Sekací stroj pro park



host - 161.12 (?) 
10.5.2012 23:04, zobrazeno: 7195x

Dobrý den, prošel jsem si hodně vláken tohoto fóra, ale pořád nemám jasno. Hledám traktor, který by měl mít v rámci mezí malý poloměr otáčení,  měl by dokázet sekat trávu na co největší výšku a hlavěn aby zvládl i ne zcela rovný povrch. Pozemek, který bude obhospořadovat je jakýsi hybrid parku a sadu, plocha cca 6 000 metrů. Není to tedy vyžehlený povrch hřiště, ale sem tam se najde plitká kolej od auta nebo dokonce díra, kterou tam vyhrabe nějaký pes. Tráva není jednodruhová, ale najdou se i nějaké ty pampelišky a spol. Našel jsem traktor, který by mi absolutně vyhovoval a to W-3500 Comfort, jenže cena je velmi vysoká, téměř 200 tis. a můj cenový strop je takových 160 000. Existuje podobný stroj s velkým tunelem a vysokým střihem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 10.5.2012 23:41

Popíšu jen svoje zkušenosti. V r. 1998 jsem zakoupil travní traktor Agrojet (výr. Jičín), tehdy ještě nedělali servo, takže manuální řazení, záběr, tuším asi 110cm(ostatně téhle šířky záběru nikdy nedosáhnete, neboť jednotlivé řady se musejí překrývat), sběrný koš 500l, motor B+S 15,5k, jednoválec, bez olej. filtru, výhoz dozadu. Sekám s ním každý rok, okolo domu, louku, zahradu, plantáž ván. stromků, podmáčenou půdu, dohromady přes hektar, za tu dobu, "jen" měním nože, řemeny, olej, baterky a mažu, co je třeba. Za těch 11 let provozu, kdy každý rok sekám podle množství srážek 7-10krát a ročně natočím tak 50- 70mth, jsem žádnou vážnou závadu neměl a nemusel jsem do servisu. Proti doporučení 10/30 měním olej 10/40 a zatím v pohodě. Tak tahle idylka asi jednou skončí a i já už koukám po nějaké náhradě, mě se zatím jeví jako rozumné v poměru výkonu a ceny nejlevnější model Starjet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 10.5.2012 23:47

Mimochodem, sehnal jsem si starší přívěsný vozík na bantamech, zvedl postranice tak na 1, 5 m, za traktůrek přišrouboval kouli a vozík při sečení tahám za sebou a tráva se sype rovnou do vozíku. Takhle na rovině nasekám až kubík trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.12 (?), 11.5.2012 0:54

Děkuji za odpověd. Koukal jsem na tyhle traktůrky a to jak na Starjet tak na Panther, ale bohužel max výška sečení je 80 mm (výjimka 100). Rád bych alespoň 120 a více. Skřípu zubama, že musím koupit zahradní traktor a ne traktor s rotační sekačkou. Čím vyšší bude strniště, tím lépe. Nyní je to taková bylinná louka. Bohužel malotraktor je drahý a neohrabaný navíc tu trávu musí někdo posbírat. Navíc jak jsem psal, nená uplně bez hrbů. Narazil jsem na Club Cadet 1024 KHJ, který se mi hodně zamlouvá. Máte někdo zkušenosti s touhle značkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.12 (?), 12.5.2012 22:01

Tak jsem se nakonec rozhodl pro Cub Cadet a to konkrétně pro model CC1025 RD-J. Má litou přední nápravu a Kawasaki (2V, 25hp). Škoda jen, že nemám valivé ložiska jako Starjet, který jsem vyloučil kvůli velmi nízké maximální výšce sečení, jinak by to byla jasná volba. Doufám, že Kawasaki bude dobrá volba - četl jsem hodně chvály na Vaanguard, ale o Kawasaki nikde ani čárky, pravděpodobně není tak běžný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.15 (?), 14.5.2012 2:54

Pokud máte strop 160 tis. mrkněte i na wisconsin 35xx. Je to mašina, která je zase někde jinde než CC, a i když mají v ceníku cenu přes 200 tis. viděl jsem ji někde v nabídce za 160 tis. a nějaké drobné. Má obrovský tunel, motor Kohler a i ty valivé ložiska, které se vám zamlouvají. A hlavně, umí střihat až na výšku 140 cm, což jsem měl v požadavcích

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika