Seco Starjet - vyplatí se 4x4?



Stránky: 1,  2   
host - 153.56 (?) 
20.5.2015 20:49, zobrazeno: 14585x

Zdravím všechny zahradníky,

v zimě jsme si pořídili stavení s 2000m2 zahradou, 2x jsem to sekal sekačkou Solo s pojezdem, dá se to přežít, pohyb mi nevadí, ale nechci trávit 1/3 výkendu pouze sekáním, chci dělat i jiné věci na zahradě, takže vím, že bude v garáží stát co nejdříve traktůrek.  1/3 zahrady je strmější stráň (netroufám si odhadovat sklon), zbytek cca rovina. Stroj bych rád v zimě využil i na úklid sněhu (bydlíme v podhůří Jizerských hor).

Dále mám otce i tchána v důchodvém věku a oba mají cca 2500m zahradu, tchán seká částečně přímo na sjezdovce (75let a stále kosou!), takže předpokládám, že to bude co nevidět čekat na mě.

Nějaký čas už se výběru traktůrkům věnuji, něco jsem si osobně omrknul a na základě toho co jsem viděl a pár zkušeností majitelů, jsem nalomen pro Seco Starjet.

Otázka je, jestli má smysl připlácet těch nekřestanských cca 50tis za pohon 4x4.  Máte s tím někdo zkušenost? Někdo tvrdí, že i ten zadní náhon vyjede téměř vše. Pokud bych netoužil po verzi 4x4 (169tis) tak bych šel asi do varianty P2 (98tis), která má uzávěrku.

Díky za postřehy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 142.9 (?), 21.5.2015 7:17

Tady není co radit. Chce to vyzkoušet přímo na místě u vás! Ochotný prodejce, pokud nakonec jeden typ traktoru koupíte, to pro vás udělá.

Nejvíc to klouže na šťavnaté trávě zjara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.124 (?), 21.5.2015 22:23

Zdravím. Těžko se to posuzuje,  když není vidět pozemek, ale já osobně bych šel do P4, protože má uzávěrku také akorát mechanickou, ale oproti P2 má silnější hřídel u hydrostatu a i kvalitnější hydrostat + profi motor Vanguard oproti Inteku a taky delší záruka na motor (3roky). A také větší koš o 60 litrů. Něco jsem o tom psal zde. Cena je 113 000 Kč oproti 98 000 Kč. Problém ale je, že je o ní velký zájem a nestíhají vyrábět. Já na níčekám přes měsíc a snad se konečně dočkám tento nebo příští týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.32 (?), 7.9.2015 14:58

Plne potvrzuji vhodnost Starjet II 102P4.  Mam take jednu ze 4 zahrad ve svahu (25-30%). Uzaverka P4 vytahne traktor i s plne nalozenym kosem v mokre trave. Je fakt ze pouzivam lepsi Off-road zadni pneu (priplatek 2k).

Po pul roce popouzivani (20mh) spokojenost. Zase bych volil Seco Starjet P4 oproti Karsitu, Honde ci HSQ. Uzaverka a Off-road zadni pneu myslim vynahradi o 30k drazzi 4x4 (navic se slozitym olejovym hospodarstvim).

JH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.34 (?), 30.9.2016 9:13

DObrý den, zajímalo by mě co jste nakonec koupil, a jak jste spokojený.  Rrozhoduji se stejně jako vy, mám sklony i přes 30stupňů, velikost zahrady cca 15000metrů, popřípadě prosím i o reakce někoho jiného, kdo má již traktor SECO P4, nebo P6 nebo 4x4 koupený.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.227 (?), 26.11.2016 1:03

Dobrý den, jsem prodejce Seca a Husqvarny.

Zadokolka s uzávěrou vyjede směrem dokopce opravdu hodně. Měl jsem předváděčku Starjeta s automatickou uzávěrou a teď mám s mechanickou. S automatickou mě štvalo, že když se uzavěra zamkla nešlo s traktorem zatočit. To platilo i na 100% rovině. Při plném rejdu si převodovka řekla: došlo k prokluzu zapnu se- a tlačí vás nekompromisně rovně. Teď mám traktors mechanickou uzávěrkou a sám se rozhoduji kdy uzávěrku využiji.. Používám také frontridera Husqvarna R216AWD a mám na vlastní kůži odzkoušeno, že pohon 4x4 je ve svahu bezpečnější.

Zahradní traktory totiž nemají brzdy v kolech jak to známe z aut, brždění i pohon obstarává převodovka.

Se zadokolami bez uzávěrky, nebo s vypnutou uzávěrou při sjezdu prudšího kopce není nic neobvyklého že se zadní kolo smýkne a už si to jedete nezadržitelně dolů. Brzda zastaví pohon diferenciálu, ten je ale funkční, tzn. při takovéto jízdě střemhlav dolů se jedno zadní kolo normálně odvaluju rychlostí jízdy traktoru dopředu, ale druhé kolo se otáčí stejnou rychlostí v opačném směru- hrabe "nazpátek". Brzdný účinek je mizerný. Traktor jde se třemi nesmykujícími koly alespoň řídit.

Pokud je převodovka osazena automatickou uzávěrou nebo je sešláplá mechanická uzávěra, po sešlápnutí brzdy se obě zadní kola zastaví. Je to při smýknutí se docela dost nebezpečné, regulérně smykujete s 250kilovým kolosem z kopce se stojícími zadními koly. Není to úplně dobře říditelné kdykoli vás při troše neopatrnosti zvlášť s plným košem záď může taky pěkně předjet a ke kotrmelci jste opravdu jen kousíček.  K prokluzu a samotnému ujetí ze svahu dojde o malinko později než u traktorů bez uzávěrky.

Jediné bezpečné sekání svahu je jezdit předem proti kopci a scouvat dolů. Zatěžovat tak co nejvíc zadní nápravu

4x4 vás při jízdě z kopce podrží. Pohon předních kol udrží stát traktor v kopci a klidně s ním můžete i couvat. S riderem si dovolím až tolik že ve svahu skáču po předních kolech na zpátečku! Což je u traktoru se zadním pohonem v kopci s čumákem dolů naprosto nemyslitelné. Pohon 4x4 má také své limity. Je potřeba si uvědomit že žací ústrojí je poměrně nízko uprostřed stroje, takže nečekejte že bezproblémů zdoláte terénní vlny. Prostě když zůstane viset na žací plošině všechna čtyři kola se nadlehčená budou protáčet- traktor se nehne z místa. Jen dodám že Starjet 4x4 má taky uzávěrku, na zadní nápravu, takže po sešlápnutí pedálu v krizové situaci hrabou tři kola. U rideru Hsq R316awd hrabe jedno přední a jedno zadní.

snad jsem to napsal srozumitelně ;-)

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.34 (?), 2.12.2016 9:21

Moc děkuji, vzhledem k ceně jsem se rozhodl pro P4, s motorem Vanguard 23 koní (atipický výkon motoru v tomto traktoru, ale u dobrého prodejce nebyl problém ho objednat) a na off road pneumatikách, tak na jaře uvidím, jak to s tímto traktorem půjde na velkých kopcích. Kkdyž nepočítám meze (které jsou prudší), mám pozemky až do svahu cca 35stupňu, tak uvidím, kam až se s tímto traktorem dostanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 2.12.2016 19:43

35 st. už je docela dost. Podle Technických informací z Návodu na použití dodávaných k traktůrkům Starjet nesmí překročit sklon svahu 15 st. (27 %). Ověřte si to ještě pro jistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.172 (?), 19.12.2016 23:13
Zezačátku budete spokojen, že si vezete zadek, až pak Vás začne nahlodávat, proč nemám rider 4x4?Výhody proč jsem to taky vyměnil?Nemusíte řešit zapínání uzávěry, volitelná šíře sečení(až125cm),volitelné aktivní nástavce(cepák, sněhová fréza, kartáč,parková sekačka kombi-mulčování x zadní výhoz),skvělé kopírování terénu předním sekacím nástavcem, díky přednímu sečení posekám i pod stromky a nepřejíždím trávu před sekáním, vynikající svahová dostupnost, vždy jedno kolo na nápravě v záběru, vyzkoušen i 40°svah, nepoužívám brzdu-jen jako parkovací a při startování.Raději ho nezkoušejte, nebo to po roce vyměníte jako já.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 20.12.2016 8:07
Zdravím, je to přesně můj případ, jednou jsem si rider Stigu Park vyzkoušel a traktor (také Stiga) šel z domu. Standa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika