Sekačku Stiga nebo AL-KO?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 209.186 (?) 
27.3.2014 9:07, zobrazeno: 32193x

Vybírám rotační sekačku na členitější pozemek, něco rovina něco svah, rozloha celkem asi 1200m2, zádný anglický trávník nechci, preferuji spíše luční trávu. Nejprve jsem měl ve výberu jasno... AL-KO 5300 BRV, ale čím víc hledám tak tím větší zmatek ve výběru mám. Ve výběru mám ještě AL-KO 5200 BRV-H, 5300 BRV a Stiga EXCEL 50 S4Q která má luxusně velká a široká kola. Z ostatních značek se mi nic nezdá. Co by jste mi doporučili z hlediska dobré manévrovatelnosti a sečení ve svahu a nerovnostech?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.3.2014 10:23

Nevím, co myslíte těmi nerovnostmi, ale jestli to máte hrbaté ve smyslu jakoby samý krtinec, tak vám žádná luxusně velká kola nepomohou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.186 (?), 27.3.2014 10:36

Aby to nebylo zavádějící a neřešil se problém který není tak nerovnosti beru zpět, ale jinak jsem tím myslel drobné propady nebo vyvýšeniny ale krtince a mraveniště fakt ne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.3.2014 11:43

Já bych bral tu Stigu. Pro pojezd a prokluz v prohlubni je rozhodující šíře hnaného kola ale z části i větší kolo.

Druhá věc je dílenské zpracování Stigy, která vydrží déle a tak cena rozpočítaná na jednotlivou motohodinu provozu je nižší než u Al-Ko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.3.2014 13:25
No on v te prohlubni je nejvetsi problem ten, ze kdyz tam vjede kolo, tak se nuz zabori do zeme a motor chcipne. A muze byt kolo jak chce velke a siroke.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.3.2014 13:31

Já osobně neměl na mysli syslí noru na golfovém hřišti, ale normální jamku po vydloubnutí pampelišky ze zahradního pažitu. Tam kolečko standardní šíře Al-Ko proklouzne a Stiga či Dolmar nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.186 (?), 28.3.2014 9:09

Tak beru tu Stigu. Jestli si vzpomenu tak dám vědět jak seká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 2.4.2014 9:24

Já bych Stigu nebral, AL-KO sekám doma 15 let a jinou značku bych nechtěl, je to oproti Stize neporovnatelně lepší stroj, má lepší tunel a lépe vyhazuje a nabírá trávu, hliníkové tělo oproti ocelovému (nerezaví a je lehčí), jedním tlačítkem nastavitelná poloha, zkrátka AL-KO mnohem promyšlenější a lepší, zatímco Stigu montují kdoví kde (itálie, čína) tak AL-KO je kvalitní rakušan. Za mne AL-KO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.4.2014 10:11

Ano, před 15 lety bylo Al-Ko = kvalitní rakušan, ale dnes je šasi ocel nebo plast a krabice v marketech schovají, aby jste na nich neviděl "Made in P.R.C."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 2.4.2014 16:36

Motor mají všechny sekačky B&S nebo Hondu a zbytek už dobastlí kdekoliv, jde o to jak a z jakého materiálu je to udělané a hlavně na tunelu, aby se to neucpávalo. V časopise D-test 4 / 2011 AL-KO 5300 BRV vyhrála z 19 sekaček a urvala jasné prvenství s dost velkým náskokem, Stiga Multiclip 53 S Svan byla předposlední. V namíru testovali sekačky a opět AL-KO 5300 BRV první.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika