Sekačka špatně hazí trávu do koše



Stránky: 1,  2   
host - 170.38 (?) 
28.7.2007 12:45, zobrazeno: 23169x
Zdravim,mám sekačku MEP a hodně špatně mi hází trávu do koše,každou chvilku jí musím vypínat a otvor do koše čistit.Udělá se tam takový špunt z trávy a sekačka se dusí a ztrácí za sebou posakanou trávu.Nůž jsem nabrousil,zž nevím,čím by to mohlo být.Děkuji za každou radu.Jirka.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.7.2007 15:30
Vyhazovací otvor se ucpává obvykle při sečení vlhké trávy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.38 (?), 28.7.2007 16:00
Me to dela i kdyz se seka sucha trava  /nemyslim susinu/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.99 (?), 28.7.2007 19:39

Vliv na sběr a transport posekané trávy do koše má geometrie, nebo jak bych to nazval, žacího nože, tvar a průchodnost šasi sekačky kudy posekaná tráva putuje do sběrného koše, velikost otvoru do koše a dobré odvětrání sběrného koše, aby přetlak nebránil vstupu hmoty do koše. Například mulčovací nože mají mnohem menší sací efekt než nože určené pro sběr trávy do koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.179 (?), 30.7.2007 10:57
Pokud máte nabroušený a originální nůž na sběr trávy / ne mulčovací / a vyčištěný koš / jestli je z textilie může být ještě možnost, že nemá motor správné otáčky nastavené z výroby a tím nedocílí dostatečný proud vzduchu, který trávu vyhazuje do koše.Pokud je na motoru vše v pořádku a otáčky cca 2850-3000 ot/min máte, je problém v špatně navrženém výfukovém kanálu pro trávu / je malý na objem trávy dle záběru nože / nesekejte na plný záběr, nebo je chyba v geometrii nože / opotřebení vyhazovacích lopatek a nůž vyměňte za nový.Vylučovací metodou zkuste otáčky motoru změřit otáčkoměrem, potom zkusit sekat bez koše a nakonec použít jiný nůž a měl by jste se dopátrat chyby. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.131 (?), 21.2.2008 14:31

Měl jsem stejný problém. Rok jsem vydržel se s tím rozčilovat. V servisu mi pak poradili at vyměním mulčovací nůž za klasický (plný, bez prořezů). Nechal jsem si poradit, zainvestoval 600,-Kč do nového nože a od té doby jsem se sekačkou maximálně spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.199 (?), 21.2.2008 18:19

 Skúste nabrúsiť nôž na menej ostro a do jednej strany pod 45°uhlom. Stáva sa že ak je nôž príniš ostrý tak špatne vyhadzuje trávu do zberného koša.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.151 (?), 21.2.2008 18:33

Možná se mi budete smát, ale jednou jsem měl podobný problém, než jsem zjistil, že jsem namontoval nůž opačně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.1 (?), 22.2.2008 12:31

Já se tomu nemusím smát, mám takového důchodce vedle na zahradě. Pořád mu nová sekačka blbě sekala a žužlala trávu. Šel jsem se na to podívat a měl špatně sesazený unašeč nože, který sklouzl z kuželu hřídele motoru.. Hřídel motoru se točila 2900 otáček a nůž jelikož prokluzoval na unešeči běžel jak se mu chtělo jen třením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.57 (?), 9.7.2013 13:36

Dobrý den, mám také dotaz stejný jako ostatní.Sekačka spatně hází trávu do koše.Nevíte někdo jaký má být úhel natočení sekacího břitu.Kož už jsem provzdušnil aby tam nebyl odpor vzduchu. Moc děkuji matous@mujmejl.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika