Sekačka z Lidlu



host - 136.198 (?) 
25.6.2013 7:19, zobrazeno: 19923x

Dobry den. Pristala mi na zahrade FBM 575 a ponekud jsem nepochopil navod. Pise se tam o predstihu, ale sipka ukazuje na rukojet pojezdu. A mam to chapat ze pojezd ma vice rychlosti? A nevite jak se u tohoto typu vyleva olej? Navod k motoru neni cesky :))


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.198 (?), 25.6.2013 7:20

.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.6.2013 8:29

Poté, co jsem se poranil při povolování zatuhlého výpustního šroubu, vylévám ze všech sekaček olej plnícím otvorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.193 (?), 25.6.2013 9:42

Autor chtěl tímto říci, že se přitažením páky spustí pojezd. Ty překlady jsou někdy úsměvné. Tato sekačka má jednorychlostní pojezd.

Kde jsi ji koupil? Taky jsem poni koukal, ale u nás byla v prodeji v březnu a to mi nějak uniklo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.198 (?), 26.6.2013 6:43

Koupil si ji soused ve Val. Mezirici a chtel pomoc se zprovoznenim (se obratil na toho praveho :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.253 (?), 16.7.2013 10:59

Jedna se skutečně o překlep, v návodu mělo být uvedeno "Pojezd". Ale celý text u obrázku je minimálně nepřesný.

Funguje to tak, že spojka pojezdu skutečně zabírá plynule, záběr je možné nastavit právě otočným dilatačním regulátorem na lanku (v podstatě je ho potřeba vytočit nejvíce, co to jde). Pak je možné ovladačem pojezdu prakticky regulovat rychlost pojezdu. Pracovní „chod“ ovladače spojky je však velmi krátký, chtělo to půl hoďky cviku, než jsem se s tím sžil, ale při druhé hodině sekání jsem již bravurně ovládal rychlost podle terénu (rovina/do kopce) nebo podle hustoty a výšky trávy – se sekačkou pouze mulčuji (u husté trávy bylo nutné sekat pomaleji).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.198 (?), 19.7.2013 6:52

A nedochazi timto k vetsimu opotrebeni spojky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.49 (?), 23.7.2013 8:36
To nevím, nemám tušení, na jakem je ta spojka principu. Zatím jsem s ni sekal jen 2x cca 2000m2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.72 (?), 3.1.2014 13:33

U sekaček této kategorie bývá většinou pohon řešený následovně. Na klikové hřídeli motoru a na vstupní hřídeli pojezdové převodovky jsou řemenice a mezi nimi klínový řemen a napínací kladka, ovládaná bowdenem od páky - hrazdičky. Běžně je tedy klínový řemen volný, prokluzuje a sekačka stojí na místě. Jakmile začnete páku přitiskovat k madlu, napínací kladka začne napínat klínový řemen, ten přestává prokluzovat, postupně začíná zabírat a přenášet pohyb mezi hřídeli a sekačka se dává do pohybu. Čili rychlost v omezené míře regulujete mírou prokluzu řemene, danou jeho momentálním napnutím. Zdraví J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 3.1.2014 13:45

Tato má lamelovou spojku, pokud se jedá o model co jsem měl v ruce. Při velkých rovinných plochách ji nezničíte, ale při potřebě kličkovat mezi stromky a keříky v závislosti na době a četnosti trvání prokluzu lamel tyto vydrží po celou dobu záruční doby. V tom problém není. Upevnění klečí na šasi a jejich provedení v místě uchycení je takové, že dvakrát za záruku dostanete nové trubky a potřetí se Vám urvou uši ke kterým to montujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika