Sekačka - po zahřátí kolísají otáčky



Stránky: 1,  2   
Seldi - (38) - 195.18 (?) 
27.7.2012 13:31, zobrazeno: 25747x

Dobrý den, Potřebuju co nejrychleji poradit. Mam starší sekačku s motorem briggs a stratton, rok výroby 94, výkon myslim kolem 2,4 KW. 

Problém je takový že sekačka po zahřáti začne blbnout.Začnou kolísat otáčky a uplně ztratí výkon.Ani když jí dám plnej plyn tak nechce do max otáčet. Ovšem když vymněnim svíčku tak zase 10minut seče a pak znovu koupil jsem i novou svíčku ale problém přetrvává a už vážně nevim co co to může být. Eště mně napadlo zapalování že nedokáže hodit jiskru s teplou svíčkou ale to je asi blbost.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jikok - (48) - 169.89 (?), 27.7.2012 13:55

a svíčka, kterou vyndáváte po tech 10 minutách chodu, je čistá? nebo je nějaká mastná?  Tyhle motory běhaly do úpadu, jenže bez vzduchového filtru nejedou. S ucpaným vzduchovým filtrem taky nejedou. Bez oleje se zadřou a s moc olejem kuckají a kouří. V horku se přehřívají.. Ale obecně, dokud motor chytne, ještě není úplně mrtvý. Provedl jste základní úkony údržby?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Seldi - (38) - 195.18 (?), 27.7.2012 13:57

Lesklá neni :), ale že by naní byly usazený saze nebo nějaký bordel to ne jen je prostě klasicky černá.Ale občas se mi stalo že jsem jí vytáh a taková ta ohlá část jak vede k elektrodě tak byla bílá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jikok - (48) - 169.89 (?), 27.7.2012 14:04

bílá elektroda napovídá o vyšší teplotě spalovacíjo prostoru. ve spojení s nízkým výkonem bych nejprve myslel na chudou směs, která hoří pomalu. šel bych po benzínu, zda není někde smítko, voda, a podobné nečistoty.Víčko od nádrže.. A než to uděláte, do večera vám tady někdo poradí další kroky.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.77 (?), 27.7.2012 14:04

Typoval bych ucpanou vložku filtru. Zkuste ji za chodu vyjmout, jestli se otáčky neustálí. Pokud ano, pak ji vyměňte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Seldi - (38) - 195.18 (?), 27.7.2012 14:08

Filtrem už jsem taky zkoušel na pár sekund vyndat ale nepomohlo to.Eště zkusím pročistit karbec.Protože ten už jsem tak 3roky nečistil a je možný že se tam už něco usadilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 27.7.2012 17:26

Zkuste babskou radu. Když se sníží výkon, povolte víčko na nádrži. Když už se budete dívat do nádrže, zkontrolujte sací sítko. Kdy byly naposledy seřizovány ventily? Je mezi karburátorem a motorem pořádné těsnění?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.226 (?), 27.7.2012 17:46

vyměňte membránu v karburátoru a problém bude vyřešenwink. membrána stojí cca 80 Kč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Seldi - (38) - 195.18 (?), 28.7.2012 18:42

Tam sem žádnou membránu nenašel.

Ale je to nejspíš zapalováni přestala házet a jiskru a když dám svíčku přímo na zapalováni aby nebyla kostra celá sekačka tak háže strašně malou jiskru.

Dá se to nějak převinout? nebo se musí koupit celý nový kolik případně stojí. je castelgarden s motorem brigs and strattor rok vyroby je 99. Ale přesný typ bohužel nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.226 (?), 28.7.2012 20:05

membrána je mezi nádrží a karburátorem. koukněte na ní a pokud bude vypouklá, houpání motoru bude způsobovat onawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika