Výběr křovinořezu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Rakub - (7) - 72.103 (?) 
2.8.2013 11:40, zobrazeno: 128433x

Dobrý den, poprvé v životě se začínám zabývat křovinořezy a v této chvíli vůbec netuším, jaký bych měl chtít a na co si dát pozor. Koupili jsme zahradu, cca 2.500 m2, částečně ve svahu. Momentálně je místy zaplavena vysokými kopřivami a bodláky. V první řadě musíme zlikvidovat tu spoušť, která tam místo trávy narostla. Nechceme však do budoucna žádný dokonalý trávník sečený sekačkou, ale prostě louku, kde poroste tráva a pokvetou kytky, tzn. sekat párkrát do roka. Prosím, mohli byste mi poradit, jaký křovinořez bychom měli koupit (ne elektrický)? Zatím jsme se ptali jen v Mountfieldu, kde nám poradili Oleo-Mac BC 430 T (BC 420 T). Moc děkuji za Vaši radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.242 (?), 2.8.2013 12:20

Dobrý den Radime. Neuvedl jste cenovou relaci, do které se chcete vejít. Osobně být Vámi, Mountfieldu bych se vyhl velikým obloukem. Husqvarnu po mých zkušenostech za minulý měsíc, raději nedoporučím. Zkuste se podívat na stránky Stihlu, kde si vyberete ten správný stroj. Po mé dlouholeté praxi v lesnictví mohu potvrdit, že křovinořezy Stihl jsou držáci a tahouni. Sice si za kvalitu i značku zaplatíte, ale budete spokojený, co se spolehlivosti, komfortu práce, servisu a rychlé dostupnosti náhradních dílů týče. Osobně, kdybych se ocitl ve Vaší situaci vybral bych si stroj nad 35cm3 v profesionálním provedení. Kdyby při výběru rozhodovala hmotnost volil bych FS 310-7,2kg bez nože a paliva. Výkonově se stejnou hmotností 8,5 kg bez nože a paliva typ FS 460 C-EM. Jinak si můžete zvolit modely, které jsou mezi těmito křovinořezy (FS 360 C-E a FS 410 C-E-8,5 kg bez nože a paliva). Váš výběr závisí na finančních možnostech. Doma na sekání sadu používám Stihl FS 450 a jsem rád, že mám silný stroj. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.36 (?), 26.8.2013 18:35

přesně tak, Mountfieldu se vyhněte! Jinak se stanete otrokem jejich servisu. O termínu "prodloužená záruka" a posezonní prohlídky zdarma si nechejte v jejich případě jen zdát. Tenkřoviňák zaplatíte v průběhu pár let dvakrát. Mluvím z vlastní zkušenosti! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 2.8.2013 13:40

Mám pozemek asi stejně velký, ale nikdy by mne nenapadlo sekat to křoviňákem. Rotační sekačkou to posekám tak za 2 hodiny, kdy jen chodím za sekačkou. Sekaní křoviňákem je proti tomu celkem dřina, hlavně pro toho, kdo není zvyklý fyzicky pracovat jako třeba já. Nikdy jsem velkou plochu křoviňákem nesekal, ale pochybuji, že bych takovou plochu dokázal posekat během jednoho dne. A kdyby se mi to povedlo tak bych z toho byl úplně vyřízený.  Nedávno jsem pozoroval souseda, který sekal křoviňákem asi 500 m2 přerostlé louky, celkem mu to zabralo 3 odpoledne, teda bylo to i s hrabáním posekané trávy. Kdyby to nebylo přerostlé, tak rotační sekačkou bych to měl posekané za čtvrť hodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.13 (?), 2.8.2013 14:28
Do svahu kupte křoviňák, mountfíld má teď velky slevy a nic levnějšiho solidniho neseženete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 2.8.2013 15:25
Jen poznámka k nabízeným křoviňákům Stihl.Jestli se bude sekat několikrát do roka(třikrát a více),zvládne to i FS 100.Totiž váha je jen 5,8 kg.Třeba taková FS 410 je sice dobrý, silný stroj, ale má váhu skoro o 3 kg více.A řeknu Vám, že po pár hodinách práce jsou ty tři kila pořádně znát.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.242 (?), 2.8.2013 16:05

Já vím, že čtyřstovková řada není nejlehčí. Ale pro člověka, který s křovinořezy nemá moc zkušeností je lepší mít silnější stroj, nejlépe profesionální, i když cena je vyšší, než trápit malého a levnějšího kocoura, se kterým se nadře. Jednak nožem malého obvodu, namotáváním trávy na nůž a v neposlední řadě nedostačujícím výkonem a zvýšenými vibracemi. Výkon navíc se neztratí. Váhu dobře rozloží komfortní popruhy, které jsou ve výbavě těchto silných křovinořezů.Roman-lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 2.8.2013 16:29

Nestačím sledovat příspěvky.O výkonu máte určitě pravdu.Záleží právě na tazateli.Tak, jak jsem psal.Jestli bude sekat třikrát a vícekrát ročně, volil bych lehčí, jestli jen dvakrát, chce to vyšší výkon.Ale jednu vadu to má.Letošní předsevzetí, že zahradu budu kosit třeba 4 x ročně může platit jen letos a napřesrok a další léta frekvence kosení může být úplně jiná.A jestli se přikoupí časem rotační sekačka, situace bude zase jiná.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.242 (?), 2.8.2013 15:50

Ona rotační sekačka, nemyslím traktorovou ve vysoké, podrostlé trávě není žádným zázrakem. Sem tam nějaké mraveniště. Tazatelova zahrada bude vypadat podobně. V neposlední řadě plocha v tomto stavu není zas tak malá. Vím, co píšu, protože 2x až 3x ročně sušíme sena vč. otav. Bubnovkou s pojezdem seču sady, když je tráva mladá tj. nejpozději v polovině června. To se nad námi nesmí prohnat liják a krupobití, jinak se s bubnovkou nečapete. Pak mám co dělat posekat to i silným křovinořezem s ostrým a kvalitním trojramenným nožem. S křovinořezem jste mezi stromy obratnější, než se sekačkou. Ano, sekačkou byste byl ve srovnání s křovinořezem rychlejší, ale na rovině, v mladé a měkké trávě a bez překážek. V tomto případě jsou to stromy, popř. studna, lavička aj. Jen pro srovnání 0,25 ha je minimální plocha, kterou musí lidé v lese při ožínání stromků v lese posekat, aby si vydělali. Prakticky za 4 až 5 hodin se to dá zvládnout. Roman-Lesnictví a dřevařství 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 2.8.2013 16:07

Jestli je pozemek s překážkami, tak,jak píše p.Roman, je spíše potřebný křovinořez.Rotační sekačka se dá pak časem přikoupit.Jinak pro tazatele.Jestli budete sekat strunou jednou, dvakrát ročně, výkon 1 kW je málo.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika