čtvrt otáčky na bohatosti, pro studený start. Není správné nastavit volnoběh co nejnižší, pak se stroj špatně startuje a chcípá. Bez záruky. Pokud se při prvním otáčení šroubu otáčky nezvyšují ani na jednu stranu, je nastavení ok a mělo by zůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 25.6.2011 6:17

A ako má byť správne nastavený doraz na škr.klapke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 147.107 (?), 25.6.2011 8:05

To nevím, u každého karburátoru je to jiné, návod byl obecně pro "staré" karburátory. Odhaduju tak 1,5 otáčky od úplně zavřené klapky. Třeba to někdo ví ze servisního návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.10 (?), 25.6.2011 20:53

Správně nastavený šroub dorazu znamená, že motor běží ve volnoběžných otáčkách.Jestli se nepletu je to asi 1700.Pokud to děláte na ucho, nesmí vám začít zabírat spojka.Mirek69

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika