Rotační sekačka Vega S465



Trooll - (27) - 22.198 (?)
21.7.2010 6:07

Jen zkromnej dotaz, jak se steluji u te Vegy otacky? Mam tam na karburatoru jen jednu stelovaci trysku a ta mi prijde na bohatost smesi. A pote tam je umelohmotny bazmek ktery se da take stelovat, je na vrchni casti karburatoru jak vede lanko od plynu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 220.144 (?), 4.8.2008 11:08

Tuto sekačku jsem zakoupil letos v květnu. Od té doby jsem s ní pracoval asi 30 hodin čistého času a to ve zvlášť náročných podmínkách (kopcovitý terén, vysoká tráva, apod. Motor běží naprosto výborně včetně startování. Jediný, co nepoužívám, tak sběrný koš, protože bych ho měl hned plný. Tak jsem si musel trošku upravit vyhazovač trávy. Jinak vše OK. Je potřeba hlavně mazat ložiska v kolech a mechanizmus pro pojezd. Dále pak hlavně ze začátku častěji měnit olej. Již jsem ho měnil 4x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 23.43 (?), 24.9.2008 22:21

Tak už mám druhou závadu. Sekačka se při sečení vysoké trávy občas ucpe. Pak rukou uvolním trávu z vyhazovacího tunelu a snažím se sekačku opět nastartovat. Tentokrát zůstala nějaká tráva i pod sekačkou a díky zvýšenému odporu při startování se rozpadla umělohmotná řemenice, na které je namotaná startovací šňůra. Od pohledu vypadala dost fórově. Dejte si na to bacha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.123 (?), 12.6.2010 20:57

Mechanik ktorý nastaví na kosačke 3200ot.,nie je skúsený.Tento mechanik je buď neskúsený, varianta dva je tá že vás vedome klame alebo je len jednoducho hlupák.Pri takomto zvýšení otáčok máte zadeláno na problém, a to hlavne ohnutá kľuka a strihnutý klinok.Pri 2700 až 2800otáčkach má motor šancu prežiť mierne nárazy a pri 3200 otáčkach je motor bez šance.Energia údero stúpa zo štvorcom -to znamená že pokiaľ zvýšime otáčky o 15% sila úderu sa zvýši o 60 %.

 Na funkciu plnenia koša zvýšenie otáčok má minimálny význam.Naozaj dôležité sú tieto parametre:

1./ Tvar noža

2,/ Konštrukcia aerodynamiky kosačky

3,/ Najčastejšia závada je príliš ostrý nôž

 Pokiaľ ktorý koľvek parameter je špatný tak kosačka jednoducho nefunguje ako má..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 12.6.2010 22:05

Bod 3/ je vážně zajímavý. Vysvětlete mi prosím, v čem se sníží kvalita plnění koše sekačky při použití příliš ostrého nože?? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.123 (?), 13.6.2010 8:57

Je to zložité, ja sám viem asi dve teórie prečo to tak je.Najlepšie je to skúsiť.Nabrúsiť nôž ako žiletku a akôš naplní max do polovice.Pokiaľ je nôž nabrúsený tak že ostrie je nabrúsené na cca 45° tak všetko fungoje ok. S týmto sa stretávam vtedy pokiaľ mi človek povie -Kým bol nôž nový, všetko bolo ok, ale potom už neplní kôš tak ako má.

Pokiaľ je všetko nové a kosačka špatne plní kôš - je mi ľúto, ale môže točiť aj 10000 aj tak nebude robiť to čo má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.151 (?), 13.6.2010 22:06

Blbost, pokud sekačka typu Vega špatně plní koš (s originálně nabroušeným ostřím), jedná se o nízké otáčky - hluboko pod 3000. Máte pravdu, že konstrukce není ideální, ale stačí poštelovat otáčky nad 3000 a hned se to rapidně zlepší. Otáčky jsou někdy špatně nastavený proto, že v Číně jsou buďto lajdáci, nebo ctí předepsané normy hlučnosti a otáčky nastavují na maximální možné z tohoto hlediska. A jestli nůž narazí na pevnou překážku v 2800 nebo 3200 otáčkách/min je úplně jedno, následky jsou stejné. Tuto sekačku jsem kupoval a šteloval pro svého švagra, takže vím o čem mluvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.174 (?), 14.6.2010 13:30

Náraz na pevnú prekážku zruší každú kosačku.Ale existujú ak krtince, trsy trávy, bubny zo zeminy a ploché skaly nz ktorých má kosačka šancu prežiť prácu bez ujmy- pokiaľ ovšem taký tunningovy guru ako vy s vaším švagrom sa ku kosačke nedostanú.

 Ináč by som si dal tie otáčky čo ste nastavili na Vašom stroji nechal patentovať.Ono všetci tí výrobcovia ako SABO, Honda,Hq, Viking žijú asi v dobe kamennej a nevedia najmodernejšie trendy v tunningu motorov.Oni stále zastaralo nastavujú stroje na 2,7-2,8k.Pokiaľ budú chcieť byť moderný musia si od Vás kúpiť patent

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.219 (?), 14.6.2010 18:03

V podstatě máte pravdu, až na ty otáčky. Ty mi nastavoval zkušený technik, který se zahradní technikou zabývá 20 let a je velmi vyhledávaný a dobrý. Nastavil něco přes 3000. Zkrátka Vega je konstrukčně špatně provedená co se týče vyhazování do koše a toto je jediná (ne ideální) cesta jak to zlepšit (pak jedině jiná geometrie nože). Jsou sekačky, které i vyšší trávu pěkně pěchují do koše a jiné pak jenom trávu nízkou. Sám jsem měl 13 let sekačku Motor Jikov s vynikajícím dvoutaktem Sachs, ale plnění bylo středně dobré. Pak jsem zkoušel Snapper, ten plnil špatně a měl spoustu jiných nedostatků. Nyní mám Ibeu 4727 a musím říct, že nic lepšího v téhle velikosti a ceně jsem neměl. A to jsem zkoušel řadu sekaček u známých. Hodně záleží na geometrii vyhazovacího tunelu a odpozoroval jsem, že lépe vyhazují sekačky s "šnečím" tvarem tunelu s vysokou světlostí (Honda, Ibea). Ploché, nízké tvary podvozku téměř vždy znamenají pouze vhodnost pro sekání nizučké trávy (já jim říkám americké typy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.136 (?), 20.7.2010 12:24

Má zkušenost se sekačkou vega je dost špatná. Po roce celkem dobrého fungování ji nastartuji asi tak po hodině a téměř vyčerpán začínám kosit... Koš na trávu jsem zrušil hned po prvním kosení, protože je téměř hned plný a navíc mi zbytky trávy foukají přímo do obličeje že nemůžu skoro otevřít oči... Přidělal jsem tam proto plech aby to foukalo do boku. Jediná výhoda této sekačky je silný motor, který pokosí i vzrostlejší trávu.Taky mi připadá dost těžká. Pojezd je dost pomalý takže ji musí stejně tlačit. Když ji srovnám s naší 15 let starou Husqvarnou tak bych ji nejradši vyhodil... S tou nebyl nikdy žádný problém a to jede bez jakékoli ůdržby s jedinou výměnou oleje až dodnes!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Trooll - (27) - 22.198 (?), 21.7.2010 6:07

Jen zkromnej dotaz, jak se steluji u te Vegy otacky? Mam tam na karburatoru jen jednu stelovaci trysku a ta mi prijde na bohatost smesi. A pote tam je umelohmotny bazmek ktery se da take stelovat, je na vrchni casti karburatoru jak vede lanko od plynu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika