sekacky Mountfield nebo jine, lepsi?



host - 9.6 (?)
21.8.2016 19:56

U Mountfieldu je to stejně tak jako u jiných spíš otázka individuálního přístupu. Není pravda, že všechno od nich jsou šmejdy. Největší problém je, že se kašle na olej, filtry a podobně. A to je ta krátká životnost a časté návštěvy servisů. Všichni výrobci ještě na kvalitu nekašlou...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 159.114 (?), 20.9.2014 19:06

Mame fleurelle turbolux, vse v plastu, velky kos, kdysi pred 15? lety v makru za cca 10.000 Kc? Funguje furt, je nemrtelna :-) Nyni uz pouzivame ovecky, nac se sekat a litat za sekackou... Sad je v pohode a hnojeny, ovce travu spasou... Novou sekacku uz kupovat nebudem :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.242 (?), 21.9.2014 11:16

Al-Ko je len lepšia čínska kvalita ale žiadna špička to ani zdaleka nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 20.9.2014 17:55

Mam tez velice spatnou zkusenost s Bedou.Horsi sekacku jsem v zivote nemel, nez od Bedi a doufam, ze uz horsi, nebo podobnou nikdy miti nebudu.To bylo oprav, penez a prace stala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.175 (?), 21.9.2014 20:54

No a já musím sekačku od Bédi zase chválit, 5 let jen měním olej a brousím nůž, nový traktor žluťák se furt dokola *ere, nový vyžínač stejné značky bude 3. týden v servise tak bych byl opatrný s hodnocením

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.133 (?), 16.8.2016 11:32

Koupili jsme sekačku s pojezdem od Mountfieldu za cca 18 tis. Hrůza! Funguje celkem dobře, ale kvalita dílů je hrozná. Máme zahradu 1100m, rovnou, pouze tráva. Sekáme tak 10x za sezónu. Hned po půl roce provozu (cca 5x použito) upadlo uchycení kolečka, prý špatným zacházením! Dovezl jsem sekačku do servisu, napulírovanou, byla jak nová. Naúčtovali si i vyčištění stroje!!! Reklamaci neuznali. Tak jsem přestal chodit na povinné servisní prohlídky, které musíte absolvovat kvůli 7 roční záruce (které si ovšem zaplatíte, jako u aut), protože to nemá smysl, akorát platíte a platíte A další a další závady. Tedˇ nám např. upadnul šroub pro uchycení nože. Může mi to někdo vysvětlit? Nemáme pařezy, kameny, prostě nic, čím by se to mohlo urazit. Asi máme moc tvrdou trávu... Mám ještě jednu sekačku na "horší", předchůdkyni této (Partner). Byla zakoupena ještě v Tuzexu (!) a funguje dodnes!!! Zpočátku jsme měli na pozemku i sem tam nějaký kámen, klacek, kořen - nic tomu nevadilo. Shořel motor, tak se nechal převinout a jelo se dál! Celé z plastu, nulová údržba. - Závěr: jak už bylo řečeno výše, Mounfield nebrat, to samé, i lepší, koupíte jinde za polovic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 17.8.2016 7:51

Sekačky od GGP (Castelgarden, Mountfield) jsou OK stejně tak jako Oleomacy. Ty laciné Patriot a Green master mají nakupované z číny a těm bych se doporučoval vyhnout, jsou to stroje úplně nejlacinější třídy s bídnou kvalitou, vydrží tak dva tři roky a pak se rozsypou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.1 (?), 20.8.2016 23:27

Kvalitní sekačka vydrží roky, ale o to mají zájem jen zákazníci. Ekologové chtějí aby nedýmila a nespalovala, servisi chtějí aby se kazily, výrobci chtějí aby jich stále prodávali a my chceme aby se nekazily a vydrželi hoodně dlouho. Copak asik chce Mountfield??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 21.8.2016 19:56

U Mountfieldu je to stejně tak jako u jiných spíš otázka individuálního přístupu. Není pravda, že všechno od nich jsou šmejdy. Největší problém je, že se kašle na olej, filtry a podobně. A to je ta krátká životnost a časté návštěvy servisů. Všichni výrobci ještě na kvalitu nekašlou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.100 (?), 22.8.2016 9:38

Nedělám si iluze, že by zrovna Mountfieldu záleželo na kvalitě. Tam, ale i jinde jsou preference úplně jiné.

A že je záruka 7 let? Čím delší tím lepší - jenže ne pro zákazníka, ale pro prodejce. Zajistí si tak pravidelný předražený servis a záruky se téměř automaticky neuznávají (zamítají), což je příklad nejen Mountfieldu, ale i Hechtu.

Co se týče námitky, že se kašle na olej a filtry - pokud se nebavíme o dvoutaktu se starou směsí nebo směsí bez oleje a u čtyřtaktu o chybějícím oleji, tak se závady tohoto druhu téměř nevyskytují, pokud motor nemá výrobní vadu. Čtyřdobý motor sekačky dokáže na starý olej fungovat hodně roků naprosto bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.33 (?), 24.8.2016 13:40

Tohle musel psat nekdo, kdo dela u Mountfieldu... :-)))) Mam sekacku za 18.000,- uz ze servisu byla spatne serizena, vypadlo lank od spojky, sberny kos na travu se okamzite pokazil - vypadlo kovove rameno, radeji jsem si to sam opravil pridavnymy podlozkami (sakra za 18 tisic po tretim seceni prece neni mozne neco doopravovat neoriginálnními díly, protoze po se rizen i v servisu to se to znalo znova) a co je asi nejhorsi, tak kdyz sekam v lehkem kopci, tak se sekacka automatiky nerozjede, musim ji roztlacet, byt zezacatku fungovala dobre,... ale po tretím seceni to zaclo... naposled jsem si koupil v Mountfieldu neco drazzsiho - delaji zatim jen predrazane vyrobky v hobby kvalite, protoze se to jeste nenaucili -  ani nemohou - leta vyvoje,. pokusu a omyli u jinych u jinych spolecnosti se proste koupit nedaji ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika