rozdiel medzi tvarom silonu do vyžínača



Stránky: 1,  2   
host - 198.195 (?) 
7.7.2006 20:40, zobrazeno: 25361x
Vie niekto poradiť aký je rozdiel medzi okrúhlym a hranatým tvarom silonu?Je niektorý z nich lepší?A ktorý z množstva značiek na trhu je tej lepšej kvality.Používam 2mm priemer.Ďakujem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 221.60 (?), 7.7.2006 21:30
Hranatá struna má větší řezný výkon, kulatá je klasika, podélně šroubovitě stočená má nižší hlučnost a také vysoký řezný výkon. Tyto typy strun se dají koupit  tam kde se prodávají motorové kosy, ale ceny jsou dost rozdílné i za stejné zboží. Někdy je lákavé použít strunu silnější z hlediska životnosti, ale je nutné používat strunu dle doporučení výrobce, struna zatěžuje více než nástroj, který má setrvačnost a tolik nebrzdí motor.  J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.182 (?), 7.7.2006 22:17
Ďakujem za radu,u nás v predajni mi to vysvetlili asi tak že hranatá sa viac trhá ako okrúhla.Vyskúšal som asi 3 druhy jednu drahšiu a dve lacnejšie ale nejaký viditeľný rozdiel som nepostrehol,preto som sa pýtal či existuje medzi silonmi nejaká overená a kvalitná značka.Že treba používať výrobcom doporučený priemer je mi jasné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.60 (?), 11.7.2006 21:23
Já jsem jeden čas zkoušel hranatou černou, byla výborná, ale teď se mě to taky nezdá, asi jiná směs při výrobě a tolik nevydrží. Bohužel při zkouškách se použije často daleko kvalitnější materiál, až se rozjede výroba mnohdy se to zhorší a ošidí. Podobnou zkušenost mi vysvětlil známý z výrobou plastů, které po určité době nesplňovaly požadavky na ně kladené. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.138 (?), 28.7.2006 8:13

Kosim aj s okruhlym aj s hranatym silonom do krovinorezu (vyzinaca) a to podla potreby. Ak kosim travu a podobne traviny pouzivam okruhly prierez. Ak vsak treba vyssi vykon pri koseni (napr.vzrastla burina, pospletane rastlinstvo a podobne) nasadzujem hranaty silon, ktory ma lepsi rezny vykon, ale je zvycajne drahsi, rychlejsie sa opotrebovava a v nezanedbatelnej miere vydiera ustie na vyzinacej hlave, cez ktore vychadza silon von z vyzinacej hlavy. Holt, je hranaty. Tiez u niektorych hranatych silonov je ta hrana dost vyjadrena, lebo niektore hranate silony nemaju stenu pomyselnej kocky prierezu rovnu, ale prehnutu konkavne dovnutra, co sice  zasadne zlepsuje rezny ucinok, ale aj viac opotrebovanie ustia vedenia silonu.

Samozrejme, priemer oboch volim  doporucenia vyrobcu vyzinaca a musi stacit vykon motora, ktory je viac zatazovany, hlavne v obtaznejsom terene z hladiska kosby. 

pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.173 (?), 15.10.2014 16:57

Osobne som toho názoru že ide iba o marketingovy ťah predať draho to čo nemá vyššiu kvalitu (skor naopak.). Samozrejme je to iba moj subjektivny názor ktorý vychádza zo skúseností pri koseni roznych druhov tráv. Hranatý silon som zlikvidoval za pomerne kratsí čas ako okrúhly. ľudia veď si uvedomte že plocha okrúhleho silonu je v porovnaní s plochou hranatého či inak tvarovaneho silonu vačsia a preto sa opotrebováva aj pomalšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.106 (?), 16.10.2014 22:14

Pisateli nademnou nějak nesedí tvrzení o ploše.

Profil kulaté struny je 3mm a světe div se, profil hranaté rovněž 3mm.

Obvod hranaté 4x3mm = 12mm

Obvod kulaté 2x3,14x1,5 = 9,42mm

----------------------------------------------

Obsah hramnaté 3x3 = 9mm

Obsah kulaté 3,14x2,25 = 7,065mm

Takže příště to chce napřed spočítat wink

Co mám vyzkoušené struny, je to jak píše J.S. výdrž záleží na materiálu. Kvalitní struna prostě vydrží více. Pokud jde o profil chce to vyzkoušet, s hranatou se mi seče dobře, ale když seču trávu u baráku používám raději kulatější profil, nemá takovou tendenci zarývat do země a ničit trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.91 (?), 17.10.2014 7:36

Pisatel nad vámi to postavil všechno na hlavu.Stačí si do čtverce namalovat kružnici a vše co je za ní, je navíc.Stačí si vzít nůž ostrý a řezat a potom to zkusit s nožem, který má kulaté ostří.Já si myslím taky, že záleží na materiálu.Cítíme, jak často vytahujem strunu, jak jsme dobře nakoupili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.19 (?), 17.10.2014 7:59

Zdravím, prohlédněte si aktivní konce profilované struny. Zjistíte, že jsou kulaté, tak nač namotávat hranaté struny, když stejně sekame nakonec kulatým profilem. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 166.188 (?), 17.10.2014 10:27

Pán 115.106 nakoľko sa berie najhrubšie miesto lanka za mieru tak v prípade štvorcového prierezu to znamená uhlopriečku a nie stranu štvorca.Pokiaľ si oprášim malú násobilku a pytagorovu vetu prídem na to že strana štvorca bude 2,12mm a prierez 4,49mm2.

 V prípade že máte pravdu vy tak by lanko malo priemer absurdných 4,24mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika