Sekačka Partner P46-500CDW



host - 7.158 (?) 
24.5.2008 19:33, zobrazeno: 13056x

Dobrý den, chci koupit nějakou lacinější benzinovou sekačku s pojezdem a zajala mě sekačka Partner P46-500CDW. V Makru stojí 7.615,-Kč, ale na netu se nechá sehnat i za 6.500,-Kč.

Potřeboval bych poradit, zda-li je to obstojná volba, samozřejmě v této cenové kategorii, nebo má jestli nemá nějaké výraznější slabiny?

Osobně mi připadá cenově dost výhodná a snad by to neměl být ani nějaký úplný brak, jako jsou některé, úplně neznámé, např. z Číny.    Ale nevím, možná je to jen můj subjektivní názor.

Protože se v zadhradní technice prakticky vůbec nevyznám, děkuji za každý názor, který mi problematiku více přiblíží. Jedná se mi o informace o typu, příp. i o jiných vhodných typech v této cenové relaci, plusech - mínusech daného kousku, ale také jestli třeba tu Partnerku koupit přes internet, nebo raději v kamenném obchodě (z pohledu záruky).

Předem děkuji.

Vávra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 7.158 (?), 24.5.2008 20:06

Ještě doplním. Sekačka je shodná s typem Partner 4046 SDW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.5.2008 21:27

Podrobný popis Sekačka benzínová Partner 4046 SDW - P46-500CDW:
Technické údajeMotor
* Výrobce motoru Briggs & Stratton
* Výkon 2,9 kW / 4,0 hp
* Objem palivové nádrže 0,9l
* Materiál žacího ústrojí Ocel - šasi???
* Systém pohonu Náhon zadních kol
* Systém sekání Collecting
* Šířka záběru 46 cm
* Výška sekání, min-max 25-75 mm
* Výška sekání, kroky 6 kroky
* Nastavení výšky sečení Individuální
* Objem sběracího koše 50l
* Typ rukojeti Konec zahnutý nahoru
* Velikost kol přední/zadní 7,5" / 11"
* Velikost kol přední/zadní 190 mm / 280 mm
* Kolečka s kuličkovými ložisky 
* Hladina hluku 96 dB(A)
Ještě bych si ověřil, jak se stroj obsluhuje, V této cenové hladině je to velmi solidní, motor je Clasic, což je běžné a není problém. Lepší motory jsou cenově podstatně výše. Tučně zvýrazněné údaje bych si před koupí ověřil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.67 (?), 25.5.2008 9:25

V porovnání kvality přidaných služeb makro vs. eshop je to jedno. Pokud by to bylo porovnání levný eshop vs. dražší specializovaný obchod se zahradí technikou či nářadím, bral bych jednoznačně to druhé.

Pokud jde o kuličková ložiska v pojezdových kolech, je obrovský rozdíl mezi kolečky s kuličkovými ložisky a dvojitými kuličkovými ložisky. To bych si před koupí zjistil. Dále bych se zeptal, kolik takové kolečko, coby náhradní díl stojí. Jsou kolečka za 200,- Kč a jsou kolečka za 1000,- Kč. Pokud jsou kolečka jednoložisková, nabízí se, že je budete měnit o dost častěji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.158 (?), 25.5.2008 11:07

Děkuji za informace. Každá rada je pro mě dobrá. Jsem totiž naprostý laik a potřebuji sekat zahradu cca 1200m2, která je dosti členitá. Z tohoto důvodu se mi líbí, že sekačka má malý záběr (46cm), takže s ní zřejmě půjde lehčeji maipulovat.

V současné době sekáme s 1,3kW elektrickou sekačkou od Mountfieldu. Není to špatně, ale na větší trávu je už slabá - hltí se, navíc nám vadí stále tahat kabel. Líbí se nám ale, že má poměrně nízký střih. U té Partnerky píší nejméně asi 22-25mm, což by docela šlo. Jednou přivezli příbuzn nějakou motorovku a ta kosila dost vysoko.

Myslíte, že ta Partnerka by mohla být náhradou za tu elektrickou? Myslím co se týká výkonu a manipulace. Ještě bych prosil o informaci, týkající se pojezdu. Ta sekačka má mít asi jednotnou rychlost pojezdu, jestli to správně chápu. Není toto překážkou? Myslím, jak je to podstatné?

Děkuji

Vávra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika