Sekačka pro babičku



Tomša - (12) - 167.109 (?) 
27.4.2014 14:47, zobrazeno: 6604x

Prosím, jak na to?? Babička, 75 let, dodnes el. sekačka Gardena, ta nejjednodušší. Bábi se na ní naštvala, když ji ulítlo kolečko a že chce jinou. Máme členitý terén, ale není toho až tak moc na sekání, ale to víte, 75 let.

Nejraději bych koupil el. mulčovací s pojezdem, ale ono to váží 23 kg. Kdo by se s tím vláčel, když zrovna nejede rovinku. Benzínku taky ne, jednou to nechytne a babí klepne. Myslíte, že mám zase koupit něco lepšího, lehkého, bez pojezdu, bez mulčování s tím, že se bude muset vynášet koš?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 27.4.2014 15:13

Zvažte pro babičku aku sekačku. Bude ráda, že netahá šňůru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 27.4.2014 20:06

...ale není toho až tak moc na sekání, ale to víte, 75 let.Nejraději bych koupil el. mulčovací s pojezdem, ale ono to váží 23 kg.

23 Kg je málo, nebo moc?Koupil bych takovou sekačku, aby se babičce dobře sekalo v čase, kdy jsou vnoučci v práci, nebo jinak venčeni.A protože vnoučci často jezdí za svou milovanou babičkou, snažil bych se je implementovat do procesu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.53 (?), 27.4.2014 20:12

Dajte babke zehlit, varit a zasivat a nech sekaju vnuci alebo deti. Ved deti su uz asi tiez na dochodku, nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.247 (?), 27.4.2014 20:23

bože, to sú rady (klasické drísty od anonymného hosta) - keď pýtajúci sa chcel poradiť s výberom sekačky. Vás nenapadlo, že rodina môže žiť 300km od babičky? adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.29 (?), 27.4.2014 21:45

Benzinovou ne, my důchodkyně máme radši elektriku. Kabely nevadí, jsme na ně zvyklé. A mulčování bychom braly v tom případě, že nenastýláme posekanou trávu pod stromy (záleží na typu zahrady). Jinak mám několik sousedek kolem 70-75 let a sekají v pohodě, a na rozdíl ode mne (65) lezou i na stromy  ;-)). A těch 23 kg, když má pojezd, by nemělo vadit.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.29 (?), 27.4.2014 21:46

A nejlepší by bylo se zeptat na názor babičky...       L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.126 (?), 27.4.2014 22:30

To babička nemá nikoho kdo by posekal zahradu, ať radši upeče štrůdl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.50 (?), 29.4.2014 19:00

Věkově jsem blízko Vaší babičky a koupil jsem elektrickou s pojezdem MTD. O váhu nejde vůbec, motor si s ní poradí. Ale doporučuji s babičkou si popovídat a eventuelně vyzkoušet. Výraz členitý terém mnoho neřekne. Máte nízké stromy? Musí se často zatáčet? Stoupání je kolik? Je zvyklá na mulšování? Jak velká je plocha? Jen tak pro ilustraci dotazy, které doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika