Rozebrání pojistky mrtvého muže u el. sekačky Mounfield



host - 224.121 (?) 
6.8.2012 19:26, zobrazeno: 13230x

Dobrý den, nezkoušel někdo rozebrat pojistku mrtvého muže u el. sekačky Mountfield? Při sekání se najednou z pojistky zakouřilo a už to nešlo. Žluté pojistné tlačítko jde normálně zmáčknout (i vyskočí zpět), páka jež se přidržuje při chodu též mechanicky funguje. Pustil bych se i do rozebrání - je to ve dvou spojených půlkách. Bohužel to není na křížák ale tváří se to jako nýtky - prostě kulaté hlava zapuštěná cca 10 mm v plastu. Je jich tam po obvodu asi pět...

Sekačka se mi nechce vyhazovat, na druhou stranu už má něco za sebou a nemá cenu platit drahou opravu. Asi by stačilo kabel od motoru k pojistce uštípnout a spojit napevno ale to mi přijde jako čuňárna. Děkuji za tip.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.101 (?), 6.8.2012 19:47

už jsem něco podobného rozebíral jsou to nýtky ale mají závit, takový dlouhý na jedno otočení kolem osy jsou tam, pomalu jsem to šroubovákem rozpáčil a šlo to pak i znova zacvaknout, jinak jde koupit v elfetexu cosi čím se to dá nahradit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.113 (?), 24.8.2013 10:04

Nýtek se dá ohřát hrotem trafopájky a trochu pocínovat, poté pájku nechat trochu schlednout a nýtek se dá na hrotu pájky vytáhnout.Poté se dají nýtky nahradit šroubky.Dělám to takto již několik let, vlastní patent... Další hrozná věc ktrerou jsem již u několika sekaček vyřadil a díky které dojde většinou k poruše spínače a hlavně příšerně vadí při užívání je ta bezpečnostní pojistka.Dá se jednoduše vyřadit provrtáním dvou malých otvůrků proti sobě v telese spínače a prostrčením hřebíčku nebo drátku který bude držet tlačítko stlačené... Případně se dá použít i sanořezný šroubek který tlačítko zaaretuje.Teprve poté se vám stane sekání zábavou a ne mačkáním bezpečnostniho tlačítka... A co se týká bezpečnosti dětí, ty jsou dneska tak chytré že žádné tlačítko před nimi neobstojí.Zdravim, Zbyněk z Prahy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 239.145 (?), 24.8.2013 15:39

Zdravím, v tělese spínače je tepelná ochrana motoru a vždy je nutno ovladač vyměnit za nový se stejnou proudovou hodnotou. Díly spínače jsou sešroubovány šrouby do plastu se speciálním tvarem hlavy. Tento tvar drážky v hlavě dovoluje pouze utažení šroubku, povolit jej lze dobře nabroušeným obyčejným šroubovákem. Ostré hrany čepele šroubováku silně tlačíme do drážky šroubu a pří tom otáčíme doleva. Po rozebrání doporučuji šroubky nahradit obyčejnými s křížovou hlavou. Hlavně nic nenahřívejte, pokud to ještě budete chtít používat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika