Sekačka Florabest FBM 575 - zkušenosti s mulčováním



host - 43.253 (?) 
13.8.2013 12:20, zobrazeno: 30367x

Po měsíční zkušenosti (3x sekáno) vždy 2000m2 v různých terénech (běžný trávník, lesní tráva ve svahu, pobřežní tráva na břehu řeky) se zdá vše jak má být. Motor startuje lehce, na první natáhnutí, výkon prozatím bez zaváhání (prozatím posekal vše, co jsem mu podstčil), pojezd bezproblémový (při citlivém ovládání pojezdu lze plynule regulovat rychlost pojezdu). Jak sbírá do koše nevím, se sekačkou pouze mulčuji. Týdenní trávu rozmulčuje bez problémů (tím myslím, že po sekání na trávníku nezůstávají řádky nebo hromádky trávy), dvoutýdenní tráva, zejména v hustě zarostlých partijích nějaká na trávníku zůstane (část jako zelená kaše - ta se do druhého dne vstřebá a část jako rozsekané kusy stébel - ty uschnou a do dvou dní je rozfouká vítr). Celkově jsem s mulčovacím výkonem spokojen. Manipulace se sekačkou je dobrá, není těžká a pro přesun využívám vždy pojezd. Spotřeba benzinu je o cca 20% vyšší, než u staré sekačky Einhell, ale práci mám hotovou asi za 70 minut, oproti dřívějším dvě a půl hodinám (hlavně díky perfektnímu pojezdu a mulčování - žádné zdržování s vysypáváním koše). Po příštím sekání vyměním olej a doufám, že bude i nadále sloužit. Seká s ní manželka i dvanáctiletá dcera a nastartovaní motoru 575EX pro ně není problém.

Jestli jsem to správně pochopil, je tato sekačka jen modernizovaná Einhell 46 s motorem BS 575 EX prodávaná pod obchodním názvem Florabest. Jestli to bude takový držák jako její předchůdce, to se teprve uvidí, ale když tu tak čtu v ostatních vláknech nejrůznější neduhy mnohem dražších sekaček, nemusí být takhle sekačka z Lidlu (byť se to může zdát někomu úsměvné, kupovat sekačku právě tam) zase tak špatná volba. Kupoval jsem ji v Lidlu v Táboře, opodál je Mountfiled, kde sekačka s obdobným motorem stála téměř dvojnásobek a podobně tomu bylo v okolních obchodech se zahradní technikou.

Pokud někdo vlastníte tuto sekačku a čtete toto fŕum, prosím podělte se o zkušeností, zejména by mě zajímalo, jak "vytunit" tu regulaci pojezdu, aby byl chod "delší".

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 135.19 (?), 20.4.2014 14:34

Oživuju téma:

Sekačka je v Lídlu opět v prodeji, cena je ve srovnání s jinými stejně výkonnými modely příznivá, motor Briggs 140 ccm a záruka 3 roky. 
Budu ji používat na plochu cca 1000 m2, zajímá mě, jak si poradí s vyšší trávou, nechci sekat každé 2 týdny.
Tak by měl zajímaly nějaké zkušenosti. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.89 (?), 20.4.2014 14:50

jak vyjedu kopec na 6tku v aute nechce semi radit :-) automat není resení také musí radit toje otazka toje hruza chcete levnou sekacku ale aby mela silu za tri. sekat co 14dnu je maximalní doba pro sekaní ono je ale rozdíl sekat a sekat kdyz tam pak date stupen 2 takse udusí po 5m ale kdyz bute sekat na nejvyssí stupen mozna vam to zvladne. zalezi jeste zda budete sekat do kose nebo ne.

pokud chcete sekat do kose tak bych se zameril na tvar sasi motor je OK znacka sekacky není zase tak dulezita. podivejte se jak jsou tvarované sasi u renomovaných vyrobcu apk muzete vybírat od tech levnejsích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.89 (?), 20.4.2014 14:54

složení a test sekacky zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 135.19 (?), 20.4.2014 16:10

Díky za zprávu, já mám se sekáním celkem dost zkušeností, sekám 2x ročně výkonnou bubnovkou s Briggsem louku 4000m2 (na sušení).

Ale tohle chci spíš pro manželku na trávník, necelých 1000m2. Ale fakt nemáme čas ani náladu sekat každých 14 dní, jako sousedi.
1x za měsíc to musí stačit. Používat by se mělo mulčování i koš.
Ale jak to myslíte s tvarem šasí? 
To jako kvůli plotu a tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.186 (?), 20.4.2014 19:20
Kupte sekačku s pojezdem, jinak B&S je držák a lidl řeší reklamace naprosto v pohodě. Takže při nějakých problémech peníze zpět, nejen vlastní zkušenost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.89 (?), 20.4.2014 20:28

dnesní sekacky maji tvarované šasi na jedné strane je hodne nízké a na druhé vysoké, celkove maji vyssí sasi u vyhozu i samotny tunel musí byt dost velky, kos nejlepe plateny kterým dobre bude foukat vzduch, tvar sasi ma za nasledek vetsí vzdusný vír a tím padem dobrý sber trávy do koše.

spodní část sekacky musí bez zbytecných hran hlavicek sroubku atd kdese bude pak nanaset tráva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kugaman - (1) - 248.200 (?), 14.5.2014 14:35

dobrý den, zakoupil jsem ji již loni a vše funguje jak má, jen prosím o info, kde je servis a kde kupovat náhradní díly, nože a pod.. Z Lidlu se mnou nekomunikují. Případně jestli nevíte s jakou značkou/ typem je tato sekačka shodná. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.5.2014 15:41

Změřte středovou díru, délku a váhu. Pak objednejte u firmy Abbecon, dodají vám lepší nůž než byl originální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.9 (?), 21.9.2014 20:28
Jedna se o německou sekacku Einhell GH-PM 46/1 S vyrobené ve velké sérii pro řetězec Lidl pod označením Florabest. Díly od zastoupeni Einhell.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika