Rider



ewas - (29) - 135.210 (?) 
23.2.2015 10:22, zobrazeno: 7731x

čau, který s těchto dvou koupit:

- McCulloch M125-85FH

- Rider Husqvarna 112 C

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 100.11 (?), 23.2.2015 15:11

Přesně z těchto dvou jsem také vybíral. Nakonec zvítězil McCulloch (přivezli mi ho minulý týden).

Důvod: Cena. Je kratší. Je docela stabilní. McCuloch patří také pod Husqvuarnu. Má větší kola. Vypadá pěkně. Výkon je 12 koní (aspoň podle označení motoru 3125).

Ještě jsem s tím nejezdil tak uvidíme co ukáže sezona.

Ta Husqvarna je také dobrá, ale dražší. Jediné co se mi na ní líbilo víc bylo snadné vyklápění sekacího ústrojí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ewas - (29) - 135.210 (?), 23.2.2015 15:39

mě se nezdá že by měl být silnější mc Culloch a navíc když to čtu, tak např neposečný kruh u Mc je 125cm a u HSQ 60cm, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 23.2.2015 16:29

... neposečený kruh je teoretická veličina, kdy se předpokládá, že obsluha (řidič) neumí nebo nechce zastavovat a couvat (cuknout zpět na protirejd). Nic to neříká o nedosekaných částech. Jestliže HQ_112 má řízení hodně vpředu a Stiga_park naopak dost vzadu (proti přední hraně sečení), tak může být nedosekatelná plocha u Stgy 4× menší než u HQ_112. McCulloh bude někde uprostřed. Prostě volant nemuže být v korunce zákrsku, musí ji minout nebo před ní zastavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.9 (?), 24.2.2015 7:34

Mně na riderech obecně vadí to, že neumožňují sběr do koše. Zejména na podzim se to moc hodí!. A byl to jeden z hlavních důvodů proč jsem zvolil zahradní traktor, i když je mi sympatičtější rider.  K uvedeným dvěma čistě teoreticky: S McCullochem se velice špatně pojede podélně těsně kolem plotu. Při jakémkoliv manévru ti zadek uhne do plotu. Ale navadí to jenom zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ewas - (29) - 135.210 (?), 24.2.2015 11:56

takže myslíš, kdybych šel do rideru, tak lepší - Rider Husqvarna R 115B včetně žacího ústrojí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.11 (?), 26.2.2015 11:11

Existují Ridery se sběrem do koše, ale je to problém. Hlavně když je mokrá tráva tak se to ucpává (dlouhá cesta do koše). Je pravda že ten McCuloch může být v nějakých případech při vybočení zadku nevhodný, ale na druhou stranu to pořizuji pro velký pozemek takže nepředpokládám že budu pořád jezdit podle plotu a zatáčet. Husquarna udělá o něco menší kroužek, ale mě je jednou jestli je to 30 cm nebo 80cm. Hold to udělám nadvakrát. Kdybych si mohl vybrat tak si koupím STigu, ale je dost drahá. Mě se u toho McCulocha líbí ty větší kola, Krásně s tím přejedu i obrubník (cca 10 cm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 27.2.2015 9:28

Zdravím, za rieder lze připojit tzv. sweeper a ten "zamete" posekaný trávník jako žádná sekačka se sběrem a to platí i o sběru listí nebo zametení chodníku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.9 (?), 27.2.2015 14:43

To samozřejmě lze, ale takováto souprava asi nebude moc obratná... A o posbírání v rozích a členité zahradě už raději nemluvím...

Rider se sběrem je nejlepší řešení, jenže není. Tedy alespoň ne za normální peníz.

Pokud někdo o něčem takovém víte, tak sem s tím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika