Sekačka Dolmar



Stránky: 1,  2   
host - 168.14 (?) 
17.5.2012 0:54, zobrazeno: 11930x

Dobrý den, stará benzínová sekačka AL-KO 420 dosluhuje a nemohu se rozhodnout, čím ji mám nahradit. Nedávno jsem přikoupil vedlejší zahradu, takže celková rozloha je teď tak 2000 metrů čtverečných a na to chudák stejně nestačí. V okolí se dá koupit Stiga, Dolmar, Brill a Viking. Nejvíc se mi zamlouvá Dolmar, konkrétně teď mají PM-4600 S za 9400,-, PM 4860 S4 za 15700,- a PM 5360 S3E za 17 000,-. Bohužel nemám vůbec zkušenosti s pojezdem, nevím jestli má význam si připlácet za převodové stupně a jakou zvolit šířku sekačky. Pozemek je v rovině, ale je tam hodně překážek (stromy, záhony, atd). Vyšší modely mají hodně vysokou hmotnost, nejsem si proto jist, jak potom budu kličkovat mezi stromy. Nebo mám raději zvolit něco bez pojezdu? Rád bych ale zase větší objem koše a ten mají tyhle sekačky většinou dost malý.  

Netrvám si na značce, rozpočet není omezený, ale nerad bych dával dvacet tisíc, ne že bych šetřil, ale žijeme v Čechách a zima je dlouhá :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.5 (?), 17.5.2012 6:49
Pojezd rozhodně ano, s košem trávy je to velká pomoc a vůbec pohyb sekačky bez nutnosti tlačit, můžete jej na držadle kdykoliv vypnout při opatrném obsíkání. Já jsem vybral 1rychl s možností měnit otáčky motoru a tím i rychlosti pojezdu. V jednoduchosti je i spolehlivost, navíc uvedené možnosti plně vyhovují. Záběr - čím menší, tím je sekačka ovladatelnější na malém prostoru, ale na velké ploše se více nachodíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.84 (?), 17.5.2012 12:50

Jednoznačte zvolte kosačku s pojazdom a čo najväčšou šírkou záberu kosenia pri rozlohe vašej záhrady. Možno by stálo zvážiť aj mulčovanie.. Ono behať stále vysýpať koš s trávou nech má 45 či 65 l nie je veľká radosť a tiež pri mulčovaní odpadá potreba uskladňovania pokosenej trávy. Možno ročne spravíte s mulčovaním viac kosení, ale určite to bude len o chodení za kosačkou a nie vysýpaní pokosenej trávy. Teda mne osobne nevadí kosenie ale práve to vysýpanie trávy pokosenejangry Mám kamaráta, ktorý má profi starostlivosť o mestskú zeleň a ten má jednoznačne spočítané výhody mulčovania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.14 (?), 17.5.2012 14:57

Tak mám nového favorita - navštívil jsem autosalon Honda a mají tam Hondu HRX 476 SXE, rok 2009, cena 18 000,-. Oproti ostatním sekačkám vypadá podstatně líp, žádné laciné čínské plasty, motor má malou spotřebu a díky plastovému šasi sekačka váží jen 39 kg, navíc má rotostop a nemusí se tak při každém vysypávání koše znovu startovat. Je zvláštní, že při potěžkání mi přišla stejná jako Dolmar PM-4600, kde uvádí výrobce 28 kg, že by to vážili bez nože a koše?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.218 (?), 17.5.2012 15:21

Ta Honda je nějaký ležák, nebo použitá? Dolmar 4600 má dle stránek výrobce 33,8 kg.  P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.92 (?), 17.5.2012 15:49
Honda je vynikající zejména u malých 4t, ale potřebují olej v motoru a kvalitní údržbu a benzín.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.2 (?), 18.5.2012 8:16

Dobrý den, vybírám mezi Dolmar PM 5100 S3 a Dolmar PM-4600S3. Podle mě by měl být první jmenovaný výkonější protože má větší motor i záběr. Ale na internetu má udávaný výkon 2,3 KW zatímco menší stroj má jednou takový 4,4 KW. Zájem bych měl o ten větší ale obávám se o slabý výkon toho stroje. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.219 (?), 18.5.2012 9:48

Oba typy mají stejný motor BaS 675. Je to uvedeno jak na německých stránkách výrobce, tak i na stránkách českého dovozce. 2,3kW je výkon při pracovních otáčkách (2900), 4,4 je nejspíš fiktivní výkon podle starých metodik - nic neříkající hodnota. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.2 (?), 18.5.2012 11:17

Děkuji za odpověď. Potřebuji právě tu větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.166 (?), 22.5.2012 17:31

Není riziko brát starší sekačku (všechny mají na štítku rok 2008)?

Pracně jsem vybral Dolmar 4860 a když mi jí chtěli ukázat, tak z ní tekl olej. Na prodejně zapomněli, že jí někomu předváděli a hodili jí na stojan :)

Pak dolili kapaliny a pojezd nic. Tak jsem zase na začátku :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika