Sekačka chcípe



host - 156.183 (?) 
29.8.2015 19:53, zobrazeno: 7108x

Ahoj, máme na chalupě sekačku Jikov BDR 700. Dnes jsem chtěl sekat, ale sekal jsem cca 30 s - 1 minutu a sekačka začala vynechávat/dusit se a postupně chcípla a poprvé se i trochu čoudilo z výfuku. To se opakovalo stále dokola.

Nejprve jsem vylil starou směs benzínu a oleje a nalil novou - nepomohlo. Dále jsem zkusil jestli svíčka hází jiskru - to bylo v pořádku. Stejně jsem ještě namontoval starou svíčku a s ní to bylo stejné. Pak jsem ještě vyndal vzduchový filtr a trochu ho očistil hadrem - jak se má správně vyčistit (viz foto)? To také nepomohlo... Už nevím co s tím. Prosím o rady. Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 29.8.2015 20:47

Tohle se nám stalo taky a bylo to znečištěným vzduchovými filtrem, při naklánění sekačky se do něj dostal olej. Filtr jsem vyprala v roztoku saponatu a nechala vyschnout, pak už to bylo OK. Nás filtr je jenom kus molitanu, takže se pral snadno v ruce. Třeba by ten váš šel taky vyprat, možná i v pračce při 40 °C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 29.8.2015 21:46

pokial je to drotená mriežka a pod nou je pod nou ocelová vlna alebo dalšia rada drotených sít, perie sa v benzíne a po uschnutí sa impregnuje motorovým olejom. Prebytočný olej je potrebné nechat odkvapkat. Občas sa používala i plstená vložka, postup bol rovnaký. Možte skusit, či kosačka naštartuje i bez vzduchového filtra, no nefunguje to u všetkých motorov. Problém može byt i v karburátore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 29.8.2015 21:50

taktiež može byt problém v prívode paliva-upchatý, odvzdušnení palivovej nádrže. podla toho, čo popisujete bude problém zrejme s prívodom paliva alebo upchatou dýzou v karburátore. Vypratie filtra ale nie je na škodu, skor naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika