Sekačka Honda nebo Stiga?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 180.146 (?) 
11.4.2010 22:35, zobrazeno: 109282x

Dobrý den, přemýšlím o koupi sekačky na pozemek o rozloze cca 1800 m2. Pozemek je rovinatý, čast pozemku je osázena ovocnými stromky, vyskytují se také záhony.  Jelikož se pozemek nachází na chatě, občas potřebuji sekat, když je tráva vlhká. Občas se také stane, že tráva trochu přeroste na 15-20 cm. Uvažuji o dvou typech: Honda HRG 536C5 SDE nebo STIGA Turbo 55 4S. Prosím, podělte sdělte zkušenosti s uvedenými typy, případně poraďte s výběrem. S HONDOU se bude asi lépe manipulovat okolo záhomů a stromků neboť je lehčí, ale předpokládám, že STIGA zase zvládne trochu přerostlejší trávu díky volbě rychlosti pojezdu a Al šasí. Uvažuji správně?

Díky. Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 249.2 (?), 12.4.2010 8:04

Zdravim, uvazujete spravne a moja volba v tomto pripade je tiez Stiga. Je tam dobry motor, sasi, kos aj ovladanie. Ak je vyssia trava musi byt dostatocny otvor na vyhadzovanie travy a velky kos, ktoreho mieru plnenia vyskusate len v praxi. Osobne si myslim, ze by ste mal uvazovat skor o traktoriku so zbernym kosom resp. riderom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 13.4.2010 1:50

Dle svých dosavadních zkušeností se Stigou BS Turbo 53S Combi a Honda 537 já osobně raději vždy sáhnu po Hondě (v kůlně mi parkují vedle sebe ). Honda hravě zvládne i vyšší trávu která může být i vlhčí, nemá problém ani s jejím dokonalým sběrem do koše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pawlas - (9) - 180.146 (?), 13.4.2010 7:09

Dobrý den, děkuji za Váš názor. Prosím upřesněte, co si představujete pod pojmem vyšší a vlhká tráva.

Děkuji. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 13.4.2010 10:18

Jednoznečně STIGA- vlastním 48 turbo S s 5.5HPmotorem, začínám 8mou sezonu. Už pozbírala mech z odmechovaný zahrady (cca 10ar). Seču jednou za 14 dní poránu i trávu s kapkama rosy! Koš 80l nabouchá, že nejde vysypat!! Jednou jsem měnil nůž a v neděli mi vypadl řemen pojezdu(vyměnit)  Na jaře vyměním olej(5w30) dvakrát za sezonu rozeberu zadní kola, vyčistím a namažu a pak sekám a sekám. Soused měl HQ, po třech letech se mu uklepal motor a propadl šasím. To je bolest plastových šasí.  Mohu-li doporučit kupte si silný motor!! (6HP!) Do Stigy dávají i Hondy!      Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 13.4.2010 11:55

No jo, jenže kde je skutečný výkon těch motorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.107 (?), 13.4.2010 16:14

U sekaček není až tak důležitý výkon jako kroutící moment. Problém je, že ne vždy se jeden dopídí po tom momentu. Oni výrobci raději uváději výkon, je to více oblbující. Kroutící moment je důležitý proto, aby se nůž při zvětšnení množství trávy neudusil. Takže ta Stiga je dobrá volba. Já bych od Hondy dal raději ruce pryč, motor je sice špička, ale o zbytku nejdou ze servisů dobré informsce, Honda je strašně drahá na servis a náhradní díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 27.59 (?), 13.4.2010 17:28

Mám slitinovou Stigu s motorem Honda GCV 190 a spokojenost. Totéž od Hondy by bylo o 10 000 dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.146 (?), 13.4.2010 18:03

Dobrý den, děkuji za Váš názor. Ještě jsem se byl znovu dívat na obě sekačky a je to těžké rozhodnutí. Ta Stiga na mne v porovnání s Hondou dělá lepší dojem, mám jenom obavy s manipulovatelnosti a ovládáním (s ohledem na vyšší hmotnost nežli Honda) v té části zahrady, kde máme záhony a ovocné s tromky, není tam moc místa. Ta Stiga má motor Brigs (6 HP). Všimnul jsem si, že na netu se často uvádí motor 700 DOV, ale já jí viděl se 750 DOV. Je to jen nějaká klamavá reklama, nebo to prodejci mají špatně uvedeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 13.4.2010 18:18

Už vám to zde psal kdosi nahoře. Ten motor nemá 6HP. A uvedený B&S má určitě menší kroutící moment než Honda. No a co tedy koupit Stigu s Hondou? To ne? Pak už nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika