Prosím o radu s plotostřihem Hecht 9247



Trooll - (27) - 64.186 (?) 
23.5.2015 6:41, zobrazeno: 5320x

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu s motorovým plotostřihem od firmy Hecht, s modelem 9247. Plotostřih mi tu zůstal z pozůstalosti. Jede krásně, ale bohužel zde nemám k němu žádný návod a ani nikde na netu jej nemohu najít. Jde mi o to jestli se lije nějaký olej na tu stříhací lištu. Ve spodní rukojeti je červené otevírací víčko. Je toto na ten olej a popřípadě jaký olej se na to používá?

A ještě bych chtěl poprosit jaký mixovací poměr se u těchto plotostřihu používá.

Děkuji za každou radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.12 (?), 23.5.2015 14:04

Na lištu po použití používejte jen konzervační olej.  To co považujete za víčko je pravděpodobně krytka silentbloku. Tedy tu nechte na svém místě. Směs používejte podle roku výroby Pokud je na štítku do roku 2012 použijte směs 1:50 pokud je tam vyšší rok použijte 1:40 je tam již pravděpodobně katalyzator aby stroj splnil Euro II.Předpisy se lámaly v roce 2013 v červenci tedy nelze uršit. Katalyzátor totiž není vidět a nelze pohledem zjistit zda jde o Euro I nebo Euro II Pokud byste použil 1:50 a stroj by měl katalyzátor je tu určitá šance na poškození stroje protože katalyzátor tlumí výfukové plyny a zvyšuje teplotu motoru tím jak ohřívá výfuk a okolí. Olej použijte ten co je doporučený a na stroji napsaný na samolepce. Předpokládám, že tam bude Castrol 2T nebo Castrol Garden 2T. Podle informací z Castrolu jsou, ale oba oleje stejné jen marketingově jednomu na obal píší horší specifikaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Trooll - (27) - 64.175 (?), 24.5.2015 5:26

Moc dekuji za radu. S tema vickama mate pravdu, jsou to krytky na silentbloky. Olej je tam napsan v pomeru 1:40 prave ten Castrol 2T. Bohuzel jsem ho doma nemel a tak jsem pouzil znackovy olej co mam od Husqvarna na motorovou pilu v pomeru 1:40. Castrol dokoupim. Jeste jednou dekuji a preji hezky den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.207 (?), 29.5.2015 0:31

I ten olej od husqvarny je naprosto v pořadku do tohoto stroje neli lepší :-) VM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.193 (?), 30.5.2015 1:20
Je to ten samý typ, co prodává stiga, ale ve žlutým, levnější modely se takto globálně dělávají.Olej je do benzínu 1:40,to souhlasí, lištu jakýmkoliv olejem, na zimu prostříknu silikonem a co je podstatné-jednou za sezónu natlačit vazelínu na excentr-dole z boku, pokud nemáte tlačný mazací lis, vymontujte maznici a stříkačkou vazelínu doplňte.Jediná nevýhoda tohoto modelu je utěsnění palivové nádrže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika