Sekačku Hecht s OHV motorom alebo B&S



Stránky: 1,  2,  3   
host - 198.59 (?) 
24.4.2014 7:57, zobrazeno: 32450x

Zdravím. Viete mi prosím poradiť? Musíme kúpiť novú kosačku, samozrejme už benzínovú s pohonom, do užšieho výberu sa dostali kosačky (HECHT 5484 SXE 5 in 1 s motorom OHV-výkon 5 HP a HECHT 5494, ktorá má rovnaké parametre, ale má motor Briggs &Stratton len o výkone 4 HP. Ktorej mám dať prednosť na cca 500m2? Ďakujem za odpoveď Di


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.4.2014 8:48

Koukejte na kubatury - rozdílné výkony mohou být jen důsledkem použití jiných metodik měření a chybou ze zaokrouhlení (4,4 se zaokrouhluje na 4 a 4,5 se zaokrouhluje na 5).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 24.4.2014 8:54

Mám mnohem horší čínský krám a sekám s ním mnohem větší plochu mimo jiné v sadě. Vytknul bych mu spoustu věcí, ale čínský motor kupodivu šlape a drží. Takže bych vybral to, co je vám srdcem bližší. Ten Hecht OHV má elektrický startér, což pro někoho nemusí být k zahození. Rozhodně bych se čínského motoru nebál. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.59 (?), 24.4.2014 9:01

Ďakujem. takže ten hecht 5494 SB 5 in 1 s motorom B&S Series 500 E s výkonom 140 cm3? Vychádza na 349 eur. Je niečo v porovnateľnej kvalite dostupné v inej značke? Hľadám kosačku s variabilným pohonom do normálnej rodinnej záhrady, do max. 350 eur. trávnik je pomerne rovinatý, aj keď sem tam mach.

Mimochodom, nevie niekto poradiť ako sa zbvaviť húb, ktoré nám narástli odkedy sme posadili jabloň a pes ich krásne roznáša po celom trávniku. Neviem tiež, či tie hríby nie sú náhodou z rozkladajúcich sa koreňov veľkého 40 ročného smreka (korene miestami vyliezajú na povrch), ktorý na jeseň musíme vykopať. Neviete mi poradiť ako sa ich zbaviť (najradšej bez chémie)? Vďaka Diana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.4.2014 9:09

Pro rychlejší rozklad dřeva je nutné dostat do něj dusík k zlepšení C-N poměru. Tose dá jednak založením kompostu nad pařezem, nebo ještě lépe navrtání děr, které se vysypávají nějakým ledkem (LV15, LAD27, chilský,...) nebo směsí ledku a močoviny (LV15 + močovina 2:1).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 24.4.2014 9:25

Snažil jsem vám naznačit, že je to skoro jedno, který z motorů zvolíte. Pokud jste drobná žena, zvolil bych Hecht 5484 SXE 5 in 1 s motorem OHV - ten má elektrický startér. Ale jak říkám, je skoro jedno. 500m2 je takový větší květináč, to posekáte prakticky čímkoliv. 

Hub na zahradě jsem se poměrně úspěšně zbavil povápněním míst, kde houby rostly. Ale vy píšete "hríby" - těch bych se nezbavoval, ty bych sbíral laugh VJK 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.106 (?), 25.4.2014 2:33

Podobné, ale se silnějším motorem jsou sekačky GTM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 25.4.2014 17:39

GTM 500 SP4 SCH s 4 rychlostní převodovka a o trochu horší motor B&S 625 a GTM SP1 SCH bez možnosti volby rychlosti pojezdu, ale lepší motor B&S 675ex který má o 30% lehčí startování a automatický sytič. Za peníze o 6k menší než konkurence nabídne prakticky to samé, oproti Hechtu ztrácí servisem, ale dohání to lepšími motory. Pak máte možnost koupit sekačku od VeGA ty jsou v poměru cena výkon asi top na českém trhu, ale zkušenost uživatelů hovoří jasně, výbava a motor solidní, v praxi se ale cena negativně projevuje na pojezdu a jiných problémů. Pokud chcete lautr šetřit, tak tu VeGA, Hecht je takovej průměr a má solidní dostupnost náhradních dílů a pak GTM a modely 500 jsou na čínu hodně chválené, motor a síla je znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.226 (?), 24.4.2014 10:20

Měl jsem možnost sekat oběma sekačkama, Hecht 5484SXE a Hecht 5494SB/549SB s oběma motory. Pocitově je BS slabší, ale bez problémů stíhá sekat udržovaný trávník bez přidušení. Zvuk oproti starému motoru BS 500 series s SV rozvodem je pocitově tižší, ale je podle mne i výkonově slabší, zvláště přerostlá tráva může být problém To je má zkušenost s BS na této sekačce. Hecht OHV je pocitově silnější a podle mne i lépe startuje, a startér? To si musíte vyzkoušet:-) zvláště až půjdete po desáté vysypávat koš a znovu budete startovat startérem a ne rukou už nic jiného nebudete chtít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.2 (?), 24.4.2014 20:35
Po 10 tém koši nic jiného nebudete chtít... Pro subtilního človíčka, křehkou dámu, normální chlap se musí stydět o takové „ námaze" psát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika