Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Zahradní technika > rotavator Robix

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Ahojte, takze jsem to shodil, a presne to co..., host, 12.4.2014
Vlastnim Pa-50, moc jsem to tu dokola cetl a..., host, 11.4.2014
co to je vygoglit standa..., host, 6.9.2013
Zdravím, nejvíce poruchový díl jste nevyměni..., Stanislav Melaga, 25.8.2013
jde tam moc směsi je potreba snížit hladinu ..., host, 25.8.2013

rotavator Robix

kenybz (63) - xxx.xxx.152.7 (?)
3.3.2008 18:21, počet návštěv: 129398
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, vlastním rotavátor robix výroba ZVL slovensko motor babeta a karburator jikov dvoutakt. Mám problém motor nejde natocit svíčka jiskru hází a je po delším startování mokrá. Závada vznikla takto: zkousel jsem ho venku a po 40 sekundách motor zdechl a uz ani ťuk jen někdy motor blafne. Ale nerozběhne se koupil jsem již novou svíčku a zapalovací cívku a nic gufera na klice jsem taky měnil. Poraďte někdo

Připojit reakci   

rotavator Robix

host - xxx.xxx.11.107 (?)
3.3.2008 18:53
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ještě vyzkoušejte botku (fajfku) a kabel. Co asi nezkusíte, je cívečka za magnetem. I ta by mohla udělat pá pá, ale snad ne.

Připojit reakci

rotavator Robix

3.3.2008 19:25

fajfka i kabel byl nový a jak to přestalo jet tak jsem ho taky meril a ok... ta civka nevim jake ma davat napeti? jeste podezrivam tu krabicku tyrystorove zapalovani jenze ho nechci kupovat jen na zkousku mate nejaky dalsi napad?

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.11.107 (?)
3.3.2008 20:11

Na tu krabičku s kulatejma konektorama jsem zapoměl. Samo i ta by to mohla být. Měl jsem ji doma, ale našel jsem jen stahovák na magneto, tak asi šla do světa i s Babettou, ale nevím. Jinak už nevím. Nepodařilo by se vám to s někým nějak domluvit na půjčení třeba proti záloze plné ceny? Já vím, proč by to kdo dělal, ale třeba se dobrá duše najde.

Připojit reakci

rotavator Robix

3.3.2008 20:18

Již jsem přemlouval jednoho chlapika z prace on ma babetu s novejsim zapalovanim kde je v te "krabicce" i indukcni civka.Pripojit by to melo jit no budu ho muset ukecat a pak uvidim.Dnes jak jsem tam dal novou civku tak jsem urval opakovanym startovanim startovaci snuru teda jen pero v starteru.No tak jsem to zkousel natocit vrtackou a kour z vyfuku bafkani a jak jsem vrtacku odpojiltak se to zastavilo.Zkusim toho z prace ukecat. Nema nekdo navod na Robix? Prosiiim

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.14.151 (?)
3.3.2008 21:41

Název ROBIX neznám, mám rotavátor ZVL z r. 1990 a má tuším název PA50. Pak Madaři dělali ROBI, taky s babetovým motorem, ale s hliníkovým odlitkem převodové skříně. Ale k věci - něco podobného mne potkalo před pár lety, po zahřátí to přestávalo jet - vyměnil jsem zapalování a bylo po problému. Také se podívejte na výfuk, jestli jej nemáte zacpaný karbonem. Dále se podívejte, jestli páčka plynu na karburáturu neprokluzuje - jsou pak nastaveny pouze volnoběžný otáčky. Nevím, jak dalece ovládáte tyto stroje, proto se zeptám - nemáte trvale zapnut sytič na karburátoru? Snad jsem vás těmito dotazy neurazil, ale jedná se o dost jednoduchý stroj, kde by se příčina měla najít celkem rychle.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
4.3.2008 6:57

Dekuji za rady toto vsechno je vyzkousene jeste budu mit pujcene zapalovani z babety a snad na to prijdu. Ten stroj je opravdu jednoduchy opravuji znacne slozite zarizeni v zamestnani takze si myslim ze uplny trouba nejsem:-)Nic mene tato zavada mi neda spat a tak ocekavam dalsi rady.Tento rotavator bude asi ten "madar" je na nem na stisku napsano ROBIX a na cervenem krytu je napis ROBI jepodobny motoru JIKOV Nasel jsem ho ve sbernych surovinach 1kg stal 6kc :-) Byly tam dve zavady preruseny kabel od civky magneta, ktera napaji tu "krabicku"tyristoroveho zapalovani a zaneseny karburator no a nejake drobnosti jako netesnost nadrze vyklepane sroubky atd.Toto vsechno jsem opravil a rotavator jsem mel nekolikrat nastartovany a chytal na druhy zatah snury.Pak jsem na neho vyrobil drzak s prednim opernym kolem sel ho vyzkouset a motor se po kratkem provozu zastavil.Vrta mi hlavou ten nespaleny benzin ktery jde z vyfuku a mokra svicka a taky nahly vznik zavady...uvidim az mi donese znamy to original zarucene funkcni zapalovani na zkousku...Zatim vam vsem dekuji za rady

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.209.100 (?)
4.3.2008 11:46

Dobrý den,

Zkuste vyčistit výfuk (vypálit autogenem), bude nejspíš plný usazenin.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.173.149 (?)
4.3.2008 12:10

Asi bych spíše vyčistil sání. Tyto strojky jsou na to citlivé. Měl jsem babete a když jsem sundal tlumič sání s filtrem tak nešla nastartovat. s filtrem pak bez problémů. Tady je jako filtr železná drátěnka napuštěná olejem a ta už může být zanesená.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.209.100 (?)
4.3.2008 12:43

vsadím boty, že je to ten výfuk

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
4.3.2008 13:12
Musim vas ujistit ze nezustanete bos :-) Z.M.
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
4.3.2008 13:11
U tohoto rotavatoru byl puvodne filtr jako u jikovu tzn.plechovy obal uvnitr filtracni vlozka a na dne trochu oleje..teleso toho filtru je nekompletni ale jelo to i tak kdyz jsem to poprve opravil.A po case jak jsem dodelal predni operne kolo tak to nahle prestalo jet a od te doby to nechytlo.Ale i tak to zkusim nejak pridusit aby saci potrubi melo trochu odpor jako by tam filtr byl.Pamatuju si totiz jak jsem pred mnoha lety opravoval 250-ku tak nam nechtela jet a mela spatne nasazeny filtr sani...mrknu nato a dekuji vsem za rady.Z.M.
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
4.3.2008 13:05

Děkuji za radu, ale musim vas ujistit ze vyfuk je v poradku a je cistounky. Jak jsem psal motor nahle prestal jet. Co dal? Z.M.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.173.149 (?)
4.3.2008 14:47

Zkuste odpojit kabel co vede na řidítka na tlačítko zastavení motoru.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
4.3.2008 18:15

Tlacitko "chcipak" jsem promeroval skoro jako prvni vec to by me nehazelo ani jiskru. Dnes se mi ho podarilo nekolikrat nastartovat vrtackou ale neni schopen drzet nizsi otacky...po ubrani plynu se motor zastavi. Zitra budu mit pujcene zarucene funkcni zapalovani a alespon se rozhodne jestli je to zapalovanim.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.160.2 (?)
4.3.2008 18:53

Měříme ohmmetrem: zapal. cívka-odpor mezi svorkou 1-15 maximálně 1 ohm zapal. cívka-mezi svorkou 15 a vysokonapěťovým. vývodem asi 6000 ohmů Měříme ohmmetrem impulsní (žlutou) cívku : mezi blokem motoru a odpojeným vodičem od svorky I -(17 +/- 1 ohm). Měříme napájecí cívku (červenou): mezi blokem motoru a koncem vodiče od svorky G-(220 +/- 10 ohmů) Měříme ohmmetrem odpojenou spínací jednotku : svorky (mezi sebou) (G, 1, 15)nekonečný odpor, svorka (1 a I) odpor (60-400 ohmů).

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
4.3.2008 19:04

Díky za informace vse premerim. Mam moznost zmerit i indukcnosti nevíte jaké mají bít hodnoty? Indukcní civka je nova ta bude OK mam i zapojeni uvnitr tyristoroveho zapalovani vcetne hodnot soucastek. Muzu to sem hodit

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
4.3.2008 19:10
schema zapojeni zapalovaci jednotky: http://www.pandatron.info/elektronika2/clanek.php?rubrika=am&clanek=4&PHPSESSID=d78e0124a0050abebf398736beff40cb
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
5.3.2008 18:34
dnes jsem vyskousel zarucene funkcni zapalovani z babety a zadna zmena k lepsimu.Motor jsem sice nastartoval ale bezel jen pri vysokych otackach a pri znacne produkci dymu.Dal jsem tedy puvodni zapalovani zpet, promeril snimaci civku i civku napajeni zapalovani vse v poradku...pro jistotu jsem udelal i zcela novou kabelaz a uplne vycistil karburator.a motor se chova stale stejne...bezi jen pri vysokych otackach. Nakonec jsem sundal hlavu, potom valec pist, a pistni krouzky.Pistni krouzky vypadaji hodne opotrebene a pod krouzkama jsou uvolnene krusty karbonu.Je mozne, ze se ten karbon uvolnil a tim klesla komprese pouzivam totiz kvalitni olej do benzinu pro dvoutaktni vysokootackove motory castrol.Vse vycistim dam nove krouzky a uvidim jak to bude pokracovat...Z.M.
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.33.146 (?)
5.3.2008 18:55

Zařazení sytiče (uzavřítí klapky) jsme vyloučili, kolik máte povolený šroub volnoběhu? Tuším, že stačí 1/2 otáčky. Jestli nemáte příliš chudou směs.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
5.3.2008 19:42
Sroub volnobehu? Nevim ktery myslite jeden sroub je u difuzoru s pruzinkou proti uvolneni a druhym sroubem se steluje pootevreni klapky. Podle me ten na difuzoru urcuje bohatost smesi a ten pod klapkou volnobeh jak je to nastaveni? Ja jsem zkousel ruzne nastaveni ale motor natocim kdyz dam 3/4 plynu a roztocim motor vrtackou a on po 4 sekundach chytne otacky kolisaji a kdyz jen mirne uberu tak se otacky prudce snizi a motor zhasne.Od karburatoru mam 30cm hadicku na benzin naplnim plovakovou komoru a zbytek hadicky a kdyz motor bezi tak se v hadicce posunuje tak 1 cm za 2 sekundy...neni to nejak velka spotreba??? Mozna to bude fakt tou kompresi jak jsem psal... Z.M.
Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:15
Prikladam fotky
Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:25
Ten karbon na tom pistu je na spodni strane (smerem k zemi)Tato strana valce je hur chlazena proto to mnozstvi karbonu.Protilehla strana je temer cista.Pohled na vlozeny krouzek ve valci ukazuje na opotrebeni pistniho krouzku... Dalsi fotka je karburator nevite jake je spravne serizeni??? Ocekavam dalsi rady a dekuji vsem.Omlouvam kvalitu fotek je to jen mobilem.
Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:20

Ano, šroub s pružinkou je bohatost směsi. Od dotažení povolit zkusmo asi 1/2 otáčky. Já jsem měl kroužky tenký - velmi jetý, a přesto motor chytal dobře, jen málo táhl. Nepřeplavuje se plováková komora?

Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:23

Zdá se mi, že podle fota máš velmi chudou směs (velká mezera mezi závity pružiny).

Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:28

A co ta mosazná hřídelka, která je ve vydřené díře? Není to ovládání klapky sytiče?

Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:32
ano to je ovladani sytice...jeste pripominam ten motor bezel bez problemu a pak se zastavil bezel cca 2 minuty bez zateze v garazi drzel i volnobeh a najednou tyto problemy
Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:29
Komora se nepreplavuje jake je spravne serizei hladiny v komore a jakym zpusobem to udelat?Vim ze prihnutim plisku, ktery doseda na jehlovy ventil jenze ten spusob a mereni...
Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:40

Ještě jednou se podívejte, jestli není v trysce nějaká vlasová nečistota.

Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 20:57
Dival jsem se dnes ale zitra pro sichr jeste jednou.ale musim prvni koupit nove jehlove lozisko ktere je na pistnim cepu, protoze to puvodni je kaput z klece tam nezbylo ani Ň a jak jsem vyklepl cep tak vypadly jen jehlicky Myslim ze predchozi majitel tomu daval...
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.160.2 (?)
5.3.2008 21:09

Tam žádná klec není, jsou tam jen jehly, a z boku kroužky. Teď si nevzpomínám kolik těch jehliček tam je.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.160.2 (?)
5.3.2008 21:18

Tak je jich 25 a průměr 2x 7,8.

Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 21:36

To je fakt ze tech jehel je nejak moc na to aby tam mohla byt jeste klec ja jsem myslel ze to bude jak na babete kdyz je ten motor skoro stejny... Nemate k tomu manual???

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.160.2 (?)
5.3.2008 22:05

Právěže to je motor babeta, typ 207, ta původní, jednorychlostní. Manuál bohužel nemám, ale dost jsem jich měl rozdělaných. Kdysi jsem dělal na servisu. Kdybych ti měl poradit všechno, tak tu sedím do rána, akdybys byl poblíž Břeclavi tak bych i přijel. Rád bych ti pomohl, ale to asi nechceš protože jsi takový kutil, cose v tom rád vrtá sám žejo.

Připojit reakci

rotavator Robix

5.3.2008 22:24

Poradit samozrejmne chci jeste ted jsem byl v dilne a napocital jsem 23 jehlicek no...jestli nejaka chybi budu muset hledat:-) Takze to dam do kopy a nastavim smes no a pak se uvidi. Vrtam se v tom rad ale nadseni uz pomalu klesa proto tu diskutuju kdyz uz jsem zkusil co jsem vedel a dal me nic nenapadalo... muzu vam zitra zavolat a poresime to. Ja jsem od Breclavi cca 80 km Uhresky Brod mate nejaky system jak tam ty jehlicky nasadit? Na vazelinu?

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
6.3.2008 18:38
Ocistil jsem pist od karbonu smontoval vse a nastavil smes no a svete div se motor bezi.ten nastavovaci sroubek se uvolnuje a to je cely problem...jak mam upravit tu pruzinku aby se to nepovolovalo pruzina je celkem dlouha po vymontovani tzn.neni unavena.Tech jehlicek jsem tam dal pouze 23 takze to budu muset vymenit.Mam dat i nove krouzky?Po asi minute provozu na volnobeh az se motor trochu zahreje zacne horni vymenene gufero piskat az "prdet"zacnou kolisat otacky...Dal jsem tam dvoubrite gufera... ty puvodni maji jen jeden brit mam to vymenit? za original?Jinak dekuji vsem za pomoc dilo se podarilo:-)
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.160.2 (?)
6.3.2008 19:41

Těch jehel tam má být 25. Doufám, že ti ty 2 nespadly do klikové skříně, hrozí nebezpečí že se nasají do válce a poškodí píst i válec. Základní nastavení karburátoru je jeden a půl otáčky od jemného dotažení. Tím druhým šroubkem si pootevřeš víc klapku, aby se ti zvedli otáčky, toje ten napravo. Až to nastartuješ, pomalu přitahuj šroub bohatosti, otáčky se maličko zvýší, a klapku zase přivírej, abys je snížil.Když šroub bohatosti zašroubuješ moc, otáčky se zase sníží. Po sluchu to uslyšíš. Tak najdeš optimální polohu a motor ppůjde pravidelně, nebude tarokovat. Nahoře na karburátoru je ještě jeden šroubek. To je tryska volnoběhu. Když ji vytočíš, je to taková dlouhá jehla, musí jít profouknout, jinak nedrží volnoběh. Hladina v plovákové komoře je tak, že když ho nadzvedneš a zavřeš jehlový ventil, musí být v ose s tělesem karburátoru. Popřípadě přespodu v plovákové komoře je hlavní tryska.  Nastavení předstihu---1 až1,5 mm.  Na ten pístní čep si udělej váleček průměr 13,8mm a dlouhý asi 14 mm. Na jedné straně ho můžeš zkosit, udělat náběh. Ten dáš do oka ojnice a naskládáš tam ty jehličky(25ks). Z každé strany dáš kroužek, co ti zbyl jako z té klece. Na vaříči či zehřeješ píst, aby šel volně vsunout pístní čep. Nasadíš na ojnici, i s jehličkama, a čepem ten váleček vytlačíš. Potom jen nasadíš pojistné kroužky.Píst se dává šipkou k výfuku, pokud ji nenajdeš, tak je to zámkama na výfukovou stranu.Pokud dáš nové pístní kroužky, jsou značeny. Značkama nahoru.Jetam trojůhelníček nebo TOP.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.160.2 (?)
6.3.2008 19:54

Ještě k tomu karbecu. Na pravé straně je na hřídelce taková páčka s třema dírkama. Pod tou páčkou je na té hřídelce pružinka, která otvírá klapku. Stává se, že někdy zadrhává,ty přidáš plyn ale klapka se neotevře.Z praxe ten šroub bohatosti bývá 1/2 až 3/4 otáčky. Nejlepší by bylo ten motor celý rozdělat, vyčistit a vyměnit ložiska. to pískání může dělat ložisko.Už mě nic nenapadá, tak kdyby něco, ozvi se. Milda.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.160.2 (?)
6.3.2008 20:05

Hladina v plovákové komoře je tak, že když ho nadzvedneš a zavřeš jehlový ventil, musí být v ose s tělesem karburátoru. Popřípadě přespodu v plovákové komoře je hlavní tryska.

Tady je chyba. Má být: Hladina v plovákové komoře je tak, že když ho nadzvedneš a zavřeš jehlový ventil, musí být v ose s tělesem karburátoru. Popřípadě přihnout. Zespodu v plovákové komoře je hlavní tryska.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
6.3.2008 20:11
Dik za rady... do klikove skrine snad nespaly protoze jsem mel motor vodorovne a kdo vi kolik jich tam ve skutecnosti bylo (zasah predchoziho majitele) Zitra se stavim v mototechne a koupim nove jehlove lozisko, nebo jen jehly a koupim i ty gufera je to par korun. Pod hlavou vubec nebylo ani tesneni tak ho tam dam, protoze kdyz jsem kontroloval predstih, tak me nestacil rozsah otaceni magneta. Krouzky zatim necham az to otestuju v zatezi tak uvidim jestli ma cenu vzhledem k budoucimu obcasnemu pouziti do toho vic investovat. Kazdopadne za 300kc co stal ten rotavator ve sberu se to hodi:-) Odpoledne jsem sem daval cislo na mobil a smazali to.Mas ICQ? moje je 238275500 diky
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
7.3.2008 12:08
Tak jsem byl na nakupu a pro zajimavost napisu ceny:pistni krouzek 24kc, jehlove lozisko pistniho cepu 42kc, tesneni valce 3,5kc, tesneni vyfuku 6kc, gufero 10kc, ceny bez DPH O vikendu to tam namontuju...akorat si rikam kdyz uz to budu delat, tak bych mohl rozpulit motor vycistit ho a pretesnit kartery asi to tak udelam.Stejne budu muset tekutim kovem vymezit vuli na hlinikove remenici prevodovky rotavatoru a budu muset cekat nez to zatuhne.Jeste dodatek novy pistni krouzek ma tloustku 1,61mm a ten opotrebeny ma 1,2 takze to je rozdil 0,8mm na prumeru a to je dost.
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
10.3.2008 19:37
o vikendu jsem mel jinou aktivitu a tak jsem pokracoval az dneska.Nakonec jsem se rozhodl motor pulit vylisoval jsem i loziska na klice a dam je nove, protoze jiz maji vuli a ponekud chrasti...kdyz uz tak uz... :-) nakonec to bude mala generalka. vsechny dily jsem vykoupal v benzinu a blok se bliska jako z obchodu.Tesneni mezi blok budu muset udelat sam s papiru, nalisovat gufera, loziska a vse smontovat.Ty chybejici jehly z loziska pistniho cepu v tom bloku nekonec spadene nebyly.takze tak nejak pokracuju
Připojit reakci

rotavator Robix

27.3.2008 20:05
Tak rotavator je komplet opraveny a i vyzkouseny:-) Aj lak sem mu udelal hehe
Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

rotavator Robix

27.3.2008 20:28
Prvni fotka je kdyz jsem ho nasel ve sbernych surovinach cena byla lidova 1kg=6kc dalsi fotka je po oprave a posledni pri zkousce na policku
Připojit reakci

rotavator Robix

27.3.2008 21:02
Dnes jsem jeste udelal samolepku ROBIX 55 navod: Na pocitaci udelate text ci motiv a vytisknete ho na laserove tiskarne na silikonovy papir.Pote na vytistenou plochu nalepite sirokou lepici pasku dobre uhladite odlepite a toner zustane na lepici pasce a samolepka je hotova jak snadne:-) Silikonovy papir se da sehnat ze samolepici tapety (je to ten nelepivy papir na kterem je tapeta)Dulezite je samozrejme tisknout na tu nelepivou cast papiru.silikonovy papir lze pouzit opakovaneToz tak
Připojit reakci

rotavator Robix

durkovic (120) - xxx.xxx.23.222 (?)
28.3.2008 10:20

zdravím,

tak z toho rotavátoru si urobil doslova nový stroj :) ta fotka so sberných surovín... nechapem ako može niekdo takto doriadiť motor a celkovo stroj,

fotka po renovácii je uplne super len výfuk by som volil taký ako majú motory JIKOV presne typ JM4-003. ale tu ide isto o funkčnost a tu ten tlmič splňa.

skuška na políčku, no vidím že si s ním rotavator nedal vôbec námahy čili asi to šlo super.

tak ať slúži ešte roky.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.199.110 (?)
28.3.2008 16:34
Dik za pozitivni ohlas:-) Ten vyfuk tam byl je to asi original je jen natreny zaruvzdornou stribrenkou.Vsechno je pretesnene dale nove loziska nove pistni krouzky, indukcni civka, nova elektrika atd... Je z toho i funkcne novy stroj navic s moznosti koupit motorove dily velmi levne je to totiz identicke jak na babete 207 vyjma bloku.Takze mi to vydrzi urcite dlouho.Nema to sice nejaky zavratny vykon poze 2Kw ale staci to.Hlina na policku byla dost mokra a po case se noze uplne zalepily takze jsem to prerusil.No diky spatnemu stavu to aspon vyhodily a ja ho mohl najit ve srote... Planuji dalsi prislusensvi ktere si budu vyrabet.Jen ty bantamove kola budu muset koupit... Akorat nam privezli SUSHI tak si du dat mnam
Připojit reakci

rotavator Robix

durkovic (120) - xxx.xxx.23.222 (?)
31.3.2008 7:15

tak to je dobre, :)

jo inač ešte neviem či si dával aj nové obloženie odstredivej spojky, ak nie možna že asi ho bude treba vymeniť, taka nová lamela robí s prenosom výkonu divy. ale ked si to poradilo aj s blatnou pôdou tak je to asi OK. tak ať funguje.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
31.3.2008 7:53
Oblozeni je OK akorat byla vypadla jedna segerovka takze to drelo ale to jsem opravil jako prvni.Tloustka oblozeni je cca 4mm takze v pohode.Pri te zatezovaci zkousce obcas proklouzl klinovy remen schvalne jsem ho uplne nenapinal aby radsi proklouzl kdyz nahodou naberu nejaky kamen.Ten remen je novy. Shanim nejake bantamove kola nevite nekdo o nejakych za slusnou cenu?
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.136.252 (?)
28.4.2008 10:33

Sorry to disturb the topic, but I can't find any information about that JIKOV carburator. Could anyone tell me what is the right fuel level in the carburator, or an expoded drawing of the carburator

Připojit reakci

rotavator Robix

andy.wise (631) - xxx.xxx.220.253 (?)
28.4.2008 11:22
Hallo. I´m not sure, if you think meaning of "right fuel level," or if you want to know, how much should be right fuel level in the carburator. First is on the generall picture here: http://www.dansmc.com/float_level1.jpg, second is concern of automatic float valve in carburator.
Připojit reakci

rotavator Robix

andy.wise (631) - xxx.xxx.220.253 (?)
28.4.2008 12:00
I have allready undestood it, when i see picture Fig. 22 a on Jirka´s link.
Připojit reakci

rotavator Robix

1630 1640 (134) - xxx.xxx.133.102 (?)
28.4.2008 11:24

try this pages:

www.mopedriders.org/article_cat.php?fldAuto=?

JAWA MOdel 210

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.49.54 (?)
8.5.2008 13:12

kupil som rotavator ROBIX156DM a mam k tomu spomalovaciu prevdovku a na oranie ale nevim ako sa zaklada čo treba odmontovať a kam namontovať aby som mohol orať ak niekto vie ne ch poradi prosim 

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.253.197 (?)
2.6.2008 23:29

caute..tusim som tu jediny slovak:-) dufam ze aj napriek tomu mi nejak poradite..mam robi 55 a uz mam s nim neskutocne dlho problem s nastartovanim(co mi zozral nervov)ked ho vytiahnem z pivnice a 1.x nastartujem tak mi zavrci a skape a dalej ani za nic..kazdu xvilu zahadze sviecku..po dlhom trapeni mi znovu nastartuje a potom mozem rovit az kym sa nemine benzin... len to startovanie..uz som skusal menit-indukcnu, startovaciu cievku tyristor, viac krat som prekruzkoval, sviecku menim kazdu xvilu, cistim jak blbec a stale robi to iste..tusim ze by mohla byt xyba v zmesy ale co s tym..poradte prosim navod ako ho nastartovat v pokoji a lahko bez toho aby som sa natrapil jak hovado..vopred dakujem

Připojit reakci

rotavator Robix

3.6.2008 8:05

Nechci vás podceňovat, ale používáte sytič? Jak máte nastavený šroubek bohatosti směsy?

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.29.67 (?)
3.6.2008 9:44

skusam to so syticom aj bez..neviem co je lepsie..bohatost zmesi mam na 2,5 otacky..je to moc?

Připojit reakci

rotavator Robix

3.6.2008 9:59

Bohatost směsi - úplně dodáhnout a povolit tak 1/2 až 3/4 - doladit podle akcelerace. 2,5 otáčky je velmi chudá směs - je to možná příčina vašich problémů. Studený motor startuji zásadně se sytičem a po pár vteřinách ho vypnu. Vyzkoušejte a v případě neúspěchu budeme hledat dál. Mne tak potrápila fajfka na svíčce. Můj rotavátor má nezkutečně moc naběháno, když jsem měnil pístní kroužky, tak měly v zámku snad 2 mm, ale válec perfektně vyleštěný, bez škrábanečku - důsledek časté výměny oleje ve vzduchovém filtru.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.65.163 (?)
3.6.2008 11:04

vyskusam a uvidime..este aby som mal istotu-ta bohatost zmesy je ten srob blizsie ku vzduchovemu saniu? :-) a ten druhy s pruzinou pri plynovom lanku je volnobeh? zatial dakujem

Připojit reakci

rotavator Robix

3.6.2008 12:11

Šroub bohatosti směsi má pružinu proti samovolnému povolování, ale přesně si to nevybavuji.

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
3.6.2008 12:48
pokud si to tu přečtete tak se dozvíte to nastavení.Toto vlákno jsem založil když jsem měl problémy s robixem a udělal na něm GO.šroub nastavení směsi je u difuzoru nahoře.Zašroubovat šroub s citem až nadoraz a pak povolit o 1/2 až 1,5 otáčky.šroub volnobehu nastavit tak aby v klapce karburátoru byla viditelná štěrbina. Startovat se sytičem tzn klapka sytiče která je v difuzoru musí být zavřená a plyn uvolněný, a nebo lehce přidaný a chytne to na 2-3 potáhnutí šňůry.
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.104.22 (?)
18.6.2008 19:06

caute..skusal som to dnes nastavit podla odporuceni..hral som sa s tym tak pol hodku kym sa rozbehol..vzdy odpaloval ale slabucko a skapal az napokon bum a isiel..zhasol som ho a znovu isiel..moze byt problem aj to ze ho skladujem v dost vlhkej pivnici? je chulostivy na vlhko? sak este vyskusam co povie na buduce ked ho opat vytiahnem z pivnice ci sa s nim zas budem trapit..ale zatial dakujem..dufam ze uz pojde v pohode...

Připojit reakci

rotavator Robix

19.6.2008 6:54

A co benzin, nemáte tam starou směs?

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.195.36 (?)
19.6.2008 10:31

zmes neni stara..menil som ju..len ma dost zarazilo ked som ho vytiahol z pivnice odsroboval sviecku a ujo potiahol za lanko tak na mna nieco vysplechlo z valca tak usudzujem ze vyzrazana voda alebo neviem co by to mohlo byt..

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.152.7 (?)
19.6.2008 22:44
Odšroubujte svíčku zkuste injekční stříkačkou vstříknout 1cm3 benzínu do válce potom zašroubujte očištěnou vyfoukanou svíčku zpět a zkuste startovat pokud to chytne alespoň na pár vteřin je problém v dopravě benzínu a přípravě směsi... pokud to nechytne je problém v nastavení předstihu /ulomený kolík zajištění rotoru magneta/ vadné nebo navlhlé zapalování vadná fajfka svíčka atd... můžou být i opotřebované gufera na klice netěsnosti v sacím potrubí, prasklý blok, ucpaný výfuk, atd... atd...vše si tu pročtěte a postupujte systematicky prověřte jednu věc a zkuste natočit a takto postupujte až do nalezení závady. Je to jednoduchý stroj ale i tak může mít spoustu závad najednou a oprava se může zdát nemožná.Hodně štěstí, opravit jde všechno Z.M.
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.78.235 (?)
20.6.2008 9:13

prosim vas a predstih sa na tom da aj nastavit..ak ano cim?

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
20.6.2008 10:13
Musíte demontovat startovací mechanizmus, potom plechový kryt motoru, potom hliníkový ventilátor a pod ním je rotor magneta na kterém je ryska demontujte svíčku, potom otáčejte magnetem ve směru chodu motoru do otvoru svíčky dejte vhodé měřidlo (stačí mosazná tyčka pruměr cca 3 mm) jak bude píst v horní úvrati (tyčka je nejvíc vysunutá) tak otočte magnetem opačným směrem zpět tak aby byl zdvih pístu 1-1,5mm před horní úvratí. V této poloze se musí překrývat rysky na magnetu (rotoru) a na statoru.Pokud je to mimo, ovolte šroubky které jsou v drážkách statoru (cívky nepovolovat!) a pootočte správným směrem. Pokud to rozsah drážky neumožní.Je pravděpodobně ustřižen kolík který aretuje polohu magneta (rotoru) Opakuji už to co tu bylo napsáno. Z.M.
Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.92.58 (?)
26.6.2008 10:41

riadil som sa pokynmi a zacal startovat podla mojix predstav..uvidim co bude robit dalej(este tomu moc neverim:-) zatial velmi pekne dakujem..ked sa nieco zas naskytne ohlasim sa...

Připojit reakci

rotavator Robix

host - xxx.xxx.44.15 (?)
26.6.2008 11:47
Neni zač, a nech vám slouží k vaší spokojenosti.Hezký den přeje Z.M
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.22.196 (?)
30.12.2009 18:00

na jednej strane su 3sroby treba ich odmontovat su hore na poosi hranatej kam idu kolesa je dlhy srob ten vytiahnut a stiahnut poloos odmontovat motyky a tam zmontovat prevodovku nasunie sa na hladke poolosi a zmontuje

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.10.90 (?)
15.9.2009 13:56

Dobrý den, píšete, že používáte kvalitní olej. Pokud je to starší motor který jezdil na oleje 1:20 tak vám váš kvalitní olej rozpustil karbon. Již jsem viděl co to dokáže udělat s motorem. Zhruba 4x propláchnout celý motor čistým benzínem, až se odstraní všechen karbon. Potom ten motor opět běhal jak měl.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.112.58 (?)
14.5.2013 17:42

Zkusil bych sestelovat pomer benzinu a vzduchu v karburatoru.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.221.241 (?)
11.4.2014 22:27

Vlastnim Pa-50, moc jsem to tu dokola cetl a hledal co muze byt s mym strojem. Prez cisteti karburatoru, nastavovani predstihu stropboskopem, vymeny benzinu za cerstvy, cisteni vyfuku a vseho mozneho jsem za boha nemohl prijit proc se mi to dusi a moooc kouri...

Startuje hezky, volnobeh drzi ale pridani plynu se spis zadusi a strasne dlouho trva nez se motor rozbehne, pak pokuckava a do toho to koureni.

Odelal jsem za chodu vicko sani z karbecu a ejhle, ono se to zlepsilo... Tudis jsem si myslil ze, filtr klade moc velky odpor, vytahl jsem tedy dratenku, nasadil vicko sani z5 na karbec. nastartoval a o5 to duseni.

Po odelani vicka se to zlepsilo. Tak jsem pri nastartovanem motoru priblizil dlan ke karburatoru a ten na me za chvilinku naflusal tolik benzinu az sem mel mokrou dlan. Usudek tedy je, ze mam vybehany pist motor chce to vybrus, pist dostatecne netesni a tlak, ktery vznika v klikove skrini (pri pohybu pistu dolu) unika zpet prez karburator ven a hromadi se v nasazenem vicku sani, smes bohatne a bohatne a proto to duseni... Vzdycky trochu unika zpet to karburatoru, ale urcite ne tolik jak v tomhle pripade..

zitra shodim valec a kdyztak napisu jak to vypadalo

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.221.241 (?)
12.4.2014 22:15

Ahojte, takze jsem to shodil, a presne to co jsem si myslel. Po sundani hlavy jsem si jen tak zkusil vuly pistu ve valci. Ten tam doslova kloktal.

Tak sem shodil valec, umyl a pujde na vybrus. Ale je zajimavy, ze loziska na ojnici a klice jsou jeste v docela slusnem stavu..

UZ pred tim jsem si rikal ze to ma nejakou malou kompresy, ale dostal sem se k tomuto stroji poprve, tak jsem nevedel, jak to ma byt...  merak na tlak taky nemam, ale kdyz se k tomu rozumne pristoupi, pouzije se vyrazovaci metoda, tak se problem urcite najde...

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.63.38 (?)
21.4.2009 21:23

tak kupte nový písní kroužky a když to nepomůže tak nový válec a píst.nemá to totiž kompres.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.52.146 (?)
24.4.2009 16:05

Ahojte všetci mám PA 51 a nedávno som robil komplet GO motoru nová hlava, valec piest, krúžky ojničné ložisko atd. Nechce štartovať asi na 50 pokus chytí a hned skape vôbec nejde obrátok´.Ked ho naštartujem ide asi 30 sekúnd a potom skape aj ked odpojím kostru chípaka. Iskru dáva a sviečka je mokrá od benzínu menil som aj tyristor aj fajfku a sviečka je tiež nová. Môže toto všetko spôsobovať aj zlý predstih motora treba to nastaviť? A ako sato robí? Radte mechanici!!! Ďakujem

Připojit reakci

Rotavator Robix

Petr Motl (1) - xxx.xxx.34.243 (?)
18.5.2009 23:00

Zdravím všechny Robixáky.
Mám tento problém. Pořídil jsem starší kultivátor Robix rv. 1990 (Robi 55).
Výfuk byl ucpaný/zakarbonizovaný tak jsem jej vypálil a nyní je v pořádku.

Problém je však s během motoru.
Když nastartuju s otevřeným sytičem, tak motor běží na volnoběh tak 15 sekund a chcípne. Pak už nastartovat nejde. Musím sytič zavřít a pak zase naskočí opět tak na těch 15 sekund.
Dále jsem zjistitl, že když dám páčku sytiče do mezipolohy - tzn ani otevřeno ani uzavřeno, tak motor naskočí a běží. Ale výkon nic moc. Jakmile sytič po zahřátí zavřu, tak hned chcípne.

V diskuzi jsem se dočetl, že by se měly nastavit otáčky volnoběhu pomocí seřizovacího šroubku na karburátoru, ale ať jsem s nim otáčel kam chtěl, tak to žádný vliv nemělo.

Kde by mohl být problém? V karburátoru?
Zkoušel jsem jej rozmontovat, profoukat trysky, ale efekt to žádný němělo.
Taky svíčku jsem vyměníl za novou. Rovněž bez efektu.

Díky moc za rady.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.26.217 (?)
19.5.2009 7:00

Šroubek bohatosti směsi máte nastavený správně?

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.220.2 (?)
19.5.2009 12:31

Abych se ubezpečil.
Šroubek bohatosti směsi je ten s tou pružinkou. Když jej vyšroubuji, tak je na konci jehla?
Píše se zde, že by měl byt povolen 1/2 až 1a1/2 otáčky od úplného dotažení.
Tak tím když otáčím kamkoliv, tak to nijak nereaguje.

Ještě jsem zapomněl dodat, že ta původní svíčka byla černá, což asi signalizuje příliš bohatou směs.
Tzn. jakoby tento šroubek vůbec nefungoval?
Nevím.
Taky mně napadl ten předstih, ale ten jsem nekontroloval.
Zkusím později přiložit nějaký obrázek.
Zatím díky.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.98.74 (?)
20.5.2009 13:12

Zdravim. tento rotavator je nachylny na akekolvek male zmeny..mam skusenost lebo pred rokom som mal s nim problem (rieseny tu v poslednych prispevkoch pred vami) ten srob bohatosti je ten ktory je blizsie j saniu, naozaj by som odporucal jeho dokladne nastavenie..ja ho mam nakoniec na 1/2 ot. po dlhom skusani..na sviecku je tiez haklivy - ja som vybral nahodnym vyberom na ktoru nakoniec siel..treba tiez skontrolovat ci je vo filtry dost oleja.ci je spravne nastavena hladina benzinu. ci su trysky upchate..ale mne ten vas popis sedi na podobny problem ako som mal ja - moc chudobna zmes. nastavenie predstihu tu je tiez popisane.dolezite startovat za studena so syticom bez plynu a ked je uz zohriaty tak bez syticu s trochou plynu..ale ako hovorim vela zalezi aj od sviecky..inak je to stroj o ktory sa treba starat (ja mam s nim bohuzial tiez stale nejake problemy) snad som vam trochu pomohol

S pozdravom Peter

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.59.2 (?)
15.6.2009 19:13
aha... za 1 je nutne aby cela saci cesta hlavne mezi motorem a karburatorem byla tesna jinak motor saje "falesny vzduch" a smes je chuda. Pak je dulezite aby lanko od plynu melo pri "nulovem" plynu vuli a volnobeh byl nastaven sroubkem u tahla na karburatoru. ten volnobeh je nevim jak to popsat malinko pootevrena klapka 0,2mm? nastavi se presne pozdeji pri zahratem motoru. Pak je nutne sroub smesi uplne s citem zasroubovata pote povolit o 0,5-1 otacku pozor za chodu motoru toto otaceni ma maly vliv ale pak zjistite ze motor nejde natocit... tento sroub je vlastne skrceni vzduchu pri behu na prazdno! kdyz zasrubujete tak uberete vzduchu a smes je bohatsi. Je dost mozne ze je i palivova cesta malo pruchodna. Na svicce taky dost zalezi ted nemam moznost jit ke stroji ale pak dodam oznaceni. nastaveni predstihu tu je popsane o par radku zpet. Hodne zdaru pri oprave preje Z.M. jednoduchy test je injekcni strikackou striknout do valce otvorem pro svicku 1cm3 benzinu pokud na nekolik zatahnuti motor naskoci tak je to "elektricky v poradku" a problem je v palivove ceste
Připojit reakci

Rotavator Robix

kenybz (63) - xxx.xxx.59.2 (?)
15.6.2009 19:22
prikreslil jsem do obrazku karburatoru popisky
Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.57.173 (?)
16.6.2009 9:54

prosim vas a jaka je nejvhodnejsi svicka. n17 nebo n19. dekuji

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.216.7 (?)
16.6.2009 22:27
pouzivam brisk NR17C 19- ka bude taky dobra
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.208.29 (?)
6.7.2009 18:41

Dobry den. potrebujem pomoc.mam problem s robi 55 a to taky ze po generalke karburatora (vymeneny plavak spodna tryska v plavakovke, ventil paliva, poriadne som ho vycistil utesnil silikonom priruby).robil som to kvoli opatovnym problemom so startom.podstata veci je ze teraz nemam problem so startom, chyta dobre ale pri pridani plynu ho dusi..nova sviecka bohatost zmesi 1/2 ot. skusal som tocit hore aj dolu ale nemalo to vplyv.plavak som prihybal..a strasne pri tom dymi..v com moze byt problem.pride mi malo vzduchu ale okrem toho jedneho srobika bohatosti z. tam neni co nastavit..ja uz som zufaly a neviem preco to teraz tak blbne ked predtym ak sa mi ho podarilo nakopnut isiel jak besny..dakujem za rady Peter M,.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.167.143 (?)
8.7.2009 21:21

prosim napiste mi nejake napady.dakujem

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.216.7 (?)
9.7.2009 21:07
ta vyměněná tryska je identické hodnoty? nedostal se silikon do karburatoru? Z.M.
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.43.173 (?)
10.7.2009 10:13

no ta tryska praveze neviem lebo som ju niekde stratil..ak viete ake cislo by tam malo byt tak poradte..a s tym silikonom som bol opatrny takze by nemal.dakujem

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.120.118 (?)
12.7.2009 21:41

prosim ak viete ake je cislo tej trysky ked ja to teraz nemozem nikde zistit..vdaka

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.216.7 (?)
15.7.2009 11:44
tak jsem to rozmontoval a tryska v plovakove komore je 82-ka Z.M.
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.134.21 (?)
15.7.2009 17:51

velmi pekne dakujem..ja tam mam tusim 88, tak neviem co mi to predavac dal..mohol by to byt problem v tom, ci nie? pretoze startuje na brnk ale pridam a biely dym a dusi sa..este raz dakujem za ochotu. Peter M.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.59.2 (?)
16.7.2009 16:04
asi to nebude tim ten rozdil je maly. Co vyfuk neni zakarbonovany svicka je v poradku? Predstih?
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.60.43 (?)
16.7.2009 19:30

viete ked nezda sa mi ze by to mohlo byt predstihom al. vyfukom pretoze predtym ako som rozobral vycistil a nieco vymenil v karburatore tak okrem toho ze nestartoval dobre isiel ako hodinky..a takze to vzniklo nahle preto nehladam problem inde (zatial) zda sa mi to nepravdepodobne..naozaj vzdy predtym cize este nedavno ked horkotazko nastartoval tak tahal jak blazon..skusim zohnat este tu 82 trysku a uvidim co dalej..skusal som uz aj prihybat plavak (novy) ale ziadny rozdiel..a skusil som taku vec ze ked zavrem ventil paliva (novy) tak na konci ked uz dochadza palivo sa rozbehne jak predtym..samozrejme kazda rada mi pomoze lebo teraz som zufaly neviem kde mam hladat chybu..dakujem

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.59.2 (?)
17.7.2009 17:55
Aha tak to bude pravdepodobne problem v karburatoru tak dajte tu druhu trysku a pokud to nepomoze muze byt pricpany nektery kanal v karburatoru nedy staci opravdu malo. Profukovat vzduchem z vnitrni strany karburatoru jsou tam male dirky a muzou byt zanesene i kdyz se to zda v poradku. Z.M.
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.67.3 (?)
18.7.2009 11:25

ok vyskusam vase rady..s tymi kanalikmi by to davalo zmysel..vyskusam, pokusim sa zohnat aj tu 82 a uvidim..ked tak budem otravovat dalej :-) dakujem Peter M.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.130.3 (?)
21.7.2009 10:17

Zdravím. Mám Robi 55 již řadu let a zatím OK. Jediný problém je, že jse ztratil ovládací páčku sytiče. Netušíte jak ji nahradit či doma vyrobit?

Neví zda by se dala k motoru připojit nějaká bubnová sekačka?

Dík za rady.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.216.7 (?)
27.7.2009 6:51

Dobrý den, já jsem páčku sytiče nakonec demontoval, protože si myslím, že celkem pomohla k "vyklepání" díry, kterou prochází hřídelka klapky sytiče viz. obrázek karburátoru výše. V mém případě je tam taková vůle, že to jde krásně rukou ovládat. Jinak si myslím že z kousku plechu to dokáže vypilovat každý kutil. Bubnovka k robixu prý existovala a i já bych uvítal, aby ostatní majitelé Robixu vložili sem do tématu foto příslušenství. díky Z.M.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.130.2 (?)
27.7.2009 9:22

Sekačka byla rotační, která sice poseče ledacos (i boty),  ale bubnová to přece jenom není.

O vypilování jsem také uvažoval, ale nechce se mi dotoho. Mě jde klapka sytiče ovládat dost ztuha.

VH

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.216.7 (?)
28.7.2009 8:05

tady by to mohli mít je to stejný karburátor jak na motoru jikov pro vari...  Z.M.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.130.3 (?)
31.7.2009 7:54

Díky za radu.

K Robi originál rotační sekačku mám, časem se pokusím přidat foto.

VH

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.43.38 (?)
1.8.2009 13:20

Jenom bych chtěl poděkovat panovi, který tvrdil, že je ucpaný výfuk; měl sem podobný problém s nestartováním rotavátoru babeta a on to byl ucpaný výfuk :-). Ještě jednou dík. Chose

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.34.13 (?)
7.9.2009 19:31

Dobry den.som tu zas a znova..prosim poradte ja uz nebiem co..stale mi nejde rotavator, nastartovat ide hladko a akonahle pridam dusi ho a netaha..zatial hladam problem len v karburatore kedze po vymene plavaku a trysky (88) to zacalo..dnes som cistil resp. preplachoval injekcnou ihlou vsetky kanaliky a stale to iste..vyfuk som skusal dat tiez prec..nieco zo zmesou nemoze byt v poriadku kedze dost dymi..nechapem..skuste poradit..srobik bohatosti nijak pozitivne nereaguje..dakujem..peter m.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.18.18 (?)
10.9.2009 9:34

naozaj mi nevie nikto poradit?

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.96.254 (?)
10.9.2009 22:24

zkusil jsi vyčistit výfuk? na to jsou tyto motory dost háklivé.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.74.48 (?)
13.9.2009 11:50

ved som to skusal aj bez vyfuku!!

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.32.185 (?)
15.9.2009 15:20

Nepoznám túto mašinku, ale môže to byť aj vzduchový filter...

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.233.128 (?)
1.10.2009 19:09

Ja som akurat riesil problem podobny s babetou vycistil som karburator dal silikon a nic tak som kupil vsetky nove tesnenia a vycistil ho este raz uz benzin zacalo brat ale nepalilo iba hadzalo von na vyfuk.Tak som demontoval nadrz vyplachol a aj filter co bol v nadrzi nalial cerstvy benzin a slape to na prve nakopnutie tak neviem ci som vam pomohol ale vyskusajte vycistit aj nadrž a dat tam čerstvy benzin a na karb.nove tesnenia.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.251.232 (?)
15.9.2009 10:52

Dobry den, mal som aj ja podobny problem. Mam rotavator PA50, tiež motor babeta. Problem bol ten, že som ho nepoužival od novoty a bol pravdpodobne zle zabehnuty, neskôr nastali problemi so štartovanim, namal dostatočny vykon, stale som s nim musel pracovať na plny plyn. Z dôvodu nedobreho zabehu a problemov, ktore som spomenul som si nevedel rady dat. Tak sme vymenili kružky. Motoru to pomohlo a asi rok, dva bežal celkom bez problemov. A potom sa to znova začalo. V tomto roku sa mi ho podarilo prehriať. Pozor, tieto stroje su na to dosť haklive, urobite to jeden krat, rozchodi to, lenže dôjde k unave materialu, kružky začnu mäknuť. Motor pojde dalej, ibaže dôjde k nadmernemu opotrebovaniu piestnych kružkov.

Nastal ten isty problem ako opisujete, potor mi horko-ťažko naskočil, no ked som mu chcel pridať, zhasol. Nasledovala prva poriadna generalka, doteraz sa len kružkovalo. Dal sa urobiť vybrus, novy piest, kružky, piestny čap, ihličkove ložiska aj poistky piestneho čapu. Ked som to zložil, je nutne davať olej v pomere 1:25!!! Odvtedy motor ide ako hodinky, žiadne klepotanie a da sa s nim pracovať aj na strednych otačkach.

Netvrdim, že že chyba, ktoru opisujem, je aj na Vašom stroji, ale aj toto je jedna z poruch, kvoli ktorym stroj nechce riadne fungovať.

VP

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.107.92 (?)
15.9.2009 19:41

je pravda ze som ho prekruzkovaval uz davnejsie asi 2 roky dozadu, len tu je zaujimave to ze predtym ako som asi pred 3 mesiacmi daval do poriadku karburator aby isiel nastartovat normalne kedze to bol moj dovtedajsi problem(inak po nastartovani siel ako hodinky) tak jak som ho zlozil tak startuje uplne krasne no novy problem je prave ten ze ako pridam uplne ho zadusi, neda sa s nim vobec robit, uz som s tym karburatorom skusal vsetko..moze byt ozaj taka blba nahoda ze by mi odisiel tyristor (vyskusam).olejovy filter som skusal menej - viac oleja (popravde neviem kolko presne ho tam ma byt) aj bez filtra vobec a ziadna zmena..uz som rozmyslal ci netaha vzduch cez stare gufera, ale to mi nejde do hlavy ze by to bola taka blba zhoda nahod ze ked isiel jak drak zrazu po demontovani karb. precisteni... vsetko co ma byt zrazu nejde???

to ze som ho mohol prehriat nepopieram lebo niekedy naozaj dostane zabrat..

asi budem musiet spravit velku generalku, kt. bohuzial vyjde asi dost draho, ale ked to sa mi lubi na tomto stroji ze si ho vie clovek aj opravit (teda niekedy :-)

dakujem Peter M.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.201.248 (?)
2.4.2010 19:10

dobry den..hore spominany problem stale trva..dajte hociake rady ja uz vyskusam vsetko..uz som ten karburator cistil odpredu odzadu a stale..startuje krasne a pri pridani biely dym a zadusi ho..sviecka skor mokra..srob bohatosti som skusal rozne..trysku som dal 82..ja uz neviem..diky moc

Peter M.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.252.172 (?)
31.1.2011 13:36
Zdravim, skuste to naštartovat tak že date dole hadicu sania s filtru a naštartujte 1x na sitič a potom na plny plyn bez toho sania a ked to velmi dymi tak ste to prehnal s olejom alebo sa usadil v klukovke ked to nezaberie odpište. Peter
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.129.134 (?)
30.9.2009 22:57

Zdravím přítomné. Nově jsem si pořídil starý rotavátor s motorem DHA008. Asi je to velmi podobné zde diskutovanému robixu i PA50. V mé sestavě chybí díl který by spojoval rotavátor a motor. Sedí na sobě, neprotáčí se ale nejsou spojené, motor jde yvednout. Mohl by mi někdo vyfotit-popsat jak se to spolu spojuje, nasazením nějaké objímky??

A ještě jeden dotaz, v mém motoru DHA008 má karburátor páčku na řízení otáček, snad od nějaké vyduchové klapky, ale nic na ní není připojené. Mají vaše motory regulaci otáček?

Dík, Lubor

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.43.164 (?)
23.10.2009 13:17

Tak tchan ma uplne stejny problem. Nejde nastartovat. Svicka jiskru haze a po vysroubovani je totalne mokra.  Jak se ma tento stroj DHA008 spravne startovat? Pri startovani ma byt ta klapka (kdyz se odpoji filtr od karbce) otevrena ci zavrena? Plyn ma byt v jake poloze? Nema nekdo navod, jak se ten stroj ma ovladat? Zatim jsem nic nenasel. Dekuji.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.145.78 (?)
23.10.2009 22:13

zdravím,

štartovanie studeného motoru sa robí sa takto:

tu klapku ktorú vidite po demotáži hadice filtru musí byť zavretá, pačka plynu tak v štvrťke /nie voľnoveh/ alebo v polke. raz zatiahnuť za štarter, klapku otvoriť a štartovať pokim motor nechytí.ak nechytí po 5 štartoch a vyberiete sviečku a bude mokrá tak pravdepodobne máte zaseklý plavák a preplavuje vám karburátor, čili priliš bohatá smes. takto preplavený motor bez sviečky parkrat pretočiť štarterom, sviečku zamontovať, opraviť karbe a sksiť štart znova. klapka ktoru pri štarte otvarate a zatvarate služi ako sitič, pri zatvorenej klapke to má natiahnuť benzín a po otvorení sa štartuje. pri teplom motore pri štarte klapku nechávame otvorenú a štartujeme na voľnobeh.

poznatky píšem z motoru VARI JIKOV

Připojit reakci

Rotavator Robix

29.10.2009 9:00

Nejsem registrovan, tak nemuzu vlozit fotky. Dejte mejl a poslu Vam foto. Jinak jedna se o rozpulenou "obruc" s drazkou. Tu nasadite na lemy spodku a vrsku a stahnete dvema imbusy, ktere jsou na te "obruci".

Připojit reakci

Rotavator Robix

2.11.2009 20:08

Dík za ochotu, už jsem tu obruč sehnal. Ale problém s regulací rychlosti je dosud nevyřešen.

Lubor

Připojit reakci

Rotavator Robix

4.11.2009 11:25

Tak muj problem s motorem je vyresen. Jelikoz se jedna o motor z Babety, tak nejjednodussi vec byla, zanest jej do opravny motorek.  Ted startuje na druhe ci treti zatahnuti. A cena? 100Kc za serizeni karbce.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.144.29 (?)
4.11.2009 15:12

Takže blahopřeji. Jinak teď jsem zrovna na jednom babettářském fóru četl že vlivem studeného vzduchu (počasí) se zvedají volnoběžné otáčky, a všichni štelují karburátory a otáčky snižují. Aby jim nezabírala odstředivá spojka při volnoběhu.

Lubor

Připojit reakci

Rotavator Robix

16.11.2009 10:15

Tak jsem pri praci zjistil, ze je praskle vicko od nadrze benzinu. Nevite o nekom, kdo dodava nahradni dily na tento stroj?  Na netu jsem nic nenasel. Nebo o nejake vhdone nahrade? Nadrz je jina jak u babety, tam je bajonet a zde je zavit. Dekuji.

Připojit reakci

Rotavator Robix

22.11.2009 17:10

Obejděte vrakoviště, nějaké víčko od brzdové kapaliny by mohlo pasovat.

Lubor

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.116.173 (?)
21.4.2010 20:10

Již dlouhou dobu používám motorový rotavátor PA 50 a jsem s ním velmi spokojený. Pokud jste zkontroloval elektriku a máte ji v pořádku, tak je chyba v motoru, který nemá kompresi. Podobnou závadu jsem měl taky. Vyměnil jsem píst a dosadil nové pístní kroužky a bylo po problému.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.59.101 (?)
28.10.2010 13:01

Dobrý den! Chtěl bych se zeptat na dostupnost náhradních dílů. Odlepilo se mi obložení spojkové čelisti a sháním čelisti nové. Nevíte někdo kam se obrátit?

Připojit reakci

Rotavator Robix

kenybz (63) - xxx.xxx.59.2 (?)
1.11.2010 10:33
najdete si ve vašem okolí firmu, která lepí brzdové obložení a tam vám to nalepí za pár kaček. Z.M.
Připojit reakci

Rotavator Robix

Jan K. (1) - xxx.xxx.175.165 (?)
26.6.2011 16:07

Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda někdo neví kde by se daly sehnat nějaké ND na  ZVL Diamon (Rajec) Typ DHA 008/07 r.v. 1997

sehnal jsem a chci to trochu opravit zjistil jsem že je tam za potřebý vyměnít obložení na spojce a štípnute to opěrné kolo do kterého se zapírá spojka tak je častečně uštíple na hřídeli.

předem děkuji

Obrázky:

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.175.165 (?)
26.6.2011 16:51

obrázky

Obrázky:
sháním
sháním
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.175.165 (?)
26.6.2011 16:52

obrázek

PS nevím jak se dává více obrázku najednou.

Obrázky:
sháním
sháním
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.109.158 (?)
1.9.2011 23:20

Vďaka tomuto vláknu a hlavne Vašim reakciám sa mi podarilo rozbehať môjho robixa z roku pána 1990.

Ďakujem Vám 

Připojit reakci

Rotavator Robix

mato (1) - xxx.xxx.224.1 (?)
4.11.2011 15:57
Dobrý deň, vlastním mašinu PA50 a mam problemy so štartom a z karborátoru mi vyfukuje palivo a vzduch z priestoru pre vzduchovy filter.Prosím o radu.Diki.Mato
Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.59.2 (?)
19.6.2012 7:05

Sice je to asi s křížkem po funusu jak sa říká...,

ale máte asi otočený píst

nahoře na pístu je naznačená šipka a ta musí směřovat k výfuku.

Po sudání hlavy vysunout píst do horní úvrati očistit až nakov vrch pístu třeba nějakým kouskem plastu a pokud šipka nesměřuje k výfukovému kanálu tak sundat válec, vytáhnout pístní čep a otočit píst kolem jeho osy o 180°   Píst má jiné vykrojení na straně výfuku a na straně sání a má to patřičný vliv na plnění motoru palivovou směsí.

Z.M.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.252.114 (?)
13.8.2012 19:57

Dobrý deň, asi pred 3 rokmi som robil generálku na stroji PA50, všetko fungovalo až doteraz, v poslednej dobe mám tento problém. Motor naštartuje asi na 3-4 pokus, vypnem sytič, pomali sa rozbieham. Všetko ide tak ako má. Asi po 5 minútach práce začne strácať výkon, ked ho nerozhúpem, tak úplne postojí, no nezhasne, len ho pridusí, Na voľnobehu ide pekne. Už som skúšal vyčistiť aj výfuk, aj kompresia by mala byť dobrá, stále riedim benzín s olejom v pomere 1:25. Motor velmi dobre štartuje za tepla, aj za studena aj po dlhodobejšom nepoužívaní. Prosím o nejaké rady. Prečítal som celý článok no takýto problém som nikde nenašiel. Mám zas osvedčenú radu pre tých, ktorý majú problém so studeným štartom a po dlhodobejšom státi a to: Štartovanie motora so sýtičom a so stlačeným vypínačom, ktorý slúži na vypnutie motora. Studený motor potrebuje viac paliva na jeho naštartovanie a kedže je tlačítko stlačené, tak sviečka nehádže iskru. asi po 4-5 potiahnutiach štartovacej šnúry tlačítko pustiť a motor štartovať ako zvyčajen. Prosím o nejaké rady ohladom straty výkonu za teplého motora

Ďakujem

V

Připojit reakci

Rotavator Robix

13.8.2012 21:23

Neprokluzuje hřídel na karburátoru, která má otvírat škrtící klapku? Zjistítte to tak, že při přidání plynu se musí pohybovat nejenom konec lanka, ale i páčka na hřídelce, která je unášena třením, no a někdy prokluzuje. Jinak já mažu tento stroj přes dvacet let poměrem 1:40 a žádný problém. P.G.

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.252.114 (?)
20.9.2012 23:28

Nie, s tým hriadelom to určite nebude, tento problém som riešil už v minulosti a teraz si na to už dávam pozor, stačí ak je karburátor trochu zanesený a už tá páčka nejde tak ako má. Ale ma napadlo, ked sa robil výbrus a dávala nová piestová sada, nevymenil som semeringy. Môže to mať nejaký súvis s horespomenutým problémom? Motor za studena ide a za tepla ho dusí. Asi mi nezostáva nič iné, len špekulovať

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.159.152 (?)
11.2.2013 9:38

Zdravim vsetkych, tiez som sa stal majitelom Robika, chystam sa ho spojaznit a zrepasovat, takze nasavam informacie... Mozno aj Vam pomoze tento navod, aj ked len v madarcine... (su tam aj obrazky ;))

neda sa to tu vlozit, tak aspon link, pod obrazkom kliknut na "Get manual"

Připojit reakci

Rotavator Robix

host - xxx.xxx.164.244 (?)
25.8.2013 11:17

mam sekačku diamon p80 je na stejnej princip jako babeta a nechce hazet jiskru koupil jsem civku držak statoru a budící civku a stejne to nehaže jiskru ví nekdo co stím dekuji

Připojit reakci

Rotavator Robix

Stanislav Melaga, ----- (315) - xxx.xxx.239.179 (?)
25.8.2013 15:55

Zdravím, nejvíce poruchový díl jste nevyměnil. Je to černá krabička ve které je kondenzátor a spouštěcí obvod. Je zbytečné měnit díly, vše se dá proměřit a jasně určit co je vadné. Možná máte kompaktní zapalovací modul se zabudovanou indukční cívkou, pak jste vyměnil všechno a je třeba určit vadnou součást, stává se, že i nový díl nefunguje. Celé zapojení i s diagnostickými hodnotami se dá vygoglit. Standa.

Připojit reakci

Rotavator Robix

6.9.2013 17:57

co to je vygoglit standa

Připojit reakci

Rotavator Robix

25.8.2013 11:20

jde tam moc směsi je potreba snížit hladinu trysky

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Sekačku Hecht s OHV motorom alebo B&S 1224.4.2014470
Agzat nestartuje824.4.2014211
Elektrická rotační sekačka6124.4.20142206
Udržba hydro převodovky u traktůrka1324.4.20147214
Krovinorez824.4.20141223
Seřízení karburátoru na Teru Vari724.4.20149199
Motor Jikov 1433523.4.20141928
Motor jikov - problém3123.4.20143453
Motor jikov16923.4.2014203855
Wiking 465123.4.201463
Aku motorovu kosacku1523.4.2014795
Westwood T1200223.4.2014606
Výber Stiga krovinorez723.4.2014433
Jakou benzínovou sekačku s pojezdem.3723.4.201448739
Kultivátor Hecht 737222.4.2014315
Problém se sekačkou721.4.2014416
Sekačka abg startuje potom vypne221.4.2014289
T4 K14 vs TZ4 K1434821.4.2014360136
Zahradni traktor westwood820.4.201410563
Sekačka Florabest FBM 575 - zkušenosti s mulčováním720.4.20143273
Vapka Stihl RE 98 (Nilfisk)320.4.2014216
Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin2818.4.20147305
Půjčovny317.4.2014308
Kátrování hlíny na zahradě3617.4.201463965
Wolf-garten Expert 92.160 H3116.4.201415967
Motor Slavia 1D80 diesel1916.4.201416038
Jaký stroj si koupit k údržbě zahrady 3.000m a luk 7000m2?5515.4.201427855
Čištění trávních traktorů1415.4.20143967
Rotační sekačka Vega S4654215.4.201445521
Vari nechce nastartovat1114.4.20141540
Agzat - predné nesenie náradia614.4.2014500
Postřikovač Agrimotor (42ccm - dvoutakt)114.4.2014193
Otáčky motoru Honda při rotavátorování2514.4.20142006
Motorový Olej813.4.2014815
Vari DSK-316 r.v. 1991113.4.2014192
Shanim vyrobce traktoru 4x4 113.4.2014294
rotavator Robix13712.4.2014129399
Zahradní traktor na udržovaný trávník712.4.20141621
Akumulátorová zahradní pila Bosch KEO 10,8 Li 1712.4.20141836
Zahradní traktor Castel Garden XT190, XT2203312.4.201411859
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Kamna Invicta Sologne ano či ne?18.4.2014
Úhel broušení řetězů15.4.2014
Stihl Ms 660 nebo ms 461?15.4.2014
Kamna Invicta Sologne ano či ne?14.4.2014
Kamna Invicta Sologne ano či ne?13.4.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014