Sekacky Max 53 VBD, SP 535 HW 4S, XS 55 MHS / NTL



Stránky: 1,  2   
host - 185.93 (?) 
11.1.2013 22:47, zobrazeno: 31610x

Zdravím,

co říkáte na MAX 53 VBD, kterou Mountfield teď vyprodává za 10190, případně ty druhé dvě sekačky? Já seču už čtyři roky se Stigou 47 Turbo S, ale na mou zahradu je ta Stiga docela slabá a pomalu se rozpadá. Ty výporodejově ceny mě docela lákají.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.51 (?), 12.1.2013 13:02

Ja koupil SP 535 VBD. Startování je prý lehčí a tišší (MAX 53 s motorem BaS), a koupil jsem ji díky tomu, že má boční výhoz. Jediné co mě mrzí, že nemá slitinové šasi, ale díky menší velikosti (mohutnosti) a větším kolům, oproti MAX 53 lépe ovladatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.93 (?), 12.1.2013 13:42

Chtěl jsem se podívat na model SP535 VBD, ale nepodařilo se mi k němu nic najít, ale je možné, že už není v aktuální nabídce. Nebo jste měl na mysli SP 535 HW 4S? Ta mi připadá taky dobrá. Papírově má o oproti MAX 53 o něco slabší motor, menší koš a "jen" 4 rychlostní převodovku oproti variátoru na MAX53 (aspoň myslím, že variátor je lepší), ale zase má lepší nastavení výšky sečení a je levnější. K čemu vlastně využijete ten boční výhoz? Já ho na své stávající sekačce nemám a zatím jsem ani neměl pocit, že by mi chyběl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.51 (?), 12.1.2013 14:14

Měl jsem na mysli model SP 535 HW 4S, model SP 535 VBD jsem neviděl. Ještě jej však nemám doma, přivezou mi ji. 

MAX 53 má trochu silnější motor, ale jeho využití je prý pouze na svažitých pozemcích, atd... (výrok prodejce v Mount.).

Jinak, na pozemku často kosíme bez koše, hlavně manželka a vadí ji, házení trávy pod nohy, nebo "švihnutí" do nohy kamínkem ze zahrady (stavíme domek). Vysoká tráva se prý taky o poznání lépe kosí s bočním výhozem.

Jinak starší verze SP 535 HW vyhrála v testu itest.

Rozhodování je těžké, mít větší zahradu a horší terén beru MAX 53 VBD.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.93 (?), 12.1.2013 20:05

Děkuji za reakci, půjdu se na ty stroje podívat na živo a uvidím, jak na mě zapůsobí. Podle katalogu bych je bral všechny :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.26 (?), 14.1.2013 12:10

Já teď taky vybírám a mám s ohledem na ceny Mounfieldu 3 kandidáty:

- MAX53 VBD zde se obávám, aby brzy neodešel variátor a potenciální výhoda nesmrtelného slitinového šasi zůstala nevyužita. Druhý velký problém je nekomfortní systém nastavování výšky sečení, protože na členitém pozemku to musím několikrát měnit

- XS55 HMS/NTL trochu mi chybí regulace pojezdu, ale asi to bude jednoduchý držák

- SP535 HW 4S tento model eliminuje nevýhodu předchozí (+ boční výhoz - nevyužiji), ale ta ergonomie madla připnutí pojezdu a běhu motoru mi přijde šílená. Jedno zespod, druhé shora...

Dovede někdo poradit ohledně životnosti variátoru nebo výběru vůbec? Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.98 (?), 14.1.2013 13:59
 
 

Jsme na tom s rozhodováním úplně stejně.

To nastavování výšky sečení na MAX53 mi taky vadí.

Regulace pojezdu mi chybí na mé stávající sekačce Stiga Turbo 47S, která má ten pojezd docela pomalý. Zřejmě je to schválně, protože rychlý pojezd by některým lidem znemožňoval sečení, zatímco na pomalý si může zvyknout každý.

SP535 HW 4S jsem ještě naživo neviděl, ale podle toho, co jsem četl, tak je konstrukčně řešená stejně, jako ta Stiga, co mám doma a ty dvě madla jedno shora druhé zdola my nikdy nepřipadaly jako problém. Je to moje první benzínovka, tak si ani neumím představit, že by to mohlo být jinak.

 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.26 (?), 14.1.2013 14:46

Stačí si u Mountfieldu naživo porovnat madla na odkazovaných Hondách (každá je má jinak). Osobně madlo chodu motoru fixuji kroužkem, abych nemusel na každé vysypávání koše startovat.

Četl jsem recenze, kde to pro mě zvláštní madlo chválili za polstrování a jinde si mysleli to co já... Víc mi vyhovuje zahnuté hlavní madlo a k tomu nějaké drobnější ovladače pojezdu/chcípáku než takové lopaty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.121 (?), 14.1.2013 14:50

Jinak někde jsem tady v nějaké diskusi četl, že to slitiné šasi je dosti křehké a někomu se stalo, že prasklo najetím a nabraním většího kamene.

Když se kouknu na zahraniční weby tak je rozdílná i váha sekaček (která je na webu MTFL stejná - 38 kg).

SP535-HW-4S - 34kg

Oleo-Mac MAX 53 VBD - 39kg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.26 (?), 14.1.2013 15:35

Ona i ta slitina se prý dá vařit. Na vlastním pozemku se toho nebojím, tam znám každý drn...

Ty hmotnosti bych nehrotil, +-3kg nikdo nepozná. MAX 53 má navíc výhodu jinak dizajnovaného šasi. Vyhazovací otvor je mnohem většíí, sběr by mohl být lepší, ale pokud ostatní modely sbírají dobře, tak to nemusí znametat reálný přínos. Nový Briggs DOV v MAX53 má oproti hondě jen 140ccm. Snad to bude na 51cm nůž stačit. Další paradox je, že Mounf. udává výkon úplně jiný, než mají stroje na štítcích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika