Sekačka Raptor LM 41, LM40 nebo Hecht 540?



host - 192.7 (?) 
23.5.2012 1:09, zobrazeno: 15505x

Potřebuji zakoupit sekačku na trávu, přičemž sekaná plocha je zhruba 70m2. Rozhoduji se mezi sekačkou Raptor LM41, Raptor LM40 a Hecht 540. Kterou z těchto sekaček byste mi mohli doporučit? Máte někdo zkušenosti s těmito značkami? Na sekačku Hecht 540 jsem našel celkem dost pozitivních komentářů na heurece, ale Raptor LM41 má (asi) kovové šasi, centrální nastavení výšky sečení a kuličková ložiska v kolech, což Hecht nemá. Všechny tyto sekačky mají motor Hecht. Hledám opravdu jen sekačku, kterou občas vytáhnu, poseču s ní a zase ji hodím do garáže, proto nezvažuji dražší (a nejspíš i kvalitnější) stroje.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 65.173 (?), 23.5.2012 8:08

já osobně bych se bál plastového skeletu, přece jen kvalita plastů z číny nebývá nejlepší. jinak mám čínský vyžínač a křovinořez a spokojenost, motory ok. další věc jsou kuličková ložiska, co mám info od serviáka, tak je to spíš lákadlo a můžou být spíše zdrojem problémů. navíc na tak malé ploše jakou chcete sekat bych ložiska neřešil. vybral bych něco s plechovým skeletem a když by to mělo motor briggs, tak bude spokojenost, proto bych ještě zvážil možnost něco připlatit, kolem 5tis. by se už dalo dobře vybrat, ale i uvedené modely Vám bezesporu poslouží. párkrát jsem koupil stroj z nižší kategorie a dopadlo to tak, že jsem si to pak vyčítal, ne že by nefungovaly stroje jak mají, ale komfort obsluhy, námaha při práci a menší výkon tj. delší doba práce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.34 (?), 23.5.2012 9:53

Sekačky Hecht 540 a Raptor LM 40 jsou stejné Liší se jen kolečky na Hechtu jsou širší stříbrné na Raptoru užší šedé. Raptor LM41 má ložiska, centrální nastavení a kovové šasi. Plastu bych se nebál sekačka se prodává 3 roky a problém s plastem není. I když už jsem viděl nekvalitní plast na sekačce z Itálie a Švédska, tady to rozhodně nehrozí. Pokud byste pro svuj pocit cghtěl motor B+S je tu s tímto motorem Hecht 541. Podle mne zbytečně vyhozený peníze za tento motor na vaši plochu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.7 (?), 23.5.2012 15:08

No zatím nejvíce uvažuji nad sekačkou Raptor LM41 - lákají mne ta kuličková ložiska a kovový skelet, který by snad mohl něco vydržet. Uvidíme ještě. Za případné další informace o těchto strojích předem všem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.166 (?), 23.5.2012 10:09

Já bych se plastovému skeletu vyhnul obloukem, poslední sekačka mi vydržela tři sezóny. Plast se zdeformoval a popraskal, skelet už od pohledu nebyl vůbec dimenzován na těžký benzínový motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.7 (?), 23.5.2012 17:54

A co sekačka Abg 485? Mám možnost ji sehnat za stejnou cenu jako Hecht, ale nevím, jestli je to +- to samý nebo je tahle značka o něco lepší. Má navíc i mulčování, což mě celkem láká (i když to teď možná ani nevyužiji). Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.10 (?), 26.5.2012 8:08

Záleží na Vás. Hecht dělá 541 SH s pojezdem za 3780,- Kč a má to plechové šasi taky, takže můžet jezdit s pojezdem i bez pojezdu. Jasně, u ABG 485 je i větší koš 55 litrů, ale to je čirá mystifikace je velký jen 40 litrů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.7 (?), 26.5.2012 18:46

Tak a je tu poslední varianta - v Obi mohu za skvělou cenu získat sekačku NGP SP 420. Jako jediného bych ho měl přímo z obchodu a ne přes internet, což vidím celkem jako plus. Znáte stroje od značky NGP? Je to lepší varianta než předchozí sekačky nebo je to stejná úroveň?

Díky moc všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika