Prosím o radu - jaký benzín a olej do sekačky



Stránky: 1,  2   
host - 58.85 (?) 
7.9.2007 21:47, zobrazeno: 70536x
Dobrý večer, prosím o laskavou radu, mám sekačku Tecumseh, jaký se do ní, prosím, dává benzín a olej? Děkuji za odpověď předem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 8.9.2007 9:12
Mělo by to být napsáno v návodu. Já leju do motoru Tecumseh (ostatně i do B-S a Hondy) Natural a olej do 4T sekaček Castrol. Asi existují výhodnější kombinace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.9.2007 20:50
Benzín používám Natural 95 také proto, že jej používám do všeho co je na benzín a nemusím přemýšlet kam co nalít. Olej je již možné vyřešit více možnostmi. Hlavně je vhodné, aby to byl olej kvalitní, vhodný pro tyto motory. Používám převážně Mogul Alfa, jak z pohledu kvality, tak ceny. Ale vhodných olejů je více, uvádím co mám dlouhodobě vyzkoušené.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.170 (?), 22.5.2008 19:55

A je nutno benzin ještě nějak upravovat? Myslím tím ředit - někde jsem něco takového zaslechl, tak se bojím abych něco neudělal špatně a neudělal bych víc škody než užitku. Čistě nalít benzin a olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.5.2008 20:13

Do 4 taktního motoru - benzín BA 95 Natural, olej v množství většinou u malých 4 taktů 0,6 l. Olej dle výrobce motoru, nebo stejné specifikace. Např. můžete použít olej Mogul Alfa - je to 1 ltr za cca 100,-Kč, nebo B+S je o něco dražší, ale hlavně dodržet kvalitu. Olej nepřeplňujte - na rovné ploše po dokonalém vypuštění(odsátí dle vypouštění) z teplého motoru, počkat až všechno vykape. Potom uzavřít, a naplnit 0,5l, počkat přeměřit a doplnit dle měrky. Při přeplnění odsát, nadměrné množství oleje způsobuje kouření motoru - spalování oleje a nepravidelný chod. Benzín pouze koupíte a naplníte nádržku. Benzín dlouho neskladujte, pokud možno spotřebovat, nebo ošetřit přípravkem proti stárnutí, ale nový benzín je vždy nejvhodnější. Nic neředíte a do benzínu nic nedáváte pro běžný provoz - delší uskladnění - dle nutnosti jsem uvedl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.194 (?), 22.5.2008 20:43

Dobrý den. Jen napíšu svůj poznatek s použitím staršího benzínu. V loňském roce jsem si zakoupil traktorek. Nechal jsem seštelovat motor 11hp Brigs a těšil se, jak s mašinkou budu pracovat. Jenže šel čas a zámečník upravoval pasivní kultivátor. Zkrátka jsem se ke zprovoznění dostal až minulou sobotu, čili skutečně po roce. Celou dobu stál v nevytápěné garáži. Byl jsem si vědom toho, že v mašině je rok starý benzín. Nicméně jsem nastavil sytič a věřete nebo ne, na druhé zatáhnutí startováním motor naskočil a běžel jak hodniky. Měl jsem obrovskou radost, ale je mi jasné, že bych měl asi používat nějaký ten přípravk proti stárnutí beznínu, jen vlastně nevím jaký. Zkusím se mrknout na webu, nebo tady na fóru. Teď už se těším na to, jak vyschne půda, protože napršel 56 mm, a můžeme vyrazit do sadů. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.5.2008 20:56

To záleží na více okolnostech, někdy se zdá, že se nic nestalo po delší době, jindy se start nepovede, nebo po dlouhé době, motor tarokuje - běží nepravidelně, někdy se stane, že vyčištění cesty paliva a karburátoru je nezbytné. Náchylnější jsou vysokootáčkové motory, kde je navíc starým benzínem narušeno mazání. Stabilizátorů benzínu je více druhů a značek, a jako prevence to má význam. Druhá možnost je spotřebovat benzín a na jaře koupit nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.138 (?), 22.5.2008 21:00

Tak zkuste třeba nějakou šikovnou oklikou napsat název toho stabilizátoru, zatím jsem totiž nic nenašel, ale možná je to spíš tím, že neumím pořádně hledat. Děkuji Vám. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.5.2008 21:12

Tak třeba zadejte do vyhledávače - zabraňuje stárnutí benzínu -  našlo to mimo jiné : vseozahrade.blog.cz/0711/priprava-stroju-na-zimu, tam je přímo stabilizátor  popsán, a jeho použití i co se starým benzínem v sekačce - nestartovat - udělat. Dávkování v ml. Má to v nabídce také Mountfield, viděl jsem jej u prodejce Stihlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.3 (?), 23.5.2008 13:10

Vyjet či nevyjet starý benzín - toť otázka. Já v tom po letošní zimě mám jasno. Křovinořez, kde benzín zůstal / mj. je to čína/ tak na první škubnutí běžel. Husqvarna sekačka měla totálně vyjetou nádrž, dolil jsem čerstvý benzín, načerpal pumpičkou a po 1/4 hodině startování a křečích v ruce jsem to vzdal. Vyndal svíčku a ta vypadala jako několikrát ponořená do oleje a sazí z komínu. Takže k pumpě pro novou svíčku, vyměnit a znovu se opakoval předchozí proces s novou svíčkou. Svíčka mokrá a motor ani neškyt. Zkrátím popis... poslední pokus byl že jsem zkusil úplně mokrou svíčku zapálit a EJHLE ona nehořela. Takže proplach karburátoru, potrubí atd a pak na první pokus motor chytil Resumé- prázdná nádrž při změnách teploty se uvnitř orošovala a já startoval na zkondenzovanou vodu a to vetšina motorů nebaští.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika