Sekačka - zalomený šroub



host - 211.85 (?) 
24.5.2016 7:30, zobrazeno: 8313x
Dobrý den, najel jsem sekačkou na zarostlý pařez, který jsem bohužel neviděl. Zlomil se šroub na kterém drží čepel a ta se trochu ohla na jedné straně. Ten šroub se rovně zalomil (v závitu v sekačce) a tudíž ho nemohu dostat ven např. kleštěma. Poradíte prosím jak ho dostat ven? A jeste jak srovnat čepel? Děkuji, Michael
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 146.58 (?), 24.5.2016 7:59

Vypustit kapaliny, sekacku otocit, navrtat,vytahovakem vytocit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.227 (?), 24.5.2016 8:11

Jsou čtyři možnosti:
- Ve středu šroubu vyvrtat díru do ní narazit torx a vyšroubovat.
- Použít vytahovák zalomených šroubů.
- Celý zalomený šroub odvrtat a vyřezat nový větší závit.

Ve všech případech je třeba použít kvalitních nástrojů jinak hrozí jejích zalomení a pak už to odvrtat nepůjde a bude zbývat jen tenkou elektrodou něco, např. matici, k zalomenému šroubu přivařit.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.5.2016 9:14

Jako první pokus bez vrtání se dá použít důlčík, nebo slabý průbojník, a zkusit při okraji šroubu po směru vytáčení poklepávat. Když se to povede, po dvou otočkách se už chytí kleštěma. Šroub není pod napětím, v závitu by měl být relativně volný. Nerozbít moc plochu kdyby to nešlo, ať se dá vrtat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 24.5.2016 10:44

No? A na kterou stranu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.94 (?), 24.5.2016 10:56

V protisměru hodinových ručiček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.5.2016 11:59

To se mi jen zdá!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.20 (?), 24.5.2016 15:15

Zdravím, pro laika je problém i s určením co je po směru hodinových ručiček. Jednoznačné je, že se šroub povoluje tím směrem jak se točí nůž. Pokud by jste měl problém, že je šroub zarezlý a nelze jej povolit ani vytahováky, tak lepší než odvrtávat a potom řezat nový závit, je obřezat konec hřídele o cca 5mm a tím obnažit konec zalomeného šroubu. Do kousku plocháče vyvrtat díru 10mm, nasadit na obnažený sroub a ovařit elektrodou. Za horka zalít vodou a potom jde povolit každý takto zalomený šroub. Většinou takto zkrácená hřídel nevadí ale pokud ano, tak se do unašeče vystele dno dvěma až třemi obyč podložkami. Po takové ráně bych tipoval krom uraženého šroubu i ohnutou klikovku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.5.2016 17:04

Po takové ráně bych tipoval krom uraženého šroubu i ohnutou klikovku. Standa. Nemusí být vždy. Letitá sekačka z MTF, po třetím majiteli v rodině dostala prdu o cosi co trčelo z trávníku u novostavby. Když jsem kupoval v MTF nůž a ukazoval starý jak vzor, prvně se ptali na hřídel a kroutili hlavami, jak je to možné. Opravdu nebyla ohnutá. Hodinkama jsem to sice neměřil, ale vokometricky běžela. A sekačka ještě dva roky bez problémů sbírala svinčík z okolí té novostavby. Letos byla odejita a nahrazena. Vzpomínáme na ni se slzou v oku, protože měla mimořádně dobře udělanou geometrii rukojeti a podvozku, takže se za ní dobře chodilo a člověk nemusel zkracovat krok a cupitat aby nekopal do koše. Akorát žrala jako tahač pro raketomet, ale to bylo taky už věkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika