Sekačky



Stránky: 1,  2   
host - 6.150 (?) 
18.4.2011 20:32, zobrazeno: 28590x
Dobrý den, můžete mi doporučit sekačku na plochu cca 1000m2. Z poloviny rovná plocha, druhá polovina členitá, svažitá zahrada, kolem stromků atd. Z předešlých diskuzí a dle toho co nabízí trh se mi jeví slušně tyto tipy Stiga Combi 53SQ BW, Stiga Turbo 53S BW plus Honda, MTD SPK 53HW Kawasaki, Dolmar 5360 S3 BaS. Ještě jsem zvažoval ALKO BRW premium, ale z důvodu nejbližšího servisu vzdáleného 50km od bydliště jsem vypustil. Nebo nějakou cenově dostupnou do 15tisíc, prakticky vše mimo AL-ko lze servisovat prakticky za barákem. Bohužel v dtestu sekačky od firmy Stiga recenzované nejsou a od MTD je jiný typ. Prakticky většina prodejců mne ubezpečuje, že motory Honda a Kawasaki narozdíl od BaS jsou top, z předešlých diskuzí ale začínám pochybovat. Dále zvažuji, jestli na tuto plochu by nestačila sekačka 48cm, určitě i váha sekačky by mohla hrát roli? Díky předem, budu rád za jakékoliv rady a zkušenosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.22 (?), 19.4.2011 6:53
Vyjádřím se pouze k motorům, protože sekačky které uvádíte neznám. Honda či Kawasaki můžou být Top, ale Briggs je natolik rozšířen a se spolehlivostí bych to neviděl zas tak černě. O Kawasaki říkat že je top je moc pěkné, servisní síť skoro žádná. V Hondě mě vždycky ujišťují jaké jsou briggsácké kliky bláto ale ty Hondí se ohýbají se úplně stejně, a vyjdou u B&S o cca třetinu levněji. Honda sežere minimum benzinu a má vyšší kroutící moment, ale daní je komplikovaný karburátor špatně se snášející s českým lihovým benzínem. Všechno má svá pro a proti a je na Vás k čemu se přikloníte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.146 (?), 19.4.2011 7:40
Já jsem neměl jediný problém Honda/benzín během cca 16 let. Ale nastartovat BS po zimě je vždy problém, potom už jede a startuje ok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 19.4.2011 8:05
Používám sekačku s BS motorem již sedmým rokem a ani po zimě žádný problém. (2000m zahrada, většinou trávník mezi občasnou kůrovou plochou a poměrně dost solitér). Větší problém mám se sekačkou, jako takovou. Vzhledem k rozloze zahrady jsem sháněl co největší. Sehnal jsem záběr 57 se silným motorem, ale v Hornbachu (snad z Francie). Při prvním problému (prasklá pružina v pojezdu), jsem zjistil, že se náhradní díly nedováží (ač při koupi tvrdili opak). Šikovný servis přizpůsobil pružinu z jiné sekačky. Takže doporučuji zohlednit při výběru možnosti servisu konkrétně. Všechny ostatní parametry jsou skoro zbytečné, myslím, že všechny sekačky nad 10.000,- jsou dobře udělané a použitelné. Mám teď vyhlídnutou Stiga Turbo 55 4S. Rozhodně co největší záběr a nejsilnější motor (spotřeba v podstatě nehraje roli - jestli za celou sezónu propálím 20 - 25 litrů...)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.48 (?), 27.4.2011 18:07

Je to divné, pretože fakt v časopise je uvedá ako testovaná kosačka Al-ko Aluline 530, uvedená cena by zodpovedala a na obrázku je Al-ko Pover 5300 tak teraz buď múdry a naviac v je článku nie je táto vôbec spomenutá a ako víťaz je označená John Deere R47S. Takže je to všetko zmätočné. Najcennejšie sú skúsenosti užívateľov. Tak píšte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.165 (?), 27.4.2011 18:18

Nechcem zakladař novu temu. Teraz som sekal trávu po zime prvý krát. Prišiel problém. Kosačka začala zle chytať. Po odmontovaní sviečky som zistil príčinu - bola celá čierna a ešte k tomu sa z kosačky pri každom naštartovaní vyvalí čierny dym. Nechcem sa s tým trepať do servisu tak prosím poraďte mi v čom je problém. V minulosti som mal problém ale naopak zo šedým dymom ktorý bol spůsobený olejom. Ďakujem. M. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.165 (?), 27.4.2011 18:19

Zabudol som napísař že sa jedná o Briggs DOV 700. Myslím si že asi bude treba niečo nastaviť, ale možno sa mýlim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 27.4.2011 21:09

95% jarních problémů s chodem motorů je v "zazimování" a uskladnění stroje. Nikdo nikdy chybu nepřizná a po pěti minutách debaty třeba v klidu oznámí ponechání paliva v nárdži a tím pádem i v karburátoru z loňska a vůbec nechápe, proč by to nemohlo být. " No přece proto" a ukážu na jeho motor houpající se v otáčkách. Je to marný, je to marný, je to marný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.165 (?), 27.4.2011 21:20

Z motora bol na jeseň vyliaty starý benzín. So zazimovaním to nemá asi nič spoločné. Myslím že bude treba nastaviť karburátor, no nechcem to hneď pre nič za nič zavážať do servisu. Len som chcel vedieť iné možnosti, ktoré by to zapríčinili. Můžno sa mýlim a vo veci je niečo iné, čo dokážem spraviť aj doma v garáži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 27.4.2011 21:46

Vylít benzín nestačí. Je třeba vyjet i to, co je v karburátoru, prostě do zastavení motoru. Vůbec bych se nedivil, kdyby jste to teď potvrdil s odůvodněním, že jste to i tak původně myslel. Budiž. Pak se ptám, co nebo kdo by během uskladnění "vrtal" do nastavení? Chápete, na podzim sekačku zazimujete s motorem v pořádku a na jaře je problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika