Sekačka



host - 86.140 (?) 
8.9.2012 15:20, zobrazeno: 5669x

Chtěl bych se zeptat jakou provádíte na podzim udržbu na sekačce? jestli mažete třeba ložiska v kolech, nebo co všechny by se mělo udělat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 8.9.2012 16:13
Na zimu zatlačím sekačku do šopky, a tak to dělám už cca deset let a sekačka stále seká. Je to sekačka z Mountfieldu. Je fakt, že šasi je už dost rezavé, možná, že kdybych ji věnoval více péče, tak by na tom byla líp. Tak pak nevím jestli je to příklad hodný následování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 242.108 (?), 8.9.2012 19:50
Já vyměním olej, nechám na slunci po sečení, očistím jen škrabkou, olejem ve spreji ošetřím pružinky, lanka. Je to trocha údržby za hodně odvedené práce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.219 (?), 10.9.2012 1:31
Promazat lanka a táhla, vyčístit šasi+prostřik silikonovým olejem(před stříkáním nabrousit kudlu a taky stříknout),výměna oleje je na zvážení-vyměnit na podzim, nebo nechat vysrážet vlhkost do starého a po zimě vyměnit?Já měnil na podzim.Vyčistit vzduchový filtr.Vše je otázka půlhodinky, ale vyplatí se to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 230.162 (?), 10.9.2012 6:49
V návodu uvádějí výměnu po sezóně. Vlhkost lze ovlivnit umístěním, ošetřením, pootočením pístu před HÚ, ale nelze 100% eliminovat, já jsem dal přednost vyměnit olej dříve, než úsady vytvoří usazenou vrstvu, která by na jaře nový olej postupně rychleji znehodnotila, ale výměna po roce je to podstatné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 10.9.2012 8:31

Silikonový olej není určený ani ke konzervaci, ani k mazání (drhne). Na konzervaci je určený a výborný Konkor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika