Sekačka lištová LSE-120 od Vari reform, agria, koppl



Stránky: 1,  2   
host - 48.207 (?) 
12.5.2012 18:44, zobrazeno: 25798x

Řeším problém jak sekat opravdu vysokou(80cm) trávu, místy už podrostlou a polehlou asi na dvou hektarové louce s části osázenou ovocnými stromy a místy dost podmáčenou.Nyní na tuhle práci používám staráho reforma 158,je to nezmar, ale už má něco za sebou a díly co potřebuji vyměnit musím nechávat vyrábět.Pak mám ještě prstovou sekačku Vari, ale ta je tak na otavy, tenhle stroj se nedá k reformu ani postavit.Měl jsem k Vari i pásový obraceč OP-1,2 abych ji nějak využil.No obracel jsem s ním jen jednou, ten stroj na tu trávu neměl i přes to, že mi odborníci z vari tvrdili, že to půjde samo.Chtěl jsem něco jako Reform, Agrii nebo Koppl s lištou o záběru 120cm a možností připojení obraceče píce, jen ta cena je někde jinde.Věřím, jsou to profesionální stroje, ale ta cena, to abych s tím sekl celou vesnici.Tak jsem se rozhodl, že obraceč pořídím za traktor.Na mokřadech a mezi stromy budu dál používat hrábě.Jen ještě vyřešit, čím budu trávu sekat.
Koukal jsem na webstránky vari a zaujala mě bezprstá lišta-sekačka lištová LSE-120,bych tu moji varinu využil, ale vari mě dost zklamala, tak aby to nebyly zase vyhození peníze.Nemáte s tím někdo zkušenost?Nebo tam byla ještě bubnovka-sekačka dvoububnová BDR-1200 motor HONDA GXV 390.Tenhle stroj mi předvedli v Sebranicích.Měl jsem ho v rukou jen na vyasfaltované ploše, asi bych s ním tady měl dost velké ptoblémy.Je příliš těžký a špatně se s ním manévruje.
Nebo mi prosím poraďte nějaký jiný stroj o záběru minimálně 120cm, ne bubnovku za traktor a MF 70,děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 245.31 (?), 12.5.2012 21:25

Zkuste se podívat na stroje firmy BCS (třeba BCS 730 Aktion),cena lehce dražší než Vari.Na stránkách naše traktory v sekci jednoosé tuto značku někdo vlastní a chválí a prohlédněte si i nějaká videa na yotube.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.207 (?), 13.5.2012 10:12

Koukal jsem na stránky bcs-ferrari.it. Je tam toho nějak hodně - BCS, FERRARI a PASQUALI. Řek bych, že se to liší jen barvou.surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.12 (?), 13.5.2012 10:32

2 ha jsou děsně velká plocha. Vykašlal bych se na prstovou, za kterou musíte chodit a vzal bych rotačku. Vari BDR-1200 má záběr požadovaných 120 cm. Se sulkou se můžete vozit a ne běhat pěšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.2 (?), 13.6.2014 20:44

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kde necháváte výrábět díly na reform 158, nebo zda nemáte hlavní trysku, nebo kde by se dala zehnat reaguji od zmínce v úvodnmí příspěvku, ztratila se mi v trávě. Rýznar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 13.5.2012 11:02

A já bych se zase vykašlal na všechny bubnovky od kohokoliv a hledal bych dnes už v každém případě sekačku diskovou. 120 záběr tu někde byl uveden u českého výrobku DAKR a pokud si pohledáte video z asi firemních předváděcích akcí tak pochopíte, že se s diskovkou dají srovnávat pouze rakouské a italské protiběžné lišty.Je tam někde vidět i sečení trávy vysoké po prsa apod.DAKR na to má tuším patent a je to fakt mašina.Zbytek stroje nehodnotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.31 (?), 13.5.2012 11:27

BSC, ferari to je stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.15 (?), 13.5.2012 23:04

O diskovce toho moc nevím ale prý má problém s mraveništi a krtinci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.207 (?), 14.5.2012 20:11

Vari BDR-1200 jsem v rukou měl, ale jen na vyasfaltované ploše.Dost špatně se s ní manévruje, je moc těžká.Terén mám místy hodně členitý, sulka by mně překážela. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.205 (?), 15.5.2012 2:52

Vari jsem měl kdysi také, komplet celý system. Obě převodovky plus veškeré příslušenství. Až na rotavátor - obrovské zklamání. Jen to stálo ve stodole a prášilo se na to. Takže Vari již nikdy více.          

BCS, Pasquali a Ferrari jsou opravdu stejné stroje. Tudíž je to o tom, komu se jaká barva - značka líbí. Vybrat si může modrou, žlutou nebo zelenou. Jen se některé stroje vyrábí jen pod jednou značkou. Což plyne z jejich původního výrobního zaměření, než se spojily do jedné skupiny. BCS - speciální lištové sekačky na vysokou trávu, Pasquali, Ferrari - horské malotraktory, kloubové malotraktory s přední říditelnou nápravou.Do Čr se dováží jen značka BCS, Pasquali má nejbližší zastoupení v Rakousku nebo v Polsku.          

Kromě zahraničních strojů existuje ješte jeden český stroj, který by mohl splnit podmínky a zvládnout požadovanou práci. Viz. video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika