Sekačka výběr



host - 57.115 (?) 
15.6.2012 18:00, zobrazeno: 16628x

Sháním sekačku na 1000 m2. Terén je svahovitý, nerovný a plný stromků. Sekačka by měla dokázat dobře sekat i větší nebo mokrou trávu. Vybral jsem do užšího výběru tyto sekačky: Weibang WB 536 SB V-DOV, Stiga TURBO 53 S BW, Brill Steelline 52 XLR.

Dočetl jsem se, že Weibang má 4 rychlosti a prý zvládá dobře vysokou a mokrou trávu, na pohled nic moc. Brill je prý víc tichá a dobře manévrovatelná, vzhledově je zvláštní. Stiga má motor Honda, což by mohlo být možná na svah lepší a líbí se mi na pohled.

Kterou z nich byste vybrali? Nebo jinou?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 120.166 (?), 16.6.2012 18:05

Řešil jsem stejný problém pro zahradu s obdobnými parametry. Pročítal jsem na webu lecos - mimo jiné názory (i starší) na tomto webu.

Nakonec jsem se rozhodoval mezi Stigou 53 S BW Plus a Dolmar PM-4600 S3 (mám od Dolmaru křoviňák a pilu a jsem naprosto spokojen).

No a ve středu 13.6. navečer jsem jel dětem pro samonosný bazén (takový ten plastový s nafukovacím prstencem) do Mountfieldu, protože ho tam měli o 140,- Kč levněji než jinde... ;-) A tam jsem docela "čuměl", protože asi zjistili, že Béda Trávníček, podivné handbooky zdarma nebo nějaké točení kolem už lidi tolik netáhne a začali konečně prodávat za rozumné ceny.

Měli tam sekačku (Castelgarden) XSP 55 BS, která parametry odpovídá sekačce Stiga Excel 55 SQ (s motorem B&S 750 DOV), resp. Dolmar PM-5100 S3 (ta má ale motor B&S 675), za cenu, které jsem neodolal (cca o 6 tis. Kč nižší, než stojí Stiga Excel 55 SQ a ještě o cca 1,4 tis. Kč nižší, než stojí Stiga Turbo 53 S BW Plus).

Tak ji mám druhý den doma, sekal jsem s ní zatím, pochopitelně, jen jednou (naprostá spokojenost) a jsem velmi zvědavý, jaké mě čekají zážitky s případným servisem...

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, ale ptal jste se, mimo jiné, jestli neuvažovat i o jiné sekačce. Přeji štastnou volbu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.110 (?), 10.7.2013 12:17

Sekačku XSP 55 BS od Mounfieldu nebrat! Po cca 6 hod. přestal fungovat pojezd. Začala se protáčet řemenice. Není ovšem divu. Na tak těžkou sekačku řemenice s plastu je nesmysl. No a rekamace v Moutfieldu 4 týdny.  Servis nemají vůbec pod kontrolou. U tak veliké firmy bych čekal větší pružnost. Mounfield již nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.202 (?), 11.7.2014 19:54
Xsp 55 bs je vyborna sekacka mam pres dva roky a to ji nesetrim a bez problemu. Opravdu vykonna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.255 (?), 14.7.2014 21:21
Koukal jsem na nějakou Hondu, ale ten Weibang taky nevypadá špatně. Tak je zas o čem přemýšlet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika