Sekačka Hecht 541SW



host - 178.232 (?) 
28.10.2015 0:23, zobrazeno: 7282x

V květnu jsme koupili benzinovou sekačku Hecht 541SW s pohonem kol v Hornbachu. Tam jsem ještě přikoupil olej a kanystr 5l na benzin. U pumpy Benzina jsem naplnil kanystr benzinem 95.  Olej i benzin jsem nalil do sekačky a dle návodu postupoval ve startování. Po několika pokusech naskočila. Při druhém sekání bylo startování horší, třetí ještě horší a na čtvrté sekání jsem sekačku už nenastartoval. Sekání trvalo vždy cca 30 min. No řekl jsem si je v záruce, Hornbach je kousek, tak jsme jim ji reklamovali. Dnes se nám ozvali, že chyba byla ve špatném benzinu, že jejich sjednaný opravář musel vše vyčistit a tak chtějí  zaplatit 500 Kč. Benzina má jeden z nejdrazších  benzinů, moje auto opel Astra jelo na ten samý benzín bez problémů. Nejde o těch 500 Kč, ale o princip. Ve vašich přízpěvcích o sekačkách Hecht jsem o benzinu nic nenašel, zato jsem našel v příručce od sekačky, že benzin nesní být v sekačce déle než 14 dnů, což přes léto nevím jak zařídit. Sekačka byla skladována v garáži v suchu. Já si osobně myslím, že byl problém v zapalování, ale to by museli uznat reklamaci. V kanystru ještě nějaký benzin je, tak mám sto chutí říci Benzině, že Hornbach říká, že prodávají nekvalitní benzin. Svíčka, pokud sekačka běžela, byla tková kávová, potom už jen mokrá od benzinu a výměna svíčky taky nepomohla. Už jste se někdo setkal s  takovým problémem? Děkuji KJ

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 161.224 (?), 28.10.2015 7:08

ano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.8 (?), 28.10.2015 11:47

Proc kupujete neznackove zbozi v neznackovych obchodech a davate reklamovat neodbornemu technikovi?

Je absolutni nesmysl, ze to bylo benzinem a druhy nesmysl je, ze benzin nemuze zustat v sekacce dele jak 14dni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.86 (?), 28.10.2015 12:33

Klidně to benzinem může být. Benziny se díky biosložce staly něčím co není ani zdaleka podobné tomu co jsme tankovali před 15-20 lety. Pokud necháte delší dobu(nelze přesně určit čas jak dlouho, v běžných podmínkách zpravidla rok) v teple benzin v karburátoru vytvoří vám po vyschnutí něco mezi lepidlem a rosolem. Sám již nemíchám to co se nyní nazývá benzinem pro směs do pily s olejem 1:50 ale 1:30 protože to co nyní nazýváme benzinem dokáže časem olej degradovat tak, že přestane mít původní mazací schopnost. Tedy pokud necháte namíchanou směs v kanystru nějaký čas. Stačí se zeptat v kterékoli prodejně zahradní techniky jakékoli značky. Samotnému se mi to stalo u frézy a vyčištění bylo fakt složité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.232 (?), 28.10.2015 20:46

Dík za odpověď, je to čtyřtakt, olej je zvlášť, a benzin byl v sekačce od května do října, ta biosložka v benzinu mě nenapadla, to by mohlo taky být. Přesto nebo právě proto přeci nebudu půl hodiny sekat a pak půl dne čistit sekačku, navíc když je v záruce, tak se mě nechce se v ní vrtat. Nemáte nějaký fígl jak na to, aby dobře startovala? Ještě můžu koupit benzin s čisticí složkou u Shella, drazší už snad není. Jak už jsem psal,  když naskočila, celkem 3x, tak pak běžela bezvadně, žádné kolísání otáček, ale to startování...sad  KJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 29.10.2015 8:30

Možné, že závadu způsobil benzín je. Sám používám sekačku stejné značky, jen vyšší řadu. V sezóně tam běžně benzín zůstává, neměl jsem problém. Před zimní pauzou vyjedu nádrž. Startování bývá někdy problém, je potřeba zcela zavřít startovací klapku a po startu ji postupně otvírat. Zkuste přidat nějaký stabilizátor paliva, prodávají se v hobby a sem tam u pump.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.12 (?), 29.10.2015 9:10

Osobně doporučuji 98 octanový benzin a popř ještě aditivum.(vlastní zkušenost) Jinak je to loterie a biosložka je prevít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 28.10.2015 20:16

Vy kupujete kde? A jak víte, že reklamaci vyřizuje neodborný technik? Vaše poslední věta je absolutní nesmysl. Zřejmě nevlastníte žádnou mašinku, natož značkovou. Kdyby jste ji měl, tak by jste se v přiložených dokumentech dočetl, že po každém použití máte vyprázdnit minimálně karburátor a při každém použití máte mít palivový systém naplněn „čerstvým“ předepsaným palivem. Je motor Honda značkový, akorát tak jen název. Vyrábí se Bůh ví kde a u celé řady motorů si v papírech přečteme Amerikan Honda. To si k Japonsku ani nečuchlo! Co dělat s nespotřebovaným benzínem, který nemůžu nalít do jiné mašiny, protože jednoduše není. To si mám kvůli takové kravině koupit přibližovadlo s pěti koly - po čtyřech to jede a pátým se točí rukama - když ho nemůžu používat. Problémy se startováním, poruchami chodu a sníženého výkonu, má na triku biosložka!! Uvědomujete si vůbec co se děje v palivovém systému při odpařování benzínu za přístupu vzdušného kyslíku.!! Co se týče serioznosti, tak oceňuji přístup, podle vás neznačkového Hechtu. Ten všude udává: údaje o výkonech motorů jsou měřené při 3600ot/min. Tohoto výkonu stroj při běžném používání nedosáhne. Pro přesné porovnání výkonu motoru použijte údaj o obsahu a typu motoru.   V případě kultivátoru, mají motor o obsahu až 210kubických centimetrů a na hřídeli jen šest hvězdic. Český značkový výrobce vybaví kultivátor s osmi hvězdicemi velmi silným čtyřtaktním motorem o obsahu jen 160kubíků, který na potřebné otáčky neni schopen rotavátor roztočit. Kdo je serioznější. Uvědomte si, že ve hře jsou velké peníze a ten co dokáže více pro svůj tovar oblbnout víc a více hlav, tak ten vyhrává. Myslím si, že rozdíl mezi značkovým a neznačkovým motorem běžný zákazník nepozná. A ostatně, které ty neznačkové motory vůbec jsou, můžete je vyjmenovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.232 (?), 28.10.2015 20:15

Děkuji za odpověď, ale máme na malé zahrádce 3 malé kousky trávy, ktrré se leta sekaly růčně, jak ale stárneme, koupili jsme si 1. sekačku, není tam elektrika, tak na benzin a v Manfildu měli malé sekačky s plastovými koly bez ložisek, s plastovým krytem a plastovým uchycením držadla a tak se mě jevila sekačka Hecht s kovovými díly jako dobrá a Hornbach je blízko zahrádky. Reklamovat už musíme tedy v Hornbachu. Taky mě překvapilo, že mě poslali vyjádření od nějakého soukromníka, který dělá pro Hornbach servis, ale s tím už nic nenadělám, ale i tak ještě jednou děkuji. KJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 1.11.2015 20:30

Já mám taky sekačku od Hechta a nemám s ní žádnej problém.Ani přes zimu nijak benzín nevypouštím z nádrže.Jen jako novou jsem si jí nechal seřídit v záručním servisu od Hechta.Neplatil jsem nic a zrovna tak jsem to udělal s motorovou pilou téže značky.Výrobků této značky mám hodně a jsem se všema spokojenej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika