Sekačka 3000m2



bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?)
30.9.2016 9:21

ja by som to riešil tak, že by som tam dal traktor s mulčovačom, teda keď je prístup na záhradu, prvýkrát by bordel zmulčoval, krtince a nerovnosti zrovnal a ďalšie roky už môžete kosiť sám s tým, že upravíte požiadavky na kosačku, lebo nebudú už tak náročné podmienky.  teraz na jeseň sa mulčuje, teda len zavolať na chvíľku niekoho z poľa a dohodnúť sa s ním. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
radek23 - (2) - 69.27 (?), 29.9.2016 17:55, zobrazeno: 4486x

Zdravím,

občas se tu toto téma řeší, ale přesto bych se rád zeptal:
Mám zahradu 3000m2, lehký svah, v tuto chvíli dost zanedbaná (drny, krtince, plevel, nerovnosti). Nálety a maliníky jsem sundal křoviňákem.

Vzhledem k ploše bych rád řešil sekání a postupné srovnání trávníku nějakou pojezdovou sekačkou. Mám půjčenou nějakou starou Husquarnu 2,5kW a zkušenosti jsou tyto: na rovné trávě je to dobré, na drnech a plevelu je to trápení.

Křoviňák mám Stihl FS-130, ale s ohledem na hlučnost a šířku záběru se mi to s ním nechce dělat (je to práce na 2 dny)

Velkou bubnovou sekačku nebo trakto tam nechci, protože jí nemám kam dát a na zahradě je riziko krádeže. Proto bych se rád směroval k normální sekačce.

Po přečtení obdobných témat bych svoj požadavky shrnul takto:
- hmotnost do cca 40kg
- velikost přiměřená, aby se složená vešla do kufru oktávky
- motor 5-6kW
- stavitelná výška přední nápravy
- sběrný koš používat nebudu
- mulčování by se hodilo
- výhoz bokem by se asi taky hodil
- aby nůž snesl sem tam nějakou ránu do pařezu nebo do cihly
- dostupný servis
- aby to bralo a srovnalo drny, krtince a tak.
- neřeším "krásu trávníku", pro příští roky chci aby to bylo efektivně posekané a srovnané. Vzhled budu řešit později.
- cena cca 15tis?

Mají ty požadavky z vašeho pohledu nějakou hlavu a patu?
Dalo by se něco vybrat?

Díky,
Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.1 (?), 30.9.2016 1:04

Počet sekaček na světě splňující dané parametry = 0

- motor skoro 7 HP to už je síla na sekačce, myslím že konříte výkonem 6,5 HP na starších sekačkách má takové označení

- ránu nevydrží žádný motor, řekněme že krtinec asik nebude uplná demolice motoru, ale taková pevná cihla v trávě chycená nožem bude pěkná řacha (možná kluzná spojka nože). Je pravda že už jsem nožem rozsekl kostku zámkové dlažby, ale zatrnulo mi

- sekačkou nic nesrovnáte- maximálně porovnáte krtince

Doporučení : Kupte nějakou starší silnou sekačku na bazaru a pustte se do toho. Začněte co nejvýše zvedlým šasi a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 30.9.2016 5:01

Mohu doporučit sekačku Dakr Tekton Enduro, se čtyřtaktním motorem 6,5 HP.  splňuje všechny vaše požadavky až na cenu, ta se pohybuje kolem 20 tis. Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.44 (?), 30.9.2016 6:17

Starší bubnovku na bazaru Perla, Lucina, Dakr cena i pod 10 000 kaček a ty rovnají i krtičáky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.6 (?), 30.9.2016 8:05

Za mě mulčovač F550 od Variny. Sice dražší, ale suprově použitelná mašina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 30.9.2016 9:21

ja by som to riešil tak, že by som tam dal traktor s mulčovačom, teda keď je prístup na záhradu, prvýkrát by bordel zmulčoval, krtince a nerovnosti zrovnal a ďalšie roky už môžete kosiť sám s tým, že upravíte požiadavky na kosačku, lebo nebudú už tak náročné podmienky.  teraz na jeseň sa mulčuje, teda len zavolať na chvíľku niekoho z poľa a dohodnúť sa s ním. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
radek23 - (2) - 103.131 (?), 30.9.2016 11:36

Díky za návrhy,

- ten Dakr jsem neznal, vypadá to pěkně. Zajedu se na něj někam podívat.
Jakou byste u něj odhadli hmotnost? Někde píšou 38kg, někde zase 51kg

- o Vari vím, akorát mi přišlo (kromě vyšší ceny), že je rozměrově velký. Ale na vlastní oči jsem ho zatím neviděl. Podmínkou bohužel je, aby se to vešlo do auta (i po částečném rozebrání) a abych to byl schopen bez pomoci odnést po schodech.

- Ještě jsem teď našel něco podobného, Jikov Viva. Tam se mi na první pohled líbila možnost sundání motoru. Že bych v nejhorším nechal podvozek na zahradě a motor měl doma. Nemáte to někdo?

Takže úprava požadavků: s cenou jsem ochotný jít výš, ale podmínkou je přenositelnost.

Je tu samozřejmě varianta, že bych to napoprvé nechal udělat profi firmou a pak už jen udržoval. Ale raději bych to řešil sám :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 30.9.2016 12:38

Hmotnost sekačky Dakr Tekton Enduro je podle specifikace 51 kg, díky sklopným řídítkům a madlům pro uchopení se dá snadno naložit a přepravovat v kufru osobního auta. Vlastní pojezd má dostatečnou sílu, sekačka klidně vyjede i do velmi prudkého svahu. Výhodou v nerovném terénu jsou velká foukaná kola se šípovým vzorem. Pár videí je na You Tube.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika