Sekačku opravit či novou?



Stránky: 1,  2   
host - 212.32 (?) 
1.4.2010 22:08, zobrazeno: 14258x

Přátelé chtěl bych vás poprosit o názor asi před 9 lety jsem zakoupil v síti mountfield sekačku na nízkou trávu sekala celkem bez problému když nepočítám těch pár ustřižených klínků na setrváku, ale ted už vidím že má motor asi dost byl tam Tecumseh, tak zvažuju novou a ted jakou?a nebo u téhle staré vyměnit jen motor a ted taky jaký?Co myslíte co má smysl, dík za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.59 (?), 1.4.2010 22:51

Jste spokojen se sekačkou jako takovou (myslím tím jak seká mokrou trávu, s pojezdem (má-li sekačka nějaký), není-li popraskané šasi sekačky,...)? Pokud ano, má smysl uvažovat o opravě (výměně) motoru. Nejlepší by bylo kus za ten samý kus. Pokud se rozhodnete pro jiný typ motoru, bude to asi harakiri ho nějak připevnit do rámu sekačky. Teď jsem se koukal na aukce a v Polsku je možné koupit např. úplně nový motor B&S 675 za 850 zlotých (*7 Kč). Motorů Tecumseh tam mají taky mraky. Otázkou je, jak to máte do Polska daleko. Ale kupovat starší motor do starší sekačky si myslím že nemá smysl. Pokud byste ale měl někomu za výměnu motoru platit, tak to jděte do nové sekačky. Ale i bez toho abyste někomu platil za páci vás to vyjde na dost peněz a ještě více času. A výsledek stejně není jistý.

P.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.86 (?), 2.4.2010 7:24

Volil bych novou. Svoji práci zase jistě nadělá a na nový kus si přičtěte jako plus záruku. U starší ceny servisu a dílů jistě vyjdou časem dráž.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.169 (?), 2.4.2010 8:28

Taky bych se přikláněl k nové. Záruka mi dá jistotu, na staré odejdou kolečka a pořád se budu trápis se starým werkem.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 2.4.2010 8:36

Já se dostal k sekačce Castel Garden s motorem Tecumseh r.v. 96 s proraženým blokem motoru od ojnice. Šasi zachovalé, pojezd bez závad. Oprava motoru cenový nesmysl. V Milevsku jsem objednal nový, kompletně osazený, motor stejného výkonu za 3 700 i s poštovným a výsledek je, že mám plně funkční sekačku s pojezdem, ložisky v kolech a elektrostartem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
johan81 - (14) - 233.162 (?), 2.4.2010 9:45

dajte tam nový motor najlepšie Honda, alebo B&S 675, ja som podobný problém riešil minulý rok, nakoniec som kúpil v maďarsku motor Honda GCV 160 a ešte novú Makiltu PLM 51 (motor B&S 675), dokopy ma to vyšlo na smiešných 550€. Ale odporúčam motor Honda GCV 160, nakoľko má väčší krútiaci moment, ako B&S 675. A vymeny ložísk na kolieskach sa nebojte, nové ložiska (majú v Mauntfielde) na jedno koliesko 10€. (motory sú univerzálne, takže rozteče budú určite pasovať, jediný problém môže byť dĺžkou vyvedenej hriadele, na to si treba dať pozor, ale aj to sa dá jednoducho vyriešiť)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.166 (?), 7.6.2014 19:15

Opravdu si myslíte, že: jsou motory univerzální a ty rozteče pasují? Potřebuji žaměnit motor Tecumseh Vector 6,0 XL/C za jiný a to upevnění je jen na 3 šrubech s těmito rozteči: Přikládám obrázek děkuji za odpověď.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 7.6.2014 20:09

Rozteče nikdo neudává, jsou zaměnitelné. Ale rozměr hřídele si ohlídejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.166 (?), 8.6.2014 11:47

Super, díky moc, hřídel se mi tam vleze i 80 mm, v tom problém nebude, jen musím ještě nechat udělat novou dvojtou řemenici, příp. vymezovací O kroužky a bude, to jsem rád. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.166 (?), 8.6.2014 11:50

Ale stejně se Vás ještě zeptám, už jste od toho Poláka něco na Aukru kupoval? Pokud ano, prosím zkušenost, ono chci dražší výkonější motor a nevím, je to totiž na kultivátor MKS. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika