Rozdíl mezi olejem SAE30 SF a SG či SJ



host - 5.165 (?) 
6.8.2012 18:52, zobrazeno: 7516x

Mohu do sekačky používat olej API SG či SJ, když je v návodu napsáno, že se má jednat o kvalitní olej API SF. Našel jsem, že by měly být SG nebo SJ lepší oleje, ale raději se ptám, zda je tady nějaký odborník a může mi k tomu něco říci, díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.35 (?), 6.8.2012 19:24
Výrobce motoru uvádí min nutnou kvalitu oleje. Vyšší je možné, ne nutné používat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 6.8.2012 21:46

Na Vašem místě bych se držel návodu.Není jedno, zda místo API SF použijete API SG, ani není dobré dávat tam nejkvalitnější moderní a drahé polo, či syntetické oleje.Výrobce ví nejlépe, z jakých součástí je motor konstruován a které oleje mohou motoru i škodit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.76 (?), 6.8.2012 21:58
Dalo by se tak uvažovat, pokud do starého motoru dáte syntetický olej. V tomto případě vyšší kvalita od počátku nevadí. Ale návod je třeba min dodržet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 6.8.2012 22:09

"S" je označení olejů pro benzínový motor ("C" nafta). Další písmeno značí odolnost proti tlaku. Čím dál v abecedě, tím lepší. SG je lepší než SF. SF je horší než SJ. Ale je zbytečně drahé, používat oleje SJ, doporučuje-li výrobce SG. Sám sice používám oleje SJ, ale jen proto, že mi zůstanou při výměně v autech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika