Rotavátor Honda FG 201



host - 198.206 (?) 
15.8.2008 11:23, zobrazeno: 10372x

Máte někdo?? Znáte?? šikovný pomocník pro malé zahrady. Teď by se mě líbilo dostat s ním brambory ze země. Místo radličky by se dal dát vyorávač brambor od Mountfieldu, jen by se muselo upravit upevnění, Honda má kulatý vstup. S čím si nevím poradit - je co dát místo kultivačních nožů aby stroj zabíral a přitom nerozsekal brambory. Nějaká kolečka, ale jaká a jak?? Poradil by někdo amatérovi!!

díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.107 (?), 15.8.2008 13:17

Obávám se, že s tímto strojem brambory nevyořete. Jednak se dostanete mimo způsob určení stroje a to sebou nese dost reálnou mořnost zničení částí stroje a za další výkon není nijak velký. Záleží i na druhu zeminy, ale myslím si, že v té nejlehčí by byl problém. Dnešní stroje už nemají takovou dimenzi aby zvládali kde co a jsou konstruovány přesně na to, co výrobce deklaruje a to ještě ne vždy a ne všechny. Tím nechci tvrdit, že vaše Honda je poddimenzovaná či co, ale je třeba stroj používat dle způsobu určení výrobce.Já osobně bych se o něco takového ani nepokoušel. A navíc - nemáte to náhodou ještě v záruce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.8.2008 19:47

V první řadě souhlasím s příspěvkem p. 11107. Jen pro představu - když vyorávám brambory - letos to bylo pěkně ubité přívalovými dešti - tak to jde z těch činností asi vůbec nejobtížněji. Orba je proti tomu méně náročná. To mám na traktoru na každé straně 2 kola 13", závaží v kolech i přídavná. Přesto když nastavím na nastavitelném tělesu špatný sklon - vyorávací radlice jde na špici více, tak malotraktor prohrábne. Když bych si teoreticky představil dát na Váš rotavátor kola - asi pouze malá železná, která jsou k Vari na oborávání na rotavátorou převodovku - tak to pojede rychle, ale nebude to mít šanci něco vyorat, navíc já mám k dispozici výkon 4kW, proti 1,8kW a taky hmotnost celého stroje je jiná. Asi by to dopadlo tak, že byste potom neměl ani rotavátor, neboť by se něco pokazilo, nebo v lepším případě byste měl nakoupené, nebo udělané zbytečné součástky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 15.8.2008 20:15

Jen se zeptám - pane JS ty 13" kola jsou překlep nebo jste vylepšoval? Oryginál jsou buď 12" nebo 14". Jinak s tím výkonem, je to tak. Tam je vlastně pětatřicítka Honda a na víc velký otáčky na výstup. přídely. Buď to odnese spojka nebo ten subtilní šnekový převod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.107 (?), 15.8.2008 20:18

Ještě mě napadlo -  ano tímto strojem lze dostat brambory ze země, ale jedině tím potavátorem a to je blbost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.8.2008 20:52

Pardon, to je překlep - mám 12" kola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.107 (?), 15.8.2008 21:10

Nešlo mi o omluvu, není zač se omlouvat. Spíše jsem chtěl zjistit, zda neproběhla nějaká další úprava, ale vlastně vzhledem k vašim dvojmontážkám by to byl asi krok zpět.
No a co na to tazatel - zakladatel? Jsou mu rady zde psané k něčemu, nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.160 (?), 17.8.2008 15:55

Děkuji všem za odpovědi, souhlasím s Vámi. Bylo by to dost riskantní, nerad bych stroj odrovnal. Takže motyka to jistí!!! Díky všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 27.12.2016 9:54

Dobrý den, máte někdo více zkušeností s tímto minirotavátorem? Chtěl bych ho použít jen jako lehkou okopávačku k lividaci plevele na cca 300m2, v půdě jsou sem tam i kamínky. Odrazuje mě vysoká cena FG201DE, daná asi politikou zastoupení HONDA v ČR. Mám na Vari starou okopávačku APL348, ale je s motorem a řídítky hodně těžká, vratká a popravdě s ní neumím dělat - buď ji musím tlačit nebo táhnout, že by šla sama po záhonu jako rotavátor se mě nepodařilo, a zatím mě nikdo neporadil), pravděpodobně je závada mezi řídítky a zemí).  Existuje srovnatelný produkt jako FG201 od jiného výrobce za přijatelnější cenu cenu? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 20.1.2017 5:26

Možná je problém v otáčkách APL348 je určená na 2takt a při nižších otáčkách 4taktu nemusí fuungovat tak jak má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika