Sekačku Viking?



host - 8.78 (?) 
8.7.2011 13:15, zobrazeno: 17406x

Jaké máte zkušenosti se sekačkami Viking?

Díky P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 203.115 (?), 8.7.2011 16:47
Viking MB 555. Rok výroby 2002. Stav stroje odpovídá věku a desítkám (nebo za tu dobu již stovkám?) posekaných hektarů. Pokaždé znovu ji v servisu (resp. v různých servisech) opravili a rozchodili. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.7.2011 22:18

Viking MB 555 r.v. 2000. Zatím jsem na něj víc jak výměna oleje a vzduchového filtru nesáhl (tedy mimo výměny unašeče způsobené nárazem nože na zarostlý kus 18ky roksoru v trávě). A to neseká jen mou zahradu! Ptáte se ze značek sekaček na Mercedes !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 2.5.2014 23:48

Dobrý večer,

i mě letos čekala koupě nové sekačky. Mám dvě elektrické, které jsou bohužel obě nefunkční. Vzhledem k jejich věku jsem se rozhodl neopravovat a rozhodl jsem se pro benzínovou, díky členitosti pozemku, různých překážek, zákoutí a vycouvávání pro sekačku bez pojezdu.  Veliké plus je za sebou netahat kabel.

Jeden den jsem obětoval svůj čas a pár sekaček jsem si dojel do prodejen v našem okolí s lesní a zahradní technikou tzv. "osahat ". Jedna měla to, druhá zase ono. Sekaček je na našem trhu mraky, ale vybrat tu správnou.

Nakonec jsem koupil sekačku Viking základní model MB 248 s motorem BaS 450 bez pojezdu. Ve srovnání s el. Sigmou 1300W, kterou jsem měl téměř 10 let s hmotností 21 kg, jsem s Vikingem, který je o 6 kg těžší, méně unavený díky uložení kol v ložiskách. Pozemek, který jsem s posekáním a úklidem trávy s el. 1300W sekačkou dělal více, než dvě hodiny, jsem do hodiny zvládl. 

Musím potvrdit slova pana Radka, že se skutečně jedná o Mercedes mezi sekačkami. Záruční a pozáruční servis, kvalita,tradice, zkušenosti a hlavně žádná Čína! Samozřejmě, že si připlatíme. 

Benzínovou sekačku jsem si půjčil od souseda,abych dosekal. Hmotnost a komfort se nedá s Vikingem srovnávat.
Benzínovou sekačku jsem si půjčil od souseda,abych dosekal. Hmotnost a komfort se nedá s Vikingem srovnávat.
Nový
Nový " přírůstek "
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 3.5.2014 9:38
Podle ceny je Viking mercedes.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 3.5.2014 11:35

Podle ceny možná, ale pravý Mercedes mezi sekačkami to není, jen se tak tváří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 113.31 (?), 3.5.2014 12:22

Potrebovali sme malú obratnú benzínovú kosačku. Prešli sme pred týždňom všetky obchody naokolo, rozhodovali sme sa medzi HQ, Stiga, Viking. Vybrali sme kosačku VIKING MB 448 TX v cene 349 Eur. Kosil som s ňou včera asi dve hodiny dosť prerastenú trávu a všelijakú burinu. Zvládla to bez zaváhania. Trochu horšie bolo plnenie koša, pripisujem to vysokej tráve, ktorá bola vlhká. V každom prípade je to lepší stroj ako 10 r. stará MTD, ale samozrejme nechcem porovnávať, lebo nepoznám nové kosačky tejto značky. Výborné je nastavenie výšky kosenia jednou rukou, jednoduché a rýchle je aj vysýpanie koša, ktorý sa celý otvorí. Sklápanie rúčky je s rýchloupínakmi, netreba točiť skrutkami. Zatiaľ som spokojný. Kosačka je celá plastová, tak som zvedavý, aká bude trvácnosť šasi.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 3.5.2014 14:27

Rozvažoval jsem mezi Stigou a McCulochem s pojezdem a nakonec jsem zjistil, že bych jej využíval minimálně, nebo skoro vůbec. Neplánovaně jsem ve Stihlácké prodejně, kde nakupuji více, než 10 let a odkud mám polovinu motorového nářadí koupil i sekačku a jsem rád, že jsem tak učinil. Za ty roky vím, že se na majitele prodejny a servisu mohu ve všech směrech na 100% spolehnout.

Mě se Petře koš plní na maximum. Také jsem včera sekal ve vlhké vyšší trávě a bez problémů. Samozřejmě, MB 448 TX je o jiném komfortu, ale nám základní model plně postačuje. V záloze jsou dva profi křovinořezy, tak je pro mě zbytečné si připlácet za komfort. Já bych se toho šasi ve Vašem případě nebál. Není to obyčejný plast. Jedná se o polymer, který je odolný nárazům, vysokým teplotám a ultrafialovému záření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.254 (?), 3.5.2014 17:37

Druhým rokem mám vikinga 545 V a jsem nadšen. Předtím jsem měl 10 let nejvyšší třídu z mounfildu kdy byla také spokojenost ale Viking je minimálně o třídu výše. Lehoučká, nekoroduje, přebytečný výkon, skvělé plnění koše atd.  S ničím lepším jsem prozatím nesekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika