Ruční řezání dřeva



alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 194.19 (?) 
28.9.2015 11:02, zobrazeno: 3600x

Dnes skoro pominula doba řezání dřeva ruční pilou-obloukovkou. Ještě za totáče jsem měl originální švédský list. Řezání šlo jako po másle. Šlo naprosto zlehka. Jabloň půměr 40cm nebyl žádný problém. Dnešní naše "švédské" listy na totáčový list nemají. S motorovými pilami je někdy dost problému a je to drahé. Proč se nerozcvičovat řezáním ruční pilou? Beru to jako sport a lék proti cukrovce. Návrat zpět ke kořenům.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 25.2 (?), 28.9.2015 13:29

Ano přeji vám příjemné odreagování, zkuste si zopakovat i broušení ruční pilky pilníkem plochým, tak jak to pamatovali plavci v Plaveckém mariáši.  Obávám se, že těch kdož by dnes vyměnili fitness za ruční pilku nebo kosu v průběhu celého vegetačního roku moc nebude. Oni i dnešní ekozemědělci používají techniku dneška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.33 (?), 28.9.2015 20:18

Než jsem pořídil motorovku, řezal jsem také ručně. Tedy řezala celá rodina. Ne obloukovkami, ale kaprovkami a břichatkami. Měly menší nebo větší zuby, každá byla na jiné dřevo. Řezání mělo krásný zvuk - takový lehce zvonivý svist. Také jsem si tím dokázal odblokovat páteř, na hrudní páteř to bylo dobré. Ale přišel čas se posunout a tak jsme koupili motorovou pilu, někdy - jednou za zimu vytáhnu břichatku a snažím se ukecat někoho z rodiny na půlhodinku řezání. Staré dobré časy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 28.9.2015 20:35

ono spíš zaleží kolik krmení potřebujete nasekat ono někdy stačí si vzít kosičku nebo srb když je to na větší množství vyplatí se sekačka a s tou pilou to bude stejné když si pojede nějakej děda s karkou do lesa určitě si sebou nepoveze motorovku aby budil hajnýho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika