Sekačka Stiga Turbo 47



host - 23.197 (?) 
4.1.2008 23:03, zobrazeno: 15998x

Benzínová sekačka Stiga Turbo 47 s motorem Honda má dovětek, že je určena pro středně velké a větší rovinaté zahrady. Znamená to, že je nevhodná pro práci na svahu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 221.138 (?), 5.1.2008 0:35

Dobrý den. Vážený pane. Každá sekačka, která má čtyřtaktní motor a nemá tlakové mazání, tak skutečně není vhodná na sekání travnatých porostů hlavně směrem ze svahu. Důvod je poměrně prostý. Motor této sekačky je mazán jen roztřikem oleje, který způsobují pohybující se díly motoru v klikové skříni. A pokud sekačku a s tím tedy i motor nakloníte, tak se může olej dostat mimo tyto pohybující se díly a motor přestane být mazán. Je toho ještě víc, co může způsobit nepříjemnosti, ale to je ten hlavní. Na svažité pozemky je tedy nutné použít sekačky vybavené dvoutaktem, který je mazán směsi benzínu s olejem a tedy zadření motoru nehrozí, nebo může jít taky o čtyřtakt, ale s olejovým čerpadlem. Ale i tyto čtyřdobé motory mají svůj svahový limit. Rozhodně je dobré plně dodržovat úhly, které jsou u každé sekačky uvedeny v návodu. Poradí Vám v každé dobré prodejně zahradní techniky, nebo přímo výrobce. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 5.1.2008 10:02

Pokud jde o čtyřtakt s tlakovým mazáním, jeho svahový limit je 30 stupňů (to je už sklon, kde se sekačkou fyzicky zdatná, zdravá osoba ještě může celkem dobře manipulovat). Pro ilustraci - 25 stupňový sklon má převýšení 43 cm/1m. Na našem trhu jesem nalezl např. samochodnou, ručně vedenou rotační sekačku s motorem Kawasaki. Jedná se o John Deer JX 75 (hydrostat), nebo JX 80 popř. C52VK, oba s pojezdem pomocí variátoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.87 (?), 12.7.2008 23:37

Tlakovým mazáním jsou vybaveny ještě 2 profi sekačky Husqvarna, mají stejný motor Kawasaki jako John Deer, žádné jiné sekačky s tlakovým mazáním se na našem trhu patrně už nevyskytují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.234 (?), 21.7.2008 14:54

Sekaček s tlakovým mazáním je na trhu dost, stačí si najít ne sekačku, ale motor, který potřebujete. Troufám si ale tvrdit, že drtivá většina (99%) sekačku s tlakovým mazáním nepotřebuje. jestli že sekačka není v extrémním, (ale opravdu v extrémním!!) náklonu po velmi dlouhou dobu i normální motor to v pohodě umaže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.81 (?), 7.7.2016 15:17

Já mám už 8 rokem Alko BR 470 a sekám s tím sakra zahradu ve svahu a nikdy jsem nic nezadřel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.9 (?), 23.4.2017 15:31

Považuji svůj svah za dost extrémní pro sekačky. Já tam se sekačkou musím chodit v tretrách, nebo pohorách, protože jinak se neudržím - tak 35%. - Mám to 50 m tam a zase zpátky a sekačka jezdí nakloněná stále na stejnou stranu - výfuku, aby mi olej nenatekl do filtru. Mám McCulloch asi 18 let a už skoro odešlo šasí, ale motor ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.93 (?), 24.4.2017 23:48
Maximální náklon u Hondy mě udávají 30stupňů, u brikse o 5 míň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika