Sekačka na svah



Stránky: 1,  2,  3   
host - 158.94 (?) 
18.5.2008 22:18, zobrazeno: 48818x

Přestože jsem pročetla už desítky příspěvků všude možně, nemůžu furt dospět k závěru jakou nejlepší sekačku na svažitý pozemek o rozloze 1500m2. Tráva je na slunci celý den, takže suchá, ale zas tam nejezdíme furt, takže i přerůstá... Ráda bych mulčování, ale to už snad skoro ani jinak neni:) Finančně tak do 15 000, ale nevím, jestli nemám přehnané požadavky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 19.5.2008 6:54

Neuvádíte cca svažitost, ale pokud je velká - nad 25°, tak již nelze doporučit klasické sekačky, které jsou s klasickými 4 taktními motory na trhu. Buď 2 takt, ale to je krok skoro zpět, nebo motor s tlakovým mazáním, ale nevím, kolik Vám toto řekne. Asi bych začal od velikosti svahu, potom lze uvažovat  o možnostech. Já bych to při menším svahu řešil klasickou sekačkou(nebezpečí poškození motoru vlivem velkého svahu je od cca 25° výše, a to ještě nevhodným prac. postupem)  s mulčováním, např. mě napadá model PM 480S, který máme a většinou sečeme na nižší otáčky - rezerva výkonu, má mulčování , pojezd, ložiska, silný motor, cena kolem 12000,-Kč. Je spousta jiných typů, uvedl jsem co máme a používáme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.94 (?), 19.5.2008 9:25

No, po pravdě řečeno těm mazáním atd moc nerozumím:(Ale to se asi dá zjistit u prodejce... Spíš bych ráda věděla na co se vůbec ptát, co je dobrá investice, co určitě ne atd. Sklon je asi 13 stupňů. Taky mi šlo o to, že je to docela veliký kus země, tak abych tu sekačku moc nepředřela:) Zas mi ale nejde o to mít anglický trávník, spíš jen mít možnost tam nějak existovat. Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.15 (?), 22.5.2008 15:09

Dobry den,

riesim podobny problem pricom svah je okolo 13-14 stupnov a plocha priblizne 900 - 1000 m2. Co som hovoril s predajcom kosaciek (povazujem ho za odbornika), uz pri takomto svahu moze byt problem s mazanim, hlavne v pripade ak sa jedna cisto o svahovity teren. Vy uvadzate problematicky sklon az 25 stupnov, co je skoro dvojnasobok. Kde je pravda? :-)

Dakujem za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.5.2008 17:06

...Svahová dostupnost sekaček VARI je 10°. Tento údaj je tzv. bezpečná svahová dostupnost, kdy skutečná naměřená hodnota je vydělena normou daným bezpečnostním koeficientem. Vždy dbejte své vlastní bezpečnosti, protože na svahu hrozí vždy podklouznutí obsluhy s možností zranění. Motory HONDA mají náklon omezen na 20° dlouhodobě a 30° krátkodobě, takže zadření motoru ve svahu nehrozí.

Při sečení na svazích jezděte nejlépe po vrstevnici svahu. Dbejte také na to, aby motor sekačky měl dostatečnou náplň co nejkvalitnějšího motorového oleje, který výrobce doporučuje a dodržujte intervaly výměny...

Tento údaj lze použít na jiné sekačky s motory Honda, ale podle vlastních zkušeností B+S také vydržel v takovém svahu bez problémů. Jak jsem psal dříve - je třeba upravit techniku sečení a mít správný olej i jeho kvalitu. Mimochodem , ještě jsem se nesetkal s tím, že někdo zadřel takový motor ve svahu, ale to podle toho, s čím jsem se setkal. Daleko více případů bylo na rovině, a to z důvodu nedostatku oleje, nebo poškození od nárazu nože do překážky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.24 (?), 22.5.2008 20:29

Doplním pana J.S. Sekám dobře členitý svažitý pozemek 15o, cca 800 m2.  Mám sekačku od M. s Hondou 135 ccm, kvůli členitosti záběr 45 cm. Když jsem se pídil po obchodech i po netu bylo doporučení: do svahu jedině Hondu a často měnit náklon sekačky vůči svahu, aby probíhalo mazání. A při výběru nezapomeňte na pohon a nejlépe zadních kol, ať tu sekačku nedřete sama do kopce! A myslím, že za uvedenou sumu, sekačku i s pohonem i možností mulčování pořídíte.P.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.190 (?), 22.5.2008 23:34

Dobrý. Mohli by jste mně prozradit prosím jak tak přesně změříte sklon svahu. Konstatování - já mám svah 13 st. a v dalším příspěvku zase  - já mám 15 st.- tak to je fakt přesnost. Toš to my tady u nás to tak přesně změřené nemáme. No a eště sa bojím, abych náhodů nevletěl na svah se sekačků kde bude o 1 st. víc než má byt - no a nerad bych tu mrchu přidřel. MB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.65 (?), 23.5.2008 0:15

Na to stačí přeci obyčejná matematika I. stupně základní školy  - někdy zvaná také "kupecká" . Např. 15 st. svah má převýšení 23 cm/1 m, 20 st. svah převýšení 34 cm/ 1 m a 25 st. svah má převýšení 43 cm/1 m. Pokud jde o 30-ti stupňový kopeček věřte, že se na něm se sekačkou sotva udržíte 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JM - (1) - 217.129 (?), 23.5.2008 14:26

Tak tento problém riešime tiež - svah na cca 1/3-tine z celkom viac ako 1ha pozemku. Problém toho svahu je, že samotný svahovitý úsek je veľmi veľký na to, aby sa dala často meniť poloha kosačky (náklon na strany) a teda nedržať mazací olej na jednej strane olejovej vane.

Aká je skutočne dobrá kosačka s kvalitným pojazdom a tlakovým mazaním?

Zatiaľ uvažujem na tieto svahy použiť 2T krovinorez, ktorý zhusta nasadzujem na inej zahrade.

Ad: meranie sklonu - na to používam outdoor hodinky Suunto, model ktorý má zabudovaný skolonomer, ale ak by som ich mal len na toto meranie, bolo by to drahé meranie...

Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.168 (?), 23.5.2008 8:40

Úhloměr a olovnice ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika