rotavator Robix



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?) 
3.3.2008 18:21, zobrazeno: 342742x

Dobrý den, vlastním rotavátor robix výroba ZVL slovensko motor babeta a karburator jikov dvoutakt. Mám problém motor nejde natocit svíčka jiskru hází a je po delším startování mokrá. Závada vznikla takto: zkousel jsem ho venku a po 40 sekundách motor zdechl a uz ani ťuk jen někdy motor blafne. Ale nerozběhne se koupil jsem již novou svíčku a zapalovací cívku a nic gufera na klice jsem taky měnil. Poraďte někdo

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.107 (?), 3.3.2008 18:53

Ještě vyzkoušejte botku (fajfku) a kabel. Co asi nezkusíte, je cívečka za magnetem. I ta by mohla udělat pá pá, ale snad ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 3.3.2008 19:25

fajfka i kabel byl nový a jak to přestalo jet tak jsem ho taky meril a ok... ta civka nevim jake ma davat napeti? jeste podezrivam tu krabicku tyrystorove zapalovani jenze ho nechci kupovat jen na zkousku mate nejaky dalsi napad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 3.3.2008 20:11

Na tu krabičku s kulatejma konektorama jsem zapoměl. Samo i ta by to mohla být. Měl jsem ji doma, ale našel jsem jen stahovák na magneto, tak asi šla do světa i s Babettou, ale nevím. Jinak už nevím. Nepodařilo by se vám to s někým nějak domluvit na půjčení třeba proti záloze plné ceny? Já vím, proč by to kdo dělal, ale třeba se dobrá duše najde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 152.7 (?), 3.3.2008 20:18

Již jsem přemlouval jednoho chlapika z prace on ma babetu s novejsim zapalovanim kde je v te "krabicce" i indukcni civka.Pripojit by to melo jit no budu ho muset ukecat a pak uvidim.Dnes jak jsem tam dal novou civku tak jsem urval opakovanym startovanim startovaci snuru teda jen pero v starteru.No tak jsem to zkousel natocit vrtackou a kour z vyfuku bafkani a jak jsem vrtacku odpojiltak se to zastavilo.Zkusim toho z prace ukecat. Nema nekdo navod na Robix? Prosiiim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.151 (?), 3.3.2008 21:41

Název ROBIX neznám, mám rotavátor ZVL z r. 1990 a má tuším název PA50. Pak Madaři dělali ROBI, taky s babetovým motorem, ale s hliníkovým odlitkem převodové skříně. Ale k věci - něco podobného mne potkalo před pár lety, po zahřátí to přestávalo jet - vyměnil jsem zapalování a bylo po problému. Také se podívejte na výfuk, jestli jej nemáte zacpaný karbonem. Dále se podívejte, jestli páčka plynu na karburáturu neprokluzuje - jsou pak nastaveny pouze volnoběžný otáčky. Nevím, jak dalece ovládáte tyto stroje, proto se zeptám - nemáte trvale zapnut sytič na karburátoru? Snad jsem vás těmito dotazy neurazil, ale jedná se o dost jednoduchý stroj, kde by se příčina měla najít celkem rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.15 (?), 4.3.2008 6:57

Dekuji za rady toto vsechno je vyzkousene jeste budu mit pujcene zapalovani z babety a snad na to prijdu. Ten stroj je opravdu jednoduchy opravuji znacne slozite zarizeni v zamestnani takze si myslim ze uplny trouba nejsem:-)Nic mene tato zavada mi neda spat a tak ocekavam dalsi rady.Tento rotavator bude asi ten "madar" je na nem na stisku napsano ROBIX a na cervenem krytu je napis ROBI jepodobny motoru JIKOV Nasel jsem ho ve sbernych surovinach 1kg stal 6kc :-) Byly tam dve zavady preruseny kabel od civky magneta, ktera napaji tu "krabicku"tyristoroveho zapalovani a zaneseny karburator no a nejake drobnosti jako netesnost nadrze vyklepane sroubky atd.Toto vsechno jsem opravil a rotavator jsem mel nekolikrat nastartovany a chytal na druhy zatah snury.Pak jsem na neho vyrobil drzak s prednim opernym kolem sel ho vyzkouset a motor se po kratkem provozu zastavil.Vrta mi hlavou ten nespaleny benzin ktery jde z vyfuku a mokra svicka a taky nahly vznik zavady...uvidim az mi donese znamy to original zarucene funkcni zapalovani na zkousku...Zatim vam vsem dekuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.100 (?), 4.3.2008 11:46

Dobrý den,

Zkuste vyčistit výfuk (vypálit autogenem), bude nejspíš plný usazenin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.149 (?), 4.3.2008 12:10

Asi bych spíše vyčistil sání. Tyto strojky jsou na to citlivé. Měl jsem babete a když jsem sundal tlumič sání s filtrem tak nešla nastartovat. s filtrem pak bez problémů. Tady je jako filtr železná drátěnka napuštěná olejem a ta už může být zanesená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.100 (?), 4.3.2008 12:43

 vsadím boty, že je to ten výfuk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika